• Romantický

Třídní sraz (2011)

Po třetím zhlédnutí upravuju hodnocení na 5*.

Special Chabbis (2013)

Indické Chyť mě, když to dokážeš je založené na skutečných událostech. Na skutečných indických událostech. Akshay Kumar co by falešný CBI agent.

Ženská za volantem (2008)

Film taky třeba o tom, jestli se dvě ženské, které by se spolu za normálních okolností asi nekamarádily, dokážou spojit, aby si společně splnily svůj sen. Patří k filmům, které jsem díky úpravám titulků viděla mnohokrát a které mám díky tomu čím dál raději. S postupujícím věkem také zjišťuji, že dost bylo Dostojevského a raději více optimistických příběhů. :-)

Matru ki Bijlee ka Mandola (2013)

V úvodu několika minutová protikuřácká a proti betelová reklama. V angličtině i v hindštině. Jak tam ždímají prohulené plíce a dodávají, že nikdo z herců během natáčení nekouřil skutečné cigarety a nežvýkal skutečný „paan“... To je tak pro Otrlce. :-) Vlastní film je tak trochu novodobý Lagaan, tedy o tom, jak vesničané musí ochránit svou půdu před zlou političkou a jejím přihlouplým synem. Imran Khan jako revolucionář che-gueravského typu má své kouzlo. A mám ráda ty „nenápadné“ narážky na to, že Indové vědí. Například nápis Kusturica v poutači na místní bar .______________________________________________________________________________________________ Shabana Azmi bývala mladá a krásná a hrávala nevinné dívky. Jako starší pohledná dáma ovšem stále více získává role čarodějnic. Kdy nastává ten přerod Nastěnky v Babu Jagu? Musím se přiznat, že jsem si vzpomněla na film Makdee. A ejhle, on to režíroval stejný režisér.

Akele Hum Akele Tum (1995)

Tak trochu Kramerová vs. Kramer. Ale zpracování prostě indické.

Rokland (2011)

Divný a nudný. Komedie? To jsem přehlídla.

Svatba mezi citróny (2012)

Prostě nejslabší film Susanne Bier, který jsem viděla. A že jsem viděla skoro všechny. Rozhodně jsem viděla její dřívější předdogmatické komedie.

Nerada ruším (2012)

Zpočátku jsem si vzpomněla na Puss. Ale asi tak tisíckrát šílenější a vyšinutější postavy. :-)

Kulman pojat (2012)

Finské komedie jsou prostě divné.

Varasto (2011)

Autorem knižní předlohy Arto Salminen. http://cs.wikipedia.org/wiki/Arto_Salminen V těch vzácných okamžicích, kdy jsem byla schopná film sledovat, jsem si kladla otázku, jak to celé tvůrci mysleli. Ale nepodařilo se mi přijít na to, zda jako parodii, nebo vážně...