• Romantický

Dookudu (2011)

Když film dospěl na hodinu a 19 minut, měli jsme pocit, že zápletka už spěje ke climaxu. Ale ouha, nebyla to ani půlka. Nevím, zda to dosledujeme. Turecko, Indie. Opravdu je v Istanbulu podnik s názvem Banhof Buffet? Příliš mnoho dějových linií, které mě přestaly bavit. Občas někdo říká, že není správné hodnotit nedosledovaný film. Ale proč ne? Na pracovním pohovoru často člověka ohodnotí na základě prvních pár nepovedených minut. A šance je fuč.

Ve stínu (2012)

Atmosféra dobrá, ale příliš mnoho nepochopitelných momentů, včetně na hlavu postaveného konce. V roce 1953 byl u policie v hodnosti kapitána, mohl nosit zbraň a nebyl důkladně prokádrovaný a zpracovaný? Ty největší monstrprocesy se přece odehrály dříve, to by snad nedůvěryhodný člověk už dávno u policie nebyl. Pochopit by se dalo jedině tak náhlé vystřízlivění komunisty. Specialista z NDR? Nevracel se náhodou z ruského zajetí a nejednalo se o jeho výměně do Západního Německa? To NDR mi nějak uniklo. *SPOILER* A co by ovlivnila jedna kulka doličná vyvezená do zahraničí? V té době? A proč by nechali v takovém procesu svědčit někoho, koho se chystali vyměnit na Západ a u koho bylo vysoké riziko, že bude mluvit? To byli soudruzi z Moskvy tak nedůslední?

Kříž cti (2012)

Opravdu přestávám rozumět hře s posouváním data premiéry, kterou FilmEurope tak často praktikuje. Česká premiéra byla 17. listopadu, i v prosinci byl film v českých kinech. A teď najednou premiéra v ČR - 2.5. 2013. Za chvíli bude FilmEurope nazývat premiérou každé promítnutí.

ABCD (Any Body Can Dance) (2013)

Příběh banální,předvídatelný. Ale o ten vůbec nejde. Je to především taneční exhibice. Prabhu Deva vypadá přibližně 15 let pořád naprosto stejně. Ovšem vyrostla mu v Indii slušná taneční konkurence. Hlavní ženská představitelka - tanečnice - není Indka, ale Američanka Lauren Gottlieb, kterou si režisér oblíbil v americkém seriálu „So You Think You Can Dance“. Kvůli roli v Indii se prý 3 měsíce učila hindsky. Taky bych se chtěla naučit hindsky za 3 měsíce místo 3 let marného snažení.---------- Na imdb žánr western. :-))

Call Girl (2012)

Zajímavé s ohledem na švédské reálie. Pro neŠvéda ovšem poněkud nepřehledné. Policistů příliš mnoho, zapletených politiků také. Mohli toho vystřihnout více než onu inkriminovanou scénu ve finském apartmá.

Som du ser meg (2012)

Banální film o každodenních manipulacích. Člověk nechce být nezdvořilý, na něco kývne a dostane se do situace, která mu není za mák příjemná a neví jak z toho ven a přivodí si zbytečné tenze. Ale v podstatě jde o úplné ...

Hrabě Axel (2001)

Srovnání s Monty Pythonem je asi trochu přehnané, ale ujeté to je. :-)

Orel kontra žralok (2007)

Mno, tak na Zélandu jsem strávila pár týdnů, ke konci se mi už strašně chtělo domů, ale takhle divný to tam fakt nebylo.

Argo (2012)

Agenti byli dva a pravděpodobně to byli Hispánci, dojem Američana mexického původu ve mně Ben Affleck vážně nevyvolal. Ta jízda a střelba na letišti by se mohla konat jen těžko, konec předem známý, i přesto jsem se nervovala. Pobavila mě scénka, kdy „kupovali“ scénář. Autorské právo se přeceňuje. Neúspěšných autorů je (viz archiv nerealizovaných scénářů). Ceny obvyklé neexistují, jde jen o to sehrát patřičné divadlo.

Race 2 (2013)

Čekala jsem nenáročnou oddychovku s nějakým tím překvapivým zvratem. Zábava se nekonala a překvápko taky ne. Nejvtipnějším momentem je snad to, že John Abraham na začátku nechal explodovat svou bejvalku ze skutečného života.