Rampage Ničitelé (2018)

"Jak jste přežil?" "Nevím, asi netrefila důležité orgány." Ano ten film opravdu nepatří do klanu mozkového trustu, ale kdo by to očekával od Rocka a bandy gigantických příšerek demolujících město? Zvířátka jsou hustý, z vlka se stane obří krysolet křížený s dikobrazem, z aligátora plazící se godzilla bez atomu, jen ten opičák dle plánu pouze vyrostl. Zábavná jednohubka.

První člověk (2018)

Pokud jste na to jaká koukali hlavně z důvodu, že jste chtěli vidět příběh dobývání vesmíru, tak budete zklamaní. Pár střípků tam je, ale děje se točí hlavně kolem Armstronga a jeho mindráků, samotná mise Gemini a Apollo probíhá tak nějak na pozadí. Trochu jak Titanic, kde loď byla hlavní kulisou a reálně se příběh točil kolem lovestory. Tady to je podobné, akorát mnohem nudnější s doslova divně useknutým závěrem.

Světová invaze (2011)

Tak trochu reklama na drsnost USMC, ale proč ne. Už jen za to jak tam celou dobu dostávají na prdel a není to jednostranná onanie nad tím, jak usa arma vypráská každý šmejd z vesmíru s dvěma prsty v nose tomu dám lepší body.

Vůně cibule (1975)

Komediální špagety western, u kterého bych neváhal přidat přívlastek "crazy". Trochu mi místy přípomínal bláznivé komedie naší výroby, u kterých bylo podepsané duo Macourek/Vorlíček či Lipský. No uznejte že partička ragbystů na fichtlech do westernu tak úplně nezapadají, a padouch s umělou gadget rukou mi připoměl cáklého Kopeckého barona Gerce.

Hellboy: Královna krve (2019)

Já jsem spokojen, skvělé béčko na sobotní večer a navíc s R ratingem. Čili v praxi je ihned servírováno spousta umělé i digitální krve a dalších různorodých hlenů, končetiny létají vzduchem na maximum. Hellboy fuckuje a servíruje jednu hlášku za druhou a vůbec to není suchý, prostě to baví. U vizuálního ztvárnění monster už je ale proti del Torově verzi patrné větší množství digitálu a není to tak vymazlené. Pořád to jako celek funguje a nebránil bych se nějakému nášupu.

Bullittův případ (1968)

Tenhle film nezachrání McQueenovo modré oči, černý mustang, charismatický Vaughn ani krásná Bisset. I jako detektivka je to celkem nudný průměr.

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

Dědek má sice občas taky své dny, ale celkový koncept je stále mnohem zábavnější než Kraus, ze kterého se stal protivnej sráč, co hosty pouze tlačí k rádobyvtipným odpovědím, skáče jim do řeči a člověk se od hostů vlastně nic nedozví. Dědek je uvolněně rozmluví a pak už se ani nemusí tolik ptát. Se spousty z nich ta půlhodina na osobu uteče velmi rychle. Zábavné, civilní, prostě fajn.

Devadesátky (2022) (seriál)

Seriál, který jsem jako první ohodnotil i komentoval díl po dílu. Na začátku to jsou opravdu devadesátky, první díl nacpaný těma největšíma postavičkama podsvětí té doby a už v prvním díle je naznačena hlavní linka v podobě jmen Kopáč, Černý. K nim se to postupně celé stočí a vlastně už tady pak máte Sametové vrahy z pohledu policie. V půlce seriálu jste napjatý jak struny, to byly top díly. Pak přichází velké finále, pořád je to dobrý, ale stejně máte pocit, jako by někdo zatáhnul za ruční brzdu a v okamžiku předání případu na středočeskou kriminálku jde celé kouzlo do prdele a už jen na volnoběh dojedete do cíle. Napětí, herci, kostýmy (90. byly fakt peklo), celková atmosféra, jo 8/10. Příběh ze začátku skoro na 9/10 a pak najednou spadne na 4/10. Natáhnout to o jeden díl tak z toho asi šlo vytěžit víc, hlavně z postav a případného herectví hlavních záporáků.

Devadesátky - Přiznání (2022) (epizoda)

Konec, který nebyl špatný, ale nebyl ani vynikající. Stejně jako u předchozí epizody mi tam něco chybělo, nějaký wow efekt který by mě celou dobu držel v očekávání. Akce zatčení Kopáče suprová, rozuzlení zápletky Sokola taky fajn, ale závěr vyšetřování ... prostě vlažný. Záblesky do minula krátké, nemastné, málo informací od samotných vrahů. Je to blbý, ale ve finále to je asi nejslabší díl jinak vynikajícího seriálu.

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Před branami finále, napětí stále na vysokém stupni. Čekací doba mezi epizodou 3 a 4 byla nekonečná, totéž 4 a 5, ale když konečně pětka přišla tak něco mi tam trochu chybělo.  Nějaké kořeníčko. Ruml konečně mohl ukázat něco víc a já trochu doufám, že se na chvíli dostaneme někam do "hrané minulosti". Skoro se až bojím, aby se do závěrečného dílu vešlo všechno podstatné a např. konečné doznání Kopáče nebylo odbyto jen závěrečným textem na obrazovce.