Vikingové - Oko za oko (2014) (epizoda)

Príbeh: Kráľ Wessexu uzatvorí pakt s Ragnarom o vyhľadení jeho nepriateľov na území Anglicka, výmenou za bohatstvo a pôdu bez boja. Ragnar sa dozvedá o zrade v Kathegate a pláva prvou loďou domou aby sa Jarlovy Borgovi postavil. Na to ale potrebuje pomoc svojej ex Lagerthy, ktorá veselo a smelo súhlasí s pomocou. Prevedenie: Scenáristické a historické faily vyvažuje iba dobová atraktivita a historický námet. Našťastie mi Ragnar prirástol k srdcu a Vrátila sa mi milovaná Lagerta. Hor sa teda na oslobodenie Kattegatu. 90%

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizoda)

Príbeh: Teraz už kráľovná Rhenyra posiela poslov so správou o dodržanie práva následníctva na Železný trón. Jej synovia sa ponúknu za poslov, čo sa nakoniec javí ako chyba. Deamon je vo svojom živle a chystá sa na otvorenú vojnu s Kráľovým prístaviskom. Prevedenie: Vynikajúce zakončenie, pre mňa nie príliš ohurujúcej prvej série. Drakov bolo dosť ale nijako neviem prísť na motiváciu niektorých postáv a to ma dosť mätie. Týpek s páskou cez oko je ale zatiaľ najviac naložená postava naprieč celým univerzom a t beriem do úvahy aj GoT. Sám som zvedavý čo prinesie druhá séria. 90%

Queen: These Are Days Of Our Live (2011) (TV film)

Príbeh: Plnohodnotný dokument o skupine Queen. Skupine, ktorá právom vlastní štatút legendy nakoľko sa ich hity hrajú na popredných priečkach rádií dodnes. Pohľady manažérov, členov kapely a v prestrihoch z minulosti aj Freddieho Merkuryho. Prevedenie: Páčilo sa mi to od začiatku do konca, koniec pôsobil veľmi smutne ale napríklad som sa dozvedel veľa vecí na pozadí Freddieho choroby ako aj napriek nepriazni osudu stále rozdával radosť a bavil davy svojou hudbou.  Nie je to iba tisíc krát odrapotaná pesnička ale je to svieži pohľad na vznik najväčších songov histórie populárnej hudby. Ďakujem za tento dokument aj za podobné, ktoré vznikajú o týchto velikánoch svojej doby. 99%

Válka zítřka (2021)

Príbeh: Ľudstvo je varované z budúcnosti, že je ľudská rasa na pokraji vyhynutia a potrebujú ľudský kapitál aby mal kto bojovať proti zlým emzákom. Do budúcnosti sa teda vydáva aj náš otec rodiny Dan, ktorý chce pre svoju dcérku aspoň nijakú budúcnosť. To ešte netuší č ho v tej budúcnosti čaká. Herecké obsadenie: Chris Pratt je vo svojej obľúbenej akčnej rovine a v nej mu to jednoducho ide. Vide kde má pridať a kedy má ubrať a rola mu sadla. Nič rušivé som v tomto smere nezaznamenal. Prevedenie: Prvá polovica filmu je na vysvetlenie a láka diváka na akčnejšiu druhú polku. Tam už prichádza na radu aj emočné rodinné vyvrcholenie ktoré má z diváka dostať emócie čo sa aspoň v mojom prípade celkom podarilo, nakoľko mám tiež malú dcérku, dokázal som sa do role otca dosť vcítiť. Koniec už je trocha pritiahnutý za vlasy ale ak v dnešnej dobe chcete divákovi ukázať niečo čo nevidel jednoducho musíte ísť do extrémov. Pocity: Empatia s hlavným hrdinom bol u mňa veľký hodnotiaci artikel. Dobre sa na film pozeralo a mal na scifi celkom hlavu a pätu, čo je dnes už celkom vzácnosť. Pridaná hodnota: Po veľmi dlhej dobe sa na scéne objavilo scifi, ktoré sa dá dopozerať bez mozgovej lobotómie. 90%

Rod Draka - Zelená rada (2022) (epizoda)

Príbeh:  Kráľ je mŕtvy a nový následník trónu - teda aspoň podľa Kráľovnej a Ota - sa nám stratil v uliciach Kráľovho prístaviska. Všetko ale dobre dopadne lebo - nová postav - Biela Zmija ho ukryla. Menovaním nového kráľa je vojna na spadnutie a Rhenys sa postarala o grandiózne finále deviateho dielu. Prevedenie: Ja by som ten trón doprial tomu jednookému bazmegovi, ten by sa tam náramne hodil a aspoň by bola sranda. Rhenyra a celá jej rodina tu v celej časti nefiguruje a je to po väčšinu času dosť nuda ale koniec stál za to, ako sme si už stihli všimnúť pri tomto seriály. Ak by držal dynamiku celú časť určite by som dal viac ako 4 slnká. 74%

Rod Draka - Pán přílivů (2022) (epizoda)

