• Krátkometrážní

A Nymph of the Waves (1900)

Žena v kankánové sukni tančí před projekcí vln. Zajímavá kombinace, velice krátké.

The Artist's Dilemma (1901)

Pěkný nápad s malováním obrazu. Nevím, zda jde o zamalování černou barvou pozpátku nebo o smívání černé barvy (některé tahy nemají efekt, jiné ano).

The Kiss (1900)

Pár se objímá a padají polibky jeden za druhým. Dvojice je sympatická a naštěstí to není dlouhé. Přece jen se tam nic dalšího neděje.

The Mystic Swing (1900)

Kouzelník a Mefistofeles se předhání v předvádění triků s kouzelnou houpačkou. Jeden nechá ženy mizet, druhý objevovat.

The Magician (1900)

Kouzelník provede několik jednoduchých triků, z nichž asi polovina nejde vzhledem ke kvalitě obrazu rozeznat.

An Animated Luncheon (1900)

Zábavný oběd probíhá zcela samovolně a není poznat, kdo je "kouzelník". Vzhledem k opravdu špatné kvalitě obrazu je i složité rozeznat triky, takže až po chvilce jsem si všimla zvířat nebo změny u klobouků.

Faust and Marguerite (1900)

Triky jsou tu slušně provedené a spočívají především v záměně osob a jejich mizení. Němohra účinkujících je srandovní a není úplně jasné, co přesně si na začátku sdělují.

Uncle Josh's Nightmare (1900)

Strýček Josh má sen, ve kterém ho straší čert. Když ho zavře do truhly, zmizí mu postel a ještě něco, čert se objeví zpět a taky nějaká jiná postava. Je tu hodně lomení rukama, triky jsou trochu více propracované, ale jako celek se mi to nelíbilo.

Uncle Josh in a Spooky Hotel (1900)

Uncle Josh je kouzelný jednou věcí, a to viditelným zpožděním reakce na zmizení ducha. To, co Mélies během chvilky zvládl vypilovat, se tady teprve učí. Jinak provedení je velmi jednoduché a vypadá levně.