• Krátkometrážní

Ormie (2010)

Vcelku zábavné, plné nápadů, pěkně se to hýbe, nenudí to, ale i tak nic nového. Spíš taková milá odreagovačka.

True (2004)

Nevím jestli je to tím dabingem, ale totálně mě to jakkoliv minulo...

Kontraband (2012)

Wahlberg v poslední době skáče z jednoho dobrého filmu do druhého a Contraband není vyjímka, i když by se to tak mohlo podle mého hodnocení zdát. Je pravda, že první polovina filmu je naprosto předvídatelná a běžně viditelná v jakémkoliv jiném akčňáku. Solidní zvrat ovšem nastavá po vylodění v Pannamě, kde se opravdu všechno začne srát a rázem se z profláklé kostry stává velmi dobře dívatelná syrovina. Napětí nám stupňuje geometrickou řadou, až ke zdařilému závěru. Herecký kádr si Kormákur splašil více než obstojný a málem jsem se lekl, že si tím vším projde Foster jako slušňák a nedá si ani lajnu :). Na druhou stranu je tu několik lehkomyslných a ne úplně objasněných situací, které rýpavějším divákům rozhodně neuniknou a mě osobně taky nabořily pohled na film. Contraband je přesně ten film, kterému nemůžu dát 4*, protože tak moc mě to prostě nevzalo, ale zároveň to není běžný průměr, abych dal čisté 3*. Schází mi tu ta půl hvězda :(.

Mladí muži za pultem (1994)

Kevin Smith je bezesporu talentovaný režisér a jeho filmy mám rád. Clerks je určitě zdařilá komedie plná nenásilných, vulgárních a trefných vtípků. Celé se to dehrává vesměs v jednom shopu a ústřední dvojka je výborná a hláškuje jako divá. Nějak jsem tomu ale nepřišel na chuť a taky se přiznám, že mi u tohohle filmu vyloženě vadilo černobílé zpracování. Jako režisérský debut je to ovšem velice zdařilé a v rámci doby přidrzlé. Clerks 2 mě ale bavilo víc, takže i proto dávám 3* a ne 4*.

Norman a duchové (2012)

Podepisuju se pod Tosima. Výtvarně netradiční, i když ta styliza už několikrát realizována byla. Příběh nic převratného, ale je to poutavé, baví to, několik věru zábavných siuací je a svým temnějším zpracováním mi to připomělo animovaný film V tom domě straší. Nenudil jsem se. Slabší 4*. PS: Po rozležení v hlavě stahuju hodnocení na 3*, protože 4* jsme dal Rebelce a ta je, jakožto animovaný film, podstatně lepší a i V tom domě straší mě bavilo víc.

Dogma (1999)

Hodně zajímavý film, spousta náboženských odkazů, bůh, nebe, peklo, apoštolové a skvělá parta herců. Jenže nějak mě to celé velmi minulo. Zaprvé je to dost upovídané a chvílema jsem se v těch faktech ztrácel, no a zadruhé je to příšerně dlouhé! 130 minut je opravdu přehnaně moc, a ke konci mi už bylo snad i jedno, jak to dopadne. Na druhou stranu tu máme několik solidních momentů, Smithovi spojky s jeho dalšími filmy jsou parádní a Jay s Mlčenlivým Bobem jsou jedna z nejlepších filmových dvojek vůbec. Bohužel mi Smithova kuchyně tentokrát nechutnala tak, jak bych si přál.

Drsný časy (2005)

Neni to špatné, ale do poutavější a vtíravější podívané tomu chybí víc, než jen vulgární a drzý Bale, který mě místy až trošku vadil. Samotný konec má sice solidní zvrat a nabírá to obrátky, ale výš než na 3* to nedostanu. Ayer si tak natočil, jako svůj debut, solidní drama, ve kterém mi k většímu potěšení chybý buď to akčnější tempo s nějakou přestřelkou, nebo mnohem psychologičtější přístup. Herecky mě velmi bavil Freddy.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Dát tomuhle dílu odpad jenom z principu je čirá zhovadilost. Od Stmívání se jedná o nejlepší díl, který jasně a zřetelně převyšuje kvalitu dvojky a trojky, které byly opravdu dost neobstojné po všech stránkách. V podstatě jsem výsledkem překvapen. 112 minut vcelku bez problému stravitelných. Jen ta první hodina nemusela být tak moc přecitlivělá, ale prostě ano, ta sentimentální cukrová vata k tomu prostě patří. Tudíž, když ty cukrkandle na začátku přežijete, tak to úplně v pohodě dojedete až do konce. Druhá půle je nečekaně svižná. Konec baví, efekty fungují, bitka je obstojná, Jacobs se jako postava chová oproti předešlým počinům uvěřitelně a sympaticky. Co je ale hlavní, že se konečně něco děje a to dění se ubírá jasným směrem. Jinak obecně je ten jejich zamilovaný trojúhelník velké zlo :)). Condon se setsakramentsky snažil, aby z toho vyždímal obstojnou teen parádu a podařilo se mu to opravdu vkusně, protože zdaleka to nevyzní tak naivně a dětinsky, jak 3. díl. S odpadem si tohle nepotyká.

Šmoulokoleda (2011)

Dnes je opravdu už pravidlem, že každý úspěšnější animák je doplněn o nějaké ty kratší příběhy a ten vánoční je asi nejčastější. No a Šmoulové nejsou vyjímkou. Nenásilná a pohodová dvacetiminutovka zaměřená na Mrzouta a jeho hejt k Vánocům. Jako pozitivum beru kombinaci moderního 3D kabátu s tím klasickým plošným. Jinak osobně se mi moderní zpracování a vyzuální stránka šmoulů dosti zamlouvá. Jen škoda, že celovečerní filmy nezůstaly v animované rovině a mixují to s reálným světem.