Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Príbeh: Čarodejov súboj na ochranu Hobbitov. Smrť kráľa Numenoru. Strašné odhalenie Galadriel. Prevedenie: To čo sa plazilo ako sopeľ z astmatikovho nosa počas siedmich častí. Sa tu v jednej časti snažia autori vysvetliť za necelú hodinu. Ku podivu sa im to celkom darí. Gandalfov súboj je mega. A Galadrielino precitnutie mi pôsobilo zimomriavky po celom tele. Úprimne môžem vyhlásiť, že sa neuveriteľne teším na ďalšiu sériu. 92%

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda)

Príbeh: Dostávame sa do povýbuchových Južných krajov, ktoré sa pomaly ale isto menia na Mordor. Dej našich hrdinov pomaly odsýpa. Armáda Numenoru sa vracia domov s prísľubom skorého návratu. Galadriel musí zohrať Halbranda k svojím ľuďom aby mu vyliečili smrteľné zranenia. Elrond bojuje so svojím presvedčením. Prevedenie: Po vynikajúcej predchádzajúcej časti je táto pomalá, vysvetľujúca takou povinnou jazdou. Ale mne to až tak nevadilo aspoň sa osudy hrdinov posúvajú tam kam majú a nestagnujú na jednom mieste. 78%

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Príbeh: Adar sa spamätáva s lstivej frašky vo veži a berie si svoju armádu aby dobil dedinku pod horou. Ako na zavolanie sa ale objavujú armády Numenoru na čele s krásnou Galadriel aby im pomohli. Prevedenie: Konečne poriadna akcia. Nedá sa to síce porovnať s bitkou o Minas Thirit ale tiež sme iba v prvej s plánovaných piatich sérií. A mne sa to teda páčilo dosť. Ten koniec s výbuchom bol teda fenomenálny. časti som dal plný počet lebo po takto nabitej časti určite Ďalšia bude plná kecov a vysvetľovania. 90%

Ztracený symbol - Melancholie I (2021) (epizoda)

Príbeh: Malaka je nutné trocha oklamať ale našej ústrednej štvorici to teda moc nevyjde. Podstatné je že Peter žije ale na druhú stranu sa do zajatia dostáva aj Robo a ten bude mať na odhalenie miesta portálu stále menej času. Prevedenie: Scenáristi sú evidentne na drogách. Na túto skutočnosť sme si už ale zvykli a tak si užívam celkom dobrú dynamiku a napínavosť príbehu. Dosť ma to v posledných častiach zaujalo ale dúfam že sa dočkáme ešte nijakých tajomných odhalení a nezmení sa to na čisto akčný Cčkový seriál. 66%

Ztracený symbol - Orientace podle L’Enfant (2021) (epizoda)

Príbeh: Robo našiel Ďalšiu stopu k odhaleniu uloženia portálu. Nanešťastie po ňom ide Malak, CIA aj Slobodomurári. Kat sa snaží nájsť otca za pomoci hypnózy. Prevedenie: Veľmi sa mi páči, že to konečne smeruje k dobrodružnému seriálu aj keď iba takému lepšiemu Béčku. Malak je celkom dobrý záporák a teraz už iba zistiť o čo do riti ide tej agentke CIA. 65%

Ztracený symbol - Šumění křídel (2021) (epizoda)

Príbeh: Robo musí na Malakovu žiadosť opustiť Kat, urobí to tak však ale až po dôraznom napomenutí v podobe podrezanej asistentky. Smrť Petrovho syna Zachariho naberá úplne iný rozmer. Robo sa musí spojiť so CIA aby vôbec niečo dokázal. Prevedenie: Konečne seriál naberá kontúry toho čo by som od neho očakával ale zatiaľ vo veľmi malom množstve. Celkom ma zaujíma kam sa to celé poberie ale tí Slobodomurári to hrajú celkom tvrdo. 47%

Ztracený symbol - Mezi nebem a peklem (2021) (epizoda)

Príbeh: Robo a Kat stretávajú nečakaného spojenca. Architekt Kapitolu a súčasne člen slobodomurárskej komunity Leviatan, ktorá chráni tajomstvo, ktoré sa snaží Robo odhaliť sa trocha minul svojmu presvedčeniu. Ale na druhú stranu dosť pomáha. Prevedenie: Veľa kecov a málo akcie. Za hodinovú stopáž sme sa dočkali veľmi málo archeologického dobrodruhovania a to mi celkom vadí. 30%

Banda - Ženská svého druhu (2019) (epizoda)

Príbeh: Hougie má emočný rozkol vo svojom vzťahu s Annie, lebo stále myslí na svoju bývalku a svoju nenávisť k superhrdinom. Zatiaľ sa banda vydáva po stope V-čka a nechcene oslobodí masovú vrahyňu Kimiko. Homelander sa ukáže v pravom svetle a dosť podrýva svoje postavenie voči iným členom sedmičky. Prevedenie: Pôvodne som chcel dať štyri hviezdy ale scénka s Deepom a Delfínom ma katapultovala so sedačky. 92%

Banda - Vzorek (2019) (epizoda)

Príbeh: Niekto musí odpratať kusy tela neviditeľného muža. Partička priberá nového člena a už sa aj focusuje na novú obeť. Homelander berie nájdené pozostatky svojho kamaráta ako akt vyhlásenia vojny. Prevedenie: Ak by na konci tá čubka nerozmliazla hlavu toho rusa asi by sme sa v tejto epizóde nemali na čom zhnusiť. Vzťah Annie a Hookieho pokračuje dobre. A-Train na drogách vyhráva závod a Homelander už si je na istom, že po sedmičke niekto ide. Nový člen Mother MIlk je jednoducho mega. 85%

Ztracený symbol - Jak nahoře, tak dole (2021) (epizoda)

Príbeh: Harwardský symbológ Rober Langdon musí na základe svojho umu pomôcť zachrániť svojho priateľa tým, že pod Washingtonom objaví pre jeho väzniteľa portál, ktorý z neho urobí boha.  Prevedenie: Po filmových adaptáciách tento seriál pôsobí veľmi lacným dojmom. K odhaľovaniu pravdy prichádza sekundu po objavení záhady a kasting je až niekde na hrane "Rodinných prípadov". Herci sú dosť nesympatický a ťažko veriť v ich motiváciu keď dej na plátne pôsobí zmätočne. Dám ešte jednu časť a uvidíme či sa chytím. 30%