Príbeh: DO kráľovstva prichádzajú vzácny hostia aby potvrdili svoje právoplatné následníctvo. Či už Rhenyra pre svojich synov alebo Rheya pre svoje vnučky. Kráľ už je bezmocný a je na drogách ale keď prichádza k zásadnému rozhodovaniu zasadne opäť na železný trón. Kráľovnine plány sú tým nabúrané a pokračuje hra o tróny. Prevedenie: Tempo sa nám spomaľuje a prichádza čas na intrigy a zákulisné ťahy. Páči sa mi ako sa zrazu kráľovná a Rhenyra hrajú na šťastnú rodinku a stačila k tomu jedna kráľova reč. Syn s páskou cez oko bol mega drsný a začína sa mi ako postava celkom pozdávať nakoľko nám Deamon skrotol. Uvidíme čo sa ale bude diať po kráľovej smrti. 78%

Rod Draka - Náplavomarka (2022) (epizoda)

Príbeh: Udialo sa toho vcelku dosť tak poďme po poriadku. Epizóda začína smrťou lady Laenoy. Pohrebná hostina je v dosť pochmúrnom duchu. Jej telo ešte nevychladlo a jej muž Deamon už kláti svoju neter Rhaenyru a jej draka zas uchmatne kráľov syn Eamon, ktorý si to ale odserie lebo mu princovský bastard vyklobne oko. Epizóda sa končí útekom princa Lenora, ktorý finguje svoju smrť a svadbou Reanyry a Deamona. Prevedenie: V   tejto časti sa toho deje tak veľa, že ani nemáte čas sa nudiť. Neskutočne mi nesedí hlavná hrdinka Rheanyra, ktorý po 10 skoku do budúcnosti zostarla tak o 30. Deamon dostáva čo chce a je následníkom trónu. Aj Lenor dostáva čo chce lebo môže ísť trúbiť Panošov za more bez výčitiek. Takže všetci dostali čo chcú, teda až na kráľovnú, ktorá ešte zohrá do konca nemalú úlohu. To cítim. 95%

Banda - Velká jízda (2020) (epizoda)

Príbeh: Haugie a Annie sa snažia držať na diaľku svoj divný vzťah. Parta sa zas snaží prežiť bez Butechera a moc sa im to nedarí. Kimiko sa stáva plnohodnotným členom party. Homelander preberá iniciatívu za sedmičku ale je hneď posadený do kresla vedením. Deep je mimo hru a Atrain je v kóme. Terba teda prijať nového člena sedmičky. Prevedenie: Po brutálnom konci prvej série bolo celkom jasné, že sa dynamika spomalí. Celej epizóde veľmi chýbal Butcher s jeho nezameniteľným šarmom. Nemyslel som si že sa toho dožijem ale Deepa mi je celkom ľúto. 80%

Star Wars Povstalci - Jiskra rebelie (2014) (epizoda)

1. Časť Príbeh: Ezra sa pripletie do cesty bande rebelov, ktorá sa snaží ulúpiť zásielku zbraní vojakom Impéria. Dostáva sa na palubu rebelov a jeho nie príliš kladný vzťah k Impériu spôsobuje, že si k sebe postupne budujú cestu. Banda je navyše vohnaná do pasce a je na Ezrovi aby ich informoval a zachránil. Prevedenie: Hlavné postavy spoznávame za behu v akčnej sekvencií a v podobnom tempe ide celá prvá epizóda. Ku koncu je časť vybičovaná do napínavej scénky aby sme boli napnutý na ďalší diel. Uvidíme čo to prinesie ďalej. 74% 2. Časť Príbeh: Rebeli sa dostanú do pasce ale jediný komu sa nepodarí uniknúť je Ezra. Ten so svojou šikovnosťou a nemalou dávnou súcitu rebelov nakoniec uniká. Dozvedáme sa, že jeden z členov rebelov je Jedi v utajení. Prevedenie: To Jedi odhalenie som čakal až neskôr ale dobré aspoň to pridáva na tempe. Ezra zostáva s rebelmi a som zvedaví kam ho kroky povedú zatiaľ celkom dobré tempo na animák. 77%

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Príbeh: Obivan je zahnaný do kúta a spolieha sa na pomoc miestnych rebelov. Jeho najväčší nepriateľ ale vie, že z tejto planéty nie je kam utiecť a tak sa rozhodne s dávnym priateľom stretnúť osobne a skrížia sa najlegendárnejšie svetelné meče. Prevedenie: Vybaliť na diváka najväčšie lákadlo celého seriálu v tretej časti chce odvahu. O to viac, že sa jedná o veľmi slabí odvar čo sa týka atmosféry ak to porovnávame s tretím dielom ságy. Ale na druhej strane čo by ste za 40. minút chceli vykúzliť. Ja som si myslel že tá temná sestra bude hlavný zloduch ale na scéne sa objaví aj sám veľký Anakin Skywalker. No čakal som od tejto epickej scény o dosť viac. Žiadna emócia, zimomriavky, nič... 65%