Podivný zločin (2004)

PRO MUŽE:Úspěšný spisovatel schovaný za pseudonym, dokonalé inkognito. Krásná, mladá žena. Takový ten typ, co vám vyrve srdce z těla, ze zvědavosti ho rozpitvá a ještě se diví, že jste mrtvolně bledý. Být oddaný vlastní ženě a zároveň podléhat v pravidelných intervalech své touze přefiknout všechny zajíčky, co vám zkříží cestu, je poměrně náročný způsob života na psychiku. Moc se nestarat o život nevlastního syna je podle Francouzů celkem acceptable, ovšem vyšoustat cestou na jeho svatbu téměř duši z jeho nastávající, už je přece jen poněkud faux pas. Navíc, když setkání zanechá hluboký dojem v mladé paní, je nastřádáno na slušně velký průser. Mladá paní šuká jak stepní veverka s novomanželem tak, že to stimuluje i tchýni. S tchánem je také velmi šikovná a co by to byla za dámu, kdyby k tomu neměla ještě jedno lesbické lízátko. Po 20 minutách, kdy měl děj spád i super pointu, takže typický příběh pro Bakaláře, se to fest rozvolní, až rozplizne. Navrch vztahy mezi postavami připomínají scénář béčkového soft porna ze sedmdesátých let, taková novější Emanuela. Trocha kriminální zápletky, trocha úkroků stranou do jiných žánrů a hodně spletených i rozplétaných příběhových nitek. Chlapi, pro nás nic moc.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Madame, neustále se potvrzuje, že manželů a partnerů za celý život můžete mít několik, ale anonymní sex je prostě jen jeden!! Drobným nedostatkem je, když zmizí ona anonymita a pokud možno v nejnevhodnějším místě a čase a s úplně nevhodnými lidmi. Daniel Auteuil drží tento film nad vodou od záčátku až do konce. Erupce emocí, které vypjatá situace přináší jsou kalištěm každého milovníka psychologických dramat. Vám by se to, Madam a hošíci, mohlo líbit.. Mnohovrstevnaté charaktery hlavních postav spolu s jejich duševními pochody a pomalým dozráváním dramatické zápletk, jsou, dle mého, to pravé ořechové pro vás.

Nejkrásnější hádanka (2008)

PRO MUŽE:Po x letech podařená pohádková taškařice. Mladí herci v hlavních rolích konečně bez zjevných fyzických, či duševních abnormalit a hrající s opravdovou chutí, což už dlouho nebylo pravidlem. K tomu příběh bez tun debilit a hluchých míst v dialozích a přesto stále pohádka. Sice se nestane další českou klasikou, ale po výpravných kýčích a nabubřelé nudě je to posun vpřed. I kdyby jen proto, že byla natočena s nadhledem a humorem. Pochvalu si zaslouží i L.Potměšil za roli krále a do jisté míry i M.Táborský za Madlafouse. Škoda, že hlavní záporáci (Medvecká, Kikinčuk a Kubišta) se svým výkonem ostatním kolegům nepřiblížili ani na dohled. Výkony na úrovni pimprlového divadla mateřské školky pro autisty. Shrnuto – Troškův vysoký nadstandard, jinak běžný průměr. Neurazí, celkem pobaví, ale k nadšení daleko. Tak na 3*, čtvrtá je na vyrovnání skóre vůči bandě koko*ů, co umí všechno jen strhat.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Hóoši to je novum. Pohádka od Trošky a v hlavní roli chlapce není ani prkenná buzinka, ani kamenný ksicht asexuálního retarda. V hlavní roli sympaťák, evidentně heterák a navíc s živým a inteligentní projevem. Taky nehraje žádného blbce. Jan Dolanský se pro tu roli prostě povedl. Kamera nervní jak hlas Jandy z Olympicu děj zpočátku slibně popohání, aby později skutečně nefalšovaně lezla na nervy. Postupem času se ale klidní a vše je v mezích normy. Mohu v klidu doporučit.          HLÁŠKA:1/Jednou děrou tam, dvěma děrama ven a když je venku, teprve je tam. Co je to?2/ Kdo to dělá nechce to, kdo to koupí nepotřebuje to a kdo to potřebuje neví o tom 3/Čím je to větší, tím spíš se to protáhne malinkatinkou dirkou.

Čertova nevěsta (2011)

PROLOG: Za ty prachy, co v tom Troška utopil, si zaslouží řádný rozbor. Tohle nešlo napsat stručně. Bohužel. PRO MUŽE:ŽBLUŇK!!! To byl výstřik výkalů. To spadl až na dno jezera hrochů plného žabích sr*ček poslední mýtus, že Zdeněk Troška umí točit pohádky. Neumí. Dokonale to dokázal už v Z pekla štěstí 2 a nyní to jen potvrdil. Temnou a démonickou předlohu Boženy Němcové přepracoval na přeslazenou břečku, snad aby dokázat být v opozici drsnějším současníkům jako je Harry Potter, kterým nerozumí a natočit by je ani neuměl. Evidentně zapomněl, že jeho Jasněnka měla úspěch právě proto, že byla méně sladká a více akčně strašidelná, než pohádky točené v té době. Děj je přímočaře jednoduchý. Po 10 minutách s 95ˇ% přesností odhadnete kompletní děj – s jedinou výjimkou – to že kletba dolehne na hrdinku až po hodině projekce by nevymyslel ani zlomyslný skřítek. Troška nechápe, že v roce 2011, když už se použije jednoduché schéma, pak děj musí být více akční. I proto se dnes netočí jednoduché pohádky, ale spíše fantasy s propracovanou zápletkou i hlubším vykreslením postav. Pominu, že herci díky doslovnému přepisu námětu, což bylo evidentně na škodu, neměli co hrát a děj tím utrpěl hned na úvod Trošku smrtelný úder. Kromě režijního pojetí vlastního děje, které by film dokázalo potopit samo o sobě, bylo největší tragédií samotné ztvárnění postav – scénáristou (opět i Troška) a samotnými herci. Hlavní postavy byly zprzněny mladými ochotníky, které nikdo nezná a jejich herectví je doslova strašidelné. Notoricky známou Achillovou patou Trošky je výběr hlavní mužské postavy. Vzpomeňme jen na buzinku Radka Valentu, kterého i gay komunita neoznačila za gaye, ale slečnu omylem zrozenou v jinošském těle, a že tím Princezna ze mlejna utrpěla, tak o tom ani potom. U Štěpána (V.Šanda) šlápnutí vedle dotáhl k dokonalosti. Nedovedu si představit žádnou lidskou bytost, lhostejno jaké sexuální orientace, která by toužila se s podobným paňácou ztotožnit, neřku-li mu ve filmu fandit. V jeho pojetí není Štěpán hrdina typu rek ani typu lišák, ale prostoduchý, lehce retardovaný chasník s permanentně pootevřenou hubou z níž dominují dva veverčákovské hlodáky. To na obdiv žen a lásku princezny moc nevypadá, spíš na trojku s Chipem a Dalem. Jedním slovem DAD (dokonale asexuální debil). Princezna (Josífková) má být živá a “šít s ní čerti” – zde se to projevuje tak, že lítá všude kolem jak pominutá (asi skrytá hyperaktivita) neustále se tlemí (duševní nedostatečnost?). Také by měla mít jistou dávku odbojnosti a působit zřejmě emancipačně (že to je v době princezen kokotina na entou ponechme stranou.), jenže jí chybí vlastní výraz, spontánnost a celkově lidská osobnost. Jejich vztah je na samostatnou kritiku. Štěpán byl při jejím narození, dal jí dokonce jméno, královna hysterčila po dítěti tak moc, až pomohl čert, ale pak dala holčičku na starost synovi služky, po celý její život s ní trávil veškerý čas a nejspíš ji už dávno někde na seně defloroval a nyní bác. Nesmí si ji vzít. Scénář ode zdi ke zdi Královna (Laurinová) udělá vše, aby měla dítě. Pikanterií je, že nespíš vše, kromě standardní šukačky. To ji zkrátka nenapadlo. Prostě blond. Pak se o výchovu nestará a chůvu-společnici dělá Štěpán. Proč ale královnu nenapustil král, který se tváří, že ví vo co go, ví bůh. Navíc by bylo i po tom málu děje, kdyby si prosadil u čerta svou a narodil se chlapec. Myslím si, že kotrmelec s Luciperem-hnědopichem by byl i na Trošku trošku moc a naplnění smlouvy svatbou by padlo pod stůl. Král samotný se vyjadřuje jak nádeník a kromě lovu má evidentně všechno na háku. K Suchařípovu pojetí krále vidláka s mnohadenním strništěm na ksichtě už vážně chybí jen Start bez filtru v hubě a pár lahváčů v ruce. Průšvihovou plejádu těchto ochotnických výkonů uzavírá čert, který nápadně připomíná, či spíše kopíruje svého předchůdce v Princezně ze mlejna. K pitvoření a imbecilitě, kdy neustále o něco zakopává a následně se bací do hlavy o věci okolo, chybí už jen “Sem malej, ale šikovnej.” Což by se možná i hodilo, když královna ví, že dítě dostane přes ptáka – tj. pouze čáp a vrána. Pak by to nebyla už pohádka, protože čert by klidně dodal “Bude to hodna královnicta a svlítne si ty satycty.” Ale konec srandy. Čert v podobě čerta byl ubožák a nemehlo, ovšem když se objevil na scéně v podobě lokaje ( v zelené kamizolce, jak jinak, že?), tak z něj byl bystrej chlápek, vostrej jak žiletka. Čert ví, proč je IQ čerta v originál balení poloviční oproti čertovi v převleku. Pozitiva jsou v dalším odstavci.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Co pan Troška vlastně chtěl? Potěšit malé i velké diváky (bohužel nic) a zaujmout je výtvarnou koncepcí a atmosférou.(To celkem klaplo) . Šlo mu především o zdůraznění vizuální stránky pomocí rokokových kostýmů Josefa Jelínka a prostřednictvím romantické kamery Davida Ployhara , vybrané přírodní exteriéry a zámecké interiéry, počítačové triky – to vše dohromady má vzbudit dojem živých obrazů jak z pláten starých mistrů. Tolik záměr. Nutno říci, že výprava filmu je opravdu monstrózní. Peníze z rozpočtu jsou ve filmu skutečně vidět. Trochu samoúčelně. Kostýmy jsou sice úchvatné, ale po celý děj filmu naprosto stejné!!! Takže král, královna i dvořané nosí i po 20ti letech v nichž se děj odehrává stejné hadry. Takže i nafouklá pompéznost je po pár scénách v pr*eli. Hudba se ne vždy strefí do správného okamžiku i nálady a leitmotiv je vysloveně vlezlá záležitost. Co se však povedlo (a stojím si zatím, i když řada kritiků hovoří o kýči) je kamera a celkové obrazové podání. Rochnil jsem si, rochnil. Přesně tak to má být, záběry u pat lesních velikánů, práce s paprsky slunce ve skalách, zákoutí řeky s chalupou čertů, jezero s bandou éterických tančících víl. Trikové stránce také není co vytknout. Rozvrkočené princezní strašidlo bylo dost dobré a soška Kryšpíny (jediná inovace a bůh za ni zaplať) dokonce vynikající. Ta se navrch postarala i o tu trošku humoru a nadhledu, které jinak ve snímku zoufale chybí. Kameňáckou narážku na ptáky nepočítám, protože malí diváci ji nepoberou a dospělým připadá lascívně trapná. Musím ještě zmínit postavu Lucipera, kde na minimálním prostoru František Němec vytvořil velmi působivého vládce pekel. Shrnuto jedna hvězdička za výpravu, kostýmy a Františka Němce a druhá za vizuální obžerství – obrazy na hranici možností kompozice, práce se světlem a atmosférou, to vše doplněné vhodnými filtry a triky. Pokud bych to měl ještě někdy vidět, tak zlikviduji nejprve zvuk, pak většinu hereckých scén a budu se kochat záběry kamery v tajemném lese, v zámeckém parku, u jezera atd. Kamera na Oskara, scénář, režie, herci, dialogy a hudba – na odstřel!!!          HLÁŠKA: Děti nosí čáp nebo vrána, prostě je v tom vždycky nějaký pták. //

Lovec démonů (2001)

PRO MUŽE:Pokud mluvíte s Bohem, jste nejspíš zbožný člověk, pokud Bůh mluví s vámi, jste nejspíš magor. A pokud vás Bůh zásobuje navíc seznamy se jmény démonů, nebo snad lidí?, které je potřeba sejmout v rámci boje za lepší příští, pak je i slovo magor dost slabé. Navíc šéfík shůry určí i vaše zbraně – olověná trubka a sekera. Vysloveně humánní utracení člověkodémona. Oblíbené místo na pochování ostatků je malý růžový parčík, za čas tam musí být sice mrtvol jak nasráno, ale s tím si tvůrci nelámou hlavu. Těžko říci, co je to za film – horor – strach a lekačky nula, takže ne. Krimi – všechno je jasné od začátku a o postup při dopadení se nejedná, takže taky ne. Akční – ani omylem. Drama – taky ne. Trocha náboženské slátaniny a fanatismu, možná exkurz do hlavy rodiny, které po smrti ženy nadbytečné sperma zatemnilo mozek? A kategorii mysteriózní film splňuje jen posledních 5 minut a jen proto, aby skutečného diváka vytočil do vrtule tím, že si z něj dělá blázny.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: No, nevím madame a hošíci. I když ve filmu krev stříká pouze symbolicky a brutální vraždy se dějí z pohledu diváka téměř decentní formou, přesto nejsem přesvědčen, že film s podobnou tématikou, navíc střihnutý slušnou dávkou týrání dítěte, vyvolá vaše nadšené hýkání. Závěr, který je navrch očekávaně neočekávaný navíc všechno postaví na hlavu a tvůrci nejspíš předpokládají, že vše sledují diváci už na hlavu padlí dříve. Na vlastní nebezpečí se na to můžete podívat, ale rozhodně mi nemůžete pak vyčítat, že bych to nějak moc doporučil.

Láska rohatá (2009) (TV film)

PRO MUŽE:Nesouhlasím s místními jakobíny a další lůzou v tom, jak je tato pohádka strhána. Na rozdíl od většiny jiných dílek, kterými jsme posledních deset let zásobováni jak na běžícím pásu, tomuto filmu nechybí to základní, co vybudovalo českým filmovým pohádkám renomé. Totiž humor a herecké výkony. Pravdou však je, že televizní pohádka bude mít vždy určité nedostatky – některé scény působí až moc lacině, téměř studiově. Inovační prvky, jako je létající stůl s pekelným byrokratem na inspekci, mi nevadí, ale určitá nedopracovanost scénáře už ano. Na tv snímek jsou na velmi slušné úrovni veškeré trikové záležitosti. Velmi povedený je i hudební doprovod (Uhlíř) a laskavé texty písní (Svěrák). U režiséra Bočana je to sice oproti brilantním “S čerty nejsou žerty” trochu sešup dolů, ale nikterak dramatický. 4 hvězdy, aby se vyrovnala třeskutá přísnost mnohých rádoby kritiků.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, nečekejte žádné velké filmové umění a dokonce ani českou pohádkovou klasiku. Ale v rámci žumpařiny posledního desetiletí, kdy je za pohádku vydáván lecjaký slátaninový humus, tak tento snímek patří rozhodně k těm lepším. Ono také krom Anděla Páně, jehož kvalit tato pohádka nedosahuje ani omylem, není moc s čím srovnávat. Jiří Mádl v rámci role duševně poněkud zakřiknutého čerta odvedl vynikající výkon, Jiřina Bohdalová svůj tradičně vysoký standard a pár dalších postav celkem slušný nadprůměr. Pokud ovšem na plátně zrovna nejsou, tak je to obvyklá zívačka. Film trochu připomíná některé návštěvy u vás doma. Ráda se s nimi pobavíte, ale když se po hodině a půl zvedají k odchodu, tak je rozhodně nepřemlouváte ať se zdrží, ale spíš podáte rychle kabát, aby si to nerozmyslely.

Všichni prezidentovi muži (1976)

VŠICHNI PREZIDENTOVI MUŽI 1976 PRO MUŽE:Oslava investigativní žurnalistiky, která když se do toho dá, tak dokáže namydlit schody i nejmocnějšímu muži planety, totiž prezidentu Jů Es Ej. Kapku škoda, že jen tam. Natočit to dva roky po událostech je pecka a v tehdejší době slušně velký odvaz. Pak že nejde udělat dobrej biják bez komiksových steroiďáků, potoků krve a honiček čehokoliv, nebo v čemkoliv. Film se bohužel zaměřuje pouze na to, jak páni redaktoři na kauzu kápli a jak ty sáňky pomalu rozjeli z kopce svou všetečnou šťouravostí. Rozhodně by mne zajímalo víc zpracování událostí, které byly shrnuty v závěrečných titulcích. I po téměř 40 letech od svého uvedení do kin se jedná o koukatelnou záležitost, která, ale časem notně zvousatěla. Bohatě by stačila poloviční stopáž. V momentě, kdy je zaděláno na skutečné drama film končí.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Většina děje se odehrává v redakci deníku Washington Post, jehož dva redaktoři Carl Bernstein (Dustin Hoffman) a Bob Woodward (Robert Redford) psali o kauze Watergate: (vloupačka do kanceláří Demokratické strany). Oba slovutní chlapci jsou zde ve vrcholné formě, takže, madame, je předpoklad, že by vás mohli zaujmout aspoň oni. Navíc jim více než zdařile sekunduje v roli šéfredaktora Bradleeho i Jason Robards, který si svým výkonem zde vykoledoval dokonce sošku strýčka Oscara. Ani dobře napsané dialogy ovšem po letech nespasí vysloveně pomalé až šouravé tempo filmu.

Můj nejlepší přítel (2006)

PRO MUŽE:Chlápek jako každý druhý. Obchodník s uměním v zajetí čísel. Diář plný schůzek na týdny dopředu. 15 denně. Zvláštní antická amfora. Legenda praví, že ji přítel zesnulého naplnil po okraj slzami a pak umístil do hrobky. Vydražena za nesmysl. Hodně vysoký nesmysl. Společnice obchodníka mu vmete do ksichtu, že nemá žádné přátele – přitom se jen tak mimochodem přizná, že je lesba a její lízátko, pardon, snoubenka s nimi sedí u společenské večeře. Uzavřena sázka – 10 dní na to, ukázat, že má nejlepšího přítele. Kdo vyhraje má vázu. A začíná eskapáda se zjišťováním, kdo je vlastně přítel. Daniel Auteuil ve vynikající formě a famózní výkon poměrně neznámého Danyho Boona zdobí hořce úsměvnou francouzskou komedii.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Muži jsou někdy skutečně “valiace sa kameně” , proplouvají životem spokojeni sami se sebou i se světem kolem nich. Emoce zakopané kdesi v hloubi nitra. Stačí připitomělá sázka na jejich probuzení? Výuka MUS (milej, usměvavej, srdečnej) je někdy větší záhul než rachota v uranovej dolech. Žádná crazy řachanda, ale inteligentní, laskavý humor ve francouzském balení. Doporučuji.          UKÁZKY:Mnoho chytrých knih vám poví, jak přátele získat, jde však jen o účelová přátelství na pracovišti. Vztah k druhé osobě se posuzuje pouze podle míry jeho užitečnosti. To však nemá nic společného s tím pravým přátelstvím, které se nedá koupit. Láska se někdy prodává, ale přátelství nikdy. //Nic si z toho nedělejte, hádka mezi partnery při takovém věkovém rozdílu je ..... Věkový rozdíl mezi otcem a dcerou mi připadá normální!!!!//Co tu děláš po tmě? Jsem tu s kamarádem, s jediným přítelem. Pil jsi? Hm.// Vaši jsou moc fajn. To jo. A co vaši? Ty sou mrtví.

Čtyři lvi (2010)

PRO MUŽE:Táta nečte klukovi před spaním Lvího krále, ale Simbův džihád. Satira, parodie. Banda totálních pablbů hodlá provést sérii pumových útoků. Jejich vrozený kreténismus však působí největší škody v jejich vlastních řadách. Halda hlášek a šílených situací. Pro mne ale nejšílenější na celém snímku byl fakt, že přes nulovou schopnost být nenápadní, udržovat konspiraci, smysluplně plánovat a dohodnout se na čemkoliv i mezi sebou, měli tito samozvaní zastánci vlastního džihádu velkou šanci uspět. Což už není ani komedie, ani sranda, ale v Evropě realita.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, nemáte-li ráda přičmoudlíky a mouřeníny všeho druhu a fanatické vyznavače islámu obzvláště, pak by se vám tato politicky nekorektní ukázka jejich myšlení a chování mohla docela líbit a potvrdí i všechny vaše předsudky. Hošíci by zase mohli ocenit, že ve filmu se jen občas mihne nějaká žena, ale jinak je plný chlapců exotického zjevu a velmi neortodoxního myšlení. Pokud se teda jejich duševní pochody vůbec dají nazvat myšlením.          HLÁŠKA:Jsme mudžáhedíni, ne? Ty nejsi mudžáhíd, ty jsi jenom magor. Myslíš si, že nějaký mudžáhíd řeší loďky na peřejích a celou životní filosofii čerpá z obrázkové knížky Kočička šla do Mekky, kterou ale nedočet, protože na něj byla moc složitá?// Co těm králíkům udělal? To nejsou králíci, ale kuřata. To jsou králíci! Jasně, a kde maj teda uši? O tom právě mluvim!!! //Jestli to byla boží vůle, tak jsem boží chyba. To půjdu do pekla? Bratře? To je satan v tvým mozku, poslouchej boha ve svým srdci. Neposlouchej mozek, poslouchej srdce!!//Koupil si někdy tvůj táta pomeranč z Jaffy? Jednou, dvakrát. Tak to přispívá Izraelcům na atomovku a je to Žid!!

Legie (2010)

PRO MUŽE:Pouštní díra. Zapadlá víc než Raisovi vlastenci. Podivná grupa ztracených existencí a na obzoru ze všech stran přichází temná bouře. Cosi je ve vzduchu. Jsou tu. Nevěřím v boha. To je fuk, on v tebe taky ne a v nic, co je na zemi. Kdysi vtipálek ze shora seslal povodeň, nyní zkouší novou apokalypsu. Brzy se má narodit nový spasitel. Stihne to vůbec? Velmi moderní pojetí. Novodobá Marie je jak vystřihnutá z béčkového porna, slušně animální rajda v osmém měsíci. Démony nezahání modlitba, ale velkorážní automatický bouchačky s nekonečnou zásobou střeliva. Pekelní psi už byli vypuštěni. Andělé s černými křídly a plnou hubou "úžasných" keců. Na jedno kouknutí s půlkou mozku v beta fázi se to vidět dá - ovšem s heslem never more.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Vysoce gravidní přiblblo se žvárem v lascivní držce dokonale ignoruje rady svého okolí a i když má potíže samo se sebou, hodlá svět zaplevelit dalším mutantem. Veškeré ženské osazenstvo filmu je tak akorát potravou pro kulky, nebo démony a jediný citlivější hoch je po většinu filmu na ránu do hlavy, právě kvůli té citlivosti. Madam a hošíci, to nebude film pro Vás. Otázka je zda je to film vůbec pro někoho. Samotné dialogy jsou únavné svou stupiditou.          HLÁŠKA:Proč se na lidi Bůh tak hněvá? Nevím, asi už ho ty hovadiny unavujou.// Pitomý zvířata. Za takový noci bych to město nejradši podpálil a díval se, jak ty zkurvysyni hoří. To by bylo grilováníčko. (Odposlechnuto od policistů v Chánově, Janově a ve filmu v Los Angeles)// Proč ses dnes oblékla se záměrem ukazovat světu svoji zadnici? Protože jsem vstala s nápadem, že si v týhle pouštní díře švihnu na hajzlu trojku s párkem sjetech řidičů kamionu.

Poslední adresa (1970)

PRO MUŽE:Konverzační krimi bez děje, bez napětí, bez akce i bez uchvacujících detektivně logických konstrukcí. Lumpové i policisté pátrají po svědkovi pro důležitý soudní proces. Vysloveně dobrá hudba a bezchybný Lino Ventura společně se závěrem ze života zachraňují jinak velmi slabé dílko z doby, kdy Francouzi uměli točit krimi.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Myslím, madame, že i časopisy typu Story, Aha a Vlasta, Vám poskytnou více zábavy, než tento film. Není sice plný stupidit, ale také neukazuje nic, co by stálo za shlédnutí. Taková nijaká prázdná škatule od starých bot. Klidně si ho můžete nechat utéct, nebo při něm proklimbat sychravější nedělní odpoledne.