• Krátkometrážní
  • Pohádka

Don Juan DeMarco (1994)

Tento film není o ději, ale o slovech a větách a já hltala každou z nich. Není to film, který by se dal sledovat zrakem a hodnotit hlavou... je spíš pro duši a srdce. A já fandím všem, kteří si vysnili svůj vlastní svět a žijí v něm, protože já jeden takový taky mám. :) Je to film o iluzi, fantazii, svobodě a nespoutanosti a to vše je mi velmi blízké.

Sám doma (1990)

Tohle je moje srdeční záležitost. