U Haliny v kuchyni (2014) (pořad) odpad!

Toto opravdu ne, myslim, že jakmile někdo uvidí Halinu, tak už jen to ho odradí si ten žvanec uvařit. A ona si ještě co nejvíc zvýrazní ty svoje obří dudy, jako by se tím pyšnila. Jelikož jsme národ debilů tak každej dělá to, čím není, Šebrle uvádí zprávy a z vysoka se směje všem vystudovaným žurnalistům no a kobyla Pawlowská se zase vysmívá všem kuchařům (ale to tu dělal přece už Babica). Viděl jsem nešťastnou náhodou jeden díl a určitě stačilo, opravdu by neměla vařit a lézt už do televize. At Halina zůstane u psaní, to jí jde nejlépe, v televizí akorát hrozí, že někomu přivodí zvracení jen při samotném pohledu na ní, opravdu odporné.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

No opravdu neskutečné, tolik chyb není snad v žádném jiném filmu. Tolik digi, tolik nudy jsem snad ještě nezažil. Třetí díl je jistě nejslabším celé trilogie. Kniha je pro děti, toto jistě ne, létají tam hlavy, masakrují lidi, no nic pro děti :-) Samozřejmě jak už to ve světě LOTR a Hobbita bývá, vše vyřeší Orli, takže k čemu ta snaha. Celý film i celá trilogie mi přijde jako komediálně laděná, ale i tam, kde by to být nemělo. O deset let starší LOTR je ve všech ohledech lepší, působí realisticky, atmosféra je úžasná a napětí se dá rozdávat, ale Hobbit? Tady není nic, z toho...největší absurdita je skutečně romantická lina Tauriel a Kiliho, která ani není v knize, dokonce ani Tauriel tam není a korunu tomu nasadí opět cirkusák Bloom v podání neohroženého Legolase, kterej tedy rozhodně stárne víc než kdokoliv jiný. Nejvíc to asi vystihuje video Jak by měl skončit Hobbit Bitva pěti armád....bohužel film byl jen o čtyřech armádách a navíc se to všechno dalo ukončit během pár vteřin, např kdyby Zeměžrouti okamžitě zabili elfy a trpaslíky stojící proti sobě na začátku bitvy...Celý film působí uměle, nuceně, trapně legračně...Jackson samozřejmě musel navnadit na Pána prstenů, a tak tam vložil linku se Sauronem a boj s Devítkou, která samozřejmě v knize také není. No tohle bylo jedno velké zklamání a prosím prosím jen ať už nezfilmuje nic ze světa Středozemě. Protože zámysl narvat co nejvíc kýče, digi pompézních scenérií a bitev opravdu neudělá z filmu kvalitní dílo. Opět nedoporučuji dabing

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

O trochu lepší než díl první, pokud ovšem v prvním díle Jackson tlačil na pilu tak zde tlačí asi na Lazebníka Sibiřského, protože ta pompéznost a epičnost je opravdu v každé vteřině a celé to působí neskutečně uměle jak z programu Malování. Nevím, proč se Jaskson snaží do filmu nuceně dát Legolase a vytvářet romantické linky, které ani nejsou v knize, dokonce ani Tauriel není v knize. Scéna se sudy je neskutečně ohraná a je nejspíš dělaná jen pro psí kusy Logase, jinak si to neumím vysvětlit. Ovšem jakmile skupina dorazí do Ereboru a na scénu dorazí Šmak v podání výborného Benedicta, film je konečně zajímavý i když pořád barevný a pestrý. Ve filmu je určitě mnohem více akce a humoru, Jackson je výborný režisér, ale mohlo to být lepší.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jak se mi líbil Pán Prstenů, tak toto fakt ne, celé to působí jako něco, co se prostě musí natočit pro prachy, protože předchozí trilogie měla ohromný úspěch. Je to o téměř deset let po PP, ale vypadá to hrozně, z prdele stříkají proudy digi, vše je umělé, humor je trapný, jakoby to vůbec nebyl Jackson. Prostě jde vidět to neskutečné tlačení na pilu, ale o tomhle to přece být nemá. Vše, co vyzařovalo z PP je pryč, tohle nemůže dopadnout dobře, pro mě průměrný fantasy film. Návrat do Středozemě je fajn, ale čeho je moc toho je příliš, Jackson se snaží tu pompéznost zobrazit opravdu v každém záběru a spíš je to na škodu. Mimochodem dabing je absolutní hnůj...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Třetí díl epické trilogie důstojně uzavírá celý příběh. Putování Froda a Sama konečně končí a je to konec vskutku epický. Bitva o Bílé město je naprostá řežba, ale pro mě osobně nepředčila boj o Helmův žleb. Herci ze sebe opravdu vypotili maximum, tato trilogie je jedna z nejlepších a určitě patří k tomu nejlepšímu, co kdy v dějinách filmu vzniklo, přelomové dílo půjde jen těžko překonat Hobbitem...a taky že se tak nestalo. Po tolika letech to stále působí syrově, přirozeně a reálně, efekty nejsou přitažené za vlasy, celé to utíká (až na těch asi šest konců)...mohu jen doporučit, hlavně tedy prodloužené verze, kde se dozvíte mnohem víc a některé věci vám i začnou dávat smysl. Třetí díl je jistě výborné a důstojné zakončení.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

O trochu lepší než díl první, více akce a jedna z nejepičtějších bitev v dějinách filmu. Společenstvo se rozpadlo, sledujeme několik samostatných linek, které absolutně nenudí. Film je opět excelentní, prostě výborné pokračování se vším všudy, nemám absolutně nic, co bych tomu vytkl. uznání u mě má hlavně Andy Serkis jako Glum, zahrál ho opravdu výborně, ve filmu je více akce, více napětí, opět ta krásná atmosféra, scenérie, hudba výprava a efekty na nejlepší úrovni, prostě bez chyby.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jeden z nejlepších filmů vůbec, dosud neznámý Jackson vytvořil nezapomenutelný, epický příběh o daleké cestě za zničením prstenů. Výborný výběr herců, mezi kterými jsou i elity jako Lee, McKellen, Weaving nebo Blanchett. Výbprava je úžasná, scénář na vysoké úrovni, herecké výkony bez chyb, plno napětí, krásné hudby mistra Shora, humoru na správném místě, film nenudí, efekty jsou výborné (na rozdíl od Hobbita). Toto je, podobně jako Matrix, evoluční film.

Poslední skotský král (2006)

Drsný příběh o obyčejném skotském absolventu, který chce pomáhat léčit a změnit život Ugandskému lidu, jenomže to by v tom neměl být jeden velký háček. Forest Whitaker je výborný herec, to už víme a zde zahrál svou životní roli. Krutý, nemilosrdný diktátor se ze začátku nezdá, ale postupně se vybarví, oblíbí si mladého doktůrka a nakonec začíná boj o přežití a útěk ze země. Neskutečně silný a drsný příběh o krutém diktátorovi nezanechá nikoho chladným, napětí se dá krájet, prostě výborná práce, nejhorší na tom je, že tenhle prevít skutečně žil.

Nedotknutelní (2011)

Po dlouhé době jsem se výborně bavil, místy mě bolela bránice. Intouchables je naprosto geniální film a já děkuju bohu že to není další debilní rádoby americká komedie. Omar Sy a Francois Cluzet jsou perfektní herci, dostanou ze sebe maximum. Film je neskutečně přirozený, lidský humor dostane každého do kolen a místy je vám i smutno. Hudba se fakt povedla, je podmanivá a barevná. Intouchables je úžasný film plný inteligentního a přirozeného humoru, nenudí, není v něm typické klišé ani vata, u tohohle se musí prostě každý bavit.

Květ pouště (2009)

Smutný ale zároveň velice zajímavý a krutý a hlavně pravdivý příběh jedné z top modelek. Než se však dostala k modelingu, měla velice krutý život, hlavně tedy krutou minulost. Somálská dívenka se vydává na dlouhou cestu do Londýna najít nový život. Někde v polovině filmu se však dovídáme nemilosrdnou pravdu o tom, co vše zažila a co vše musela podstoupit. Absolutně nepolíbená a nedůvěřivá dívka se konečně zapracuje a stane topmodelkou, bojovnicí za lidská práva a kdo ví čím ještě, určitě se od ostatních modelek liší, přišla z absolutního dna, neměla nic a já před ní smekám, z filmu přímo vyzařuje to napětí, emoce a bolest, snad každý s ní musel při sledování soucítit. Výborné...