Ant-Man (2015)

Pro mne po dlouhé době film od Marvelu, který mi přišel tak nějak normální. Naposledy byl podobný možná tak Iron Man 1. Herec Paul Rudd ukázal, že kromě romantických kravin, je schopný zahrát též komiksového hrdinu. Musím říci, že jsem ohledně jeho obsazení byla hodně skeptická, ale nakonec mne mile překvapil. Stejně tak jeho doplňující herci Evangeline a Michael vytvořili dle mého názoru tu nejdivnější, ale zároveň zajímavou dvojici otec-dcera. Každopádně Ant-Man jsem v plánu původně neměla, ale trailery nalákaly perfektně a výsledný film byl nad mé očekávání. Doufám, že v podobném duchu budou i další filmy od Marvelu.

Moje nesnesitelná puberťačka (2011) (seriál) odpad!

Tohle je vyloženě průšvih. Po pilotu jsem si myslela, že už to horší být nemůže, opak byl však pravdou. Hlavní herečka hrozně nesympatická, její postava ještě více nesnesitelná. Občasné světlé okamžiky její dcery, ale jinak nic. A to je na komedii sakra málo. Vtipy nefungují, hercům jejich hraní nevěříte.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Myslela jsem si, že série MI ztrácí dech, nicméně po čtvrtém díle jsem si říkala, že jsem se přeci jen pletla. Po dnešku, kdy jsem viděla Rogue Nation musím přiznat, že jsem se pletla totálně. Po celou dobu mne zajímalo, co se bude dít dál. Ačkoliv mi přišlo, jako by jsem už něco z toho viděla již v předchozích dílech. Herci jako vždy skvělí, nicméně pro mne byla příjemných překvapením Rebecca Ferguson, její postavě jsem fandila od první minuty, co se na plátně objevila. Tenhle díl je pro mne jednoznačně tím nejlepším "zatím" (pokud jsou zvěsti správné, tak nás již brzy čeká šestý díl).

Kde vládne zbraň (2014)

Za herecké obsazení dávám 2*, ale film je absolutně o ničem. Pokud se chcete vyhnout zklamání, tak se do filmu ani nepouštějte.

Původní (2013) (seriál)

Seriál od scénáristické veteránky Julie Plec, který je hodně lacinou kopií svého mateřského seriálu. Plec zde uplatňuje, co se dařilo v Upířích denících a vyvarovává se chyb. Nicméně opět je seriál plný klišé, lásky a dalších otřepaných témat. Je zde značný rozdíl mezi pilotem a dalšími díly. Stejně tak je znatelný rozdíl mezi první a druhou sérií. Pokud máte rádi upíry, tak by se Vám to mohlo líbit, jinak se tomuto seriálu vyhněte. Faktická poznámka: ačkoliv se seriál jmenuje The Originals, tak se v něm de facto vyskytují pouze dva až tři Původní upíři z celé velké rodiny. Možná by byla na snadě změna názvu.

Všechny moje lásky (2015) (seriál) odpad!

Nápad pěkný, zpracování nulové. Jak mám ráda Veroniku Žilkovou, tak si říkám, jak se k tomuhle mohla proboha upsat?

Vinaři (2014) (seriál) odpad!

Viděla jsem první díl a pak zběžně zbytek, i to mi ale stačí k tomu abych mohla říct, že rozdíl mezi první dílem a zbytkem je znatelný. Na počátku se seriál tváří jako něco, co by diváka mohlo bavit, ale jakmile se postupuje dále, tak se z toho stává typické české nic. Ono tomu odpovídá i to, jak klesala sledovanost. První díl rekordy a ke konci už to byl těžký průměr. Smutné na tom je, že herci jsou úžasně zvolení, tito herci by zahráli cokoliv drama, komedii, ale mrhat jejich talentem na tenhle odpad je opravdu škoda.

San Andreas (2015)

"The Rock" a "Ingrid Cortéz" v jednom filmu? Yes, please! Film o rodině, katastrofě a o tom, že i když už si myslíte, že horší to nebude, tak tento film vás přesvědčí že horší to BUDE. Nicméně k filmu, příběh působí nenásilně, tak nějak Vás chytne a nechce pustit až do konce. Skladatel hudby k filmu mimochodem odvedl skvělou práci.

Život je život (2015)

Ondřej Vetchý a Simona Stašová, když jsem slyšela kombinaci těchto herců, měla jsem docela obavy. Oba dva působí ve filmech jako hlavní postavy, tudíž zde mi jejich postavy občas kolidovaly. Příběhově sice opět to, co už jsme tolikrát viděli, ale stejně je to zajímavě podané se skvělými vedlejšími herci. Velké plus dávám za obsazení Sary Sandevy, tahle slečna v sobě má ten faktor, který by správná herečka měla mít. Tudíž doufám, že se brzy objeví v dalším dobrém filmu.

Policie Modrava (2011) (seriál)

Ano, další kriminálka. Ano, opět z České republiky. Nicméně tím by výčet tak nějak skončil. Policie Modrava působí oproti jiným kriminálkovým seriálům uceleně, žádné složitosti či něco podobného. Soňa Norisová je v roli policistky dokonalá, její postava patří k nejlepším postavám z českých seriálů za poslední léta.