Šarlatán (2020)

Jako není to špatný, film stojí jednak na kontroverzním/zajímavém tématu bylinkářského fejkaře (či snad opravdu léčitele?) s psychopatickobuzerantskými sklony a jednak na výkonu Ivana Trojana. Ale kde je konec herdek? Opravdu nemám rád, když na konci životopisného filmu není jasný závěr nebo textové dovysvětlení a musím pak jít lovit na wikipedii. Jedna věta o tom, že ten hajzl sice dostal basu, ale ne moc dlouhou a dožil se vysokého věku by stačila.

Kouzelný měšec (1996)

Tato pohádka bývá trochu pozapomenuta a když vidím současné "pohádky", tak jí nemohu křivdit a musí hodnocení zvednout. Z trilogie německé spolupráce Vorlíčka s Němci je tato jednoznačně nejlepší.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Když vezmete pevnost Boyard a zkřížíte ji s japonskýma úchylárnama. Ale jo, je to hlína.

Dobrý voják Švejk (1956)

Jistě můžete namítat, že kniha toho obsahuje mnohem více a máte pravdu. Ale na to, co obsahuje kniha a co se podařilo Steklému nacpat do cca třech a půl hodin a dvou filmů je to "výcuc" více než královský. Hrušínského ztvárnění dobráckého idiota, který je reálně mnohem chytřejší než všichni kolem je prostě geniální. A herecký koncert Miloše Kopeckého je jen vrcholná ozdoba.

Poslušně hlásím (1957)

Oba díly Švejka mají jedno společné, geniální výkon Rudolfa Hrušínského a jednu stejně geniální vedlejší roli. Zatímco v prvním díle takhle exceloval Miloš Kopecký, tady nehorázně řádí Jaroslav Marvan v doprovodu Fandy Mrázka.

Zvíře (1977)

Nebudeme si nic nalhávat, dudy Rachel Welch zvyšují hodnocení tohoto filmu.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Když si dva hrají s časem, není to totéž. Zatímco Princezna zakletá v čase je naprosto super kombinace pohádky a fantasy, tahle TV pohádka šanci s tématem "změnili jsme dějiny a posrali to" jednoduše těžce nevyužila. Nudné, dlouhé, nezajímavé, ani Aničce Fialové to tenktokrát moc neslušelo, skoro jsem ji nepoznal.

Matky na tahu (2016)

Celou dobu jsem čekal, že se Kristen trochu odváže, no bohužel sázka na špatnou postavu. Nenadchne, neurazí a pokud jste matka, asi se v mnoha situacích najdete a proto bude hodnocení vyšší než to moje.

Kmotr III (1990)

Závěr trilogie ve mě zanechal víc emocí, než do nebes vychvalovaná dvojka, chuj s ní.

Kmotr II (1974)

Jednička byl úžasný dvouhodinový mafianský kus. Druhý díl ale příliš dlouhý, chvílemi utahaný a i když jsem se tomu snažil věnovat maximální pozornost, tak jsem se místy v ději, jménech a vztazích ztrácel. Tedy v té současné Pacinově půlce. Druhá střihová půlka věnovaná De Nirovi a počátcích kmotra Corleona byla bez kazu. Film je to i tak výborný, ale ve stínu jedničky nesdílím zdejší všeobecné nadšení a přehnaně nadsazené hodnocení.