Nymfomanka, část II. (2013)

Dokonalé dovršení první části, lepší závěr, než by mohl kdokoliv očekávat. Neubírá prvnímu dílu ani na mistrovsky intelektuálském provedení, ani na naturalismu a živé realitě scén. Za mě opět bez mála sto procent, takřka dokonalé dílo. Nevím, co vytknout, jen si nechávám rezervu - snad jediného procenta - pro budoucí filmy. I přes to je to jasných a zářivých pět hvězd na filmovém nebi protkaném genialitou.

Nymfomanka, část I. (2013)

Kdokoliv by mohl nesouhlasit. Kdokoliv by mohl tento film pohanit. Kdokoliv by ho mohl označit za vrchol čehokoliv negativního. Je to bez pochyby nejlepší film, který byl za poslední léta natočen, který jsem měl tu možnost vidět a patřičně ocenit. Je to mistrovské dílo plné ironie, smutku, temna a ve stejné chvíli, kdy nevíte, co si myslet o autorovi a ději, se musíte smát absurditě momentů, které jsou divákovi předkládány. Kdo si dovolí něco podobného kritizovat, kdo se snad může znechutit nad tématem a provedením, ještě nepoznal spoustu stránek života. Za mě bez mála sto procent.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Pátý a šestý díl série jsou rozhodně zdaleka nejlepšími ze všech filmů o Harry Potterovi. V téhle části dostává celá zápletka konečně smysl a směr, z pohádky se stává horor a vše, co jste si mysleli, že doposud jistě víte, je vám vyvráceno (pokud jste tedy nečetli knihu a nehodláte pouze láteřit nad tím, jak je film nemožně osekaný). Velmi povedené filmové dílo, které jistě stojí za zhlédnutí, a které svou dynamikou předčí i vrchol série.

Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Stále obrovsky zaujatý pro umělecké kvality téhle německé formace nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdami. Každá show skupiny Rammstein je absolutně geniální, doplněná ohněm, výbuchy, obscénním i tím nejjemnějším humorem a drobnými gesty, vše perfektně sehrané s německou přesností. Z celé té nádhery, ať už přímo před vámi, nebo zprostředkovaně na dvd, vás bude jistě mrazit v zádech.

Jurský svět (2015)

Námět tohoto filmu je velmi dobrý, návaznost na první díl je překvapivě logická a velmi sympatická. Je velmi potěšitelné zhlédnout po dlouhé době film s nádechem minulosti, který zrcadlí jeden z nejepičtějších filmových příběhů mého dětství. Nicméně na celkovou poměrně slušnou délku filmu se děj zdá být poněkud uspěchaný a je také znát, že scénáristé občas vařili z vody. Přílišná snaha zaujmout něčím zcela novým, hledání až příliš fantastických kontextů a zvratů ubírá z mého hlediska tomuto dílu onu vrcholnou pátou hvězdu, kterou by si jinak za nádherně zpracovaný nový Jurský park zasloužil.

Lindemann: Praise Abort (2015) (hudební videoklip)

Till Lindemann a Peter Tägtgren pod skvělou režijí Zorana Bihace, který už má na svém kontě několik skvělých videoklipů a zná velmi dobře cíleně kontroverzní Lindemannův smysl pro Humor. Videoklip má vtip, správné proporce, umělecké zpracování, napětí a překvapivě dává dobrý smysl, který ovšem neodhalíte při prvním zhlédnutí. Lindemann dokazuje, že také v angličtině dokáže tvořit opravdu výmluvné texty, ale jak víme, nejedná se o Rammstein, nečekejme půvabné básnické formy zastydlého romantismu. Zřejmě nás čeká nová ještě cyničtější verze Lindemannovy tváře a spolupráce s Tägtgrenem tomu všemu velmi svědčí. Nelze jinak než všemi možnými pěti hvězdami.

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Tohle je neuvěřitelná slátanina, naprosto tendenční, ahistorická, neprofesionální hloupost, která tak leda pobaví. Proto onu pověstnou jednu hvězdu. Jinak není o co stát. Prosím takové, kteří se neorientují v dějinách, aby informace z takových pořadů po sléze někde nereprodukovali jako fakta. To se na to raději ani nedívejte. Není moudré zasazovat reálné historické osobnosti s pravděpodobnou unifikovanou výstrojí a výzbrojí do nereálných kontextů, v nichž jsou výkony těchto vojevůdců zastoupeny televizními vědci. Navíc, když se ještě zamyslíme nad tím, jak zaujatě jsou uváděny jednotlivé sekundární kategorie tak, aby ve výsledku zvítězil americký národní hrdina, pokud je v souboji zastoupen, nebo někdo, kdo dle amerického vzdělávání hájil v minulosti demokratické ideály, celá podstata pořadu se hroutí v základech. Nesmyslné... Zábavné, ale nesmyslné...

Hudební masakry (2013) (pořad)

Aby tento pořad získal na objektivitě, bylo by dobré občas přizvat k natáčení nějakého oponenta z řad těch, kteří jsou zde uváděni. To samozřejmě neznamená, že bych s panem Konášem nesouhlasil. Naopak s klidným svědomím přiznám, že souhlasím v naprosté většině případů. Ovšem přizváním člověka z druhé strany barikády by pořad přece jen osvěžil a hlavně, tito "umělci" by se nejspíš stali velmi rychle obětmi vlastních slov, většinu z nich totiž nelze považovat za inteligentní lidi. Také myslím, že ti, kteří ohodnotili méně než třemi hvězdami, jsou buď hudebními analfabety, zastánci nebo snad sami tvůrci hudebních sraček takových, jaké nám jsou v tomto pořadu představovány.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Nejspíš nejlepší kreslený film s Asterixem a Obelixem, možná i nejlepší kreslený film vůbec. Je plný úžasného humoru a absolutně nadčasových animací. Příběh je naprosto brilantní, tenhle film jsem miloval v dětství a vždy se na něj rád podívám a vím, že mě pobaví. I díky úžasnému původnímu českému dabingu je pro mě, tuším i pro jiné - dle hodnocení, jednoznačně nezapomenutelnou ikonou animovaných filmů.

Hospoda (1996) (seriál)

Herecké elita se svými mimořádnými výkony v úžasných dialozích s neuvěřitelným scénářem řeší nad několika pivy ty nejmarginálnější a nejobyčejnější lidské problémy všedního dne. Tady nelze nikomu z představitelů ani tvůrců cokoliv vytýkat. Je jen obrovská škoda, že se tenhle seriál nedočkal delšího pokračování, Pokud se pozorně zaposloucháte, musíte zjistit, že se jedná vážně o mistrovské dílo.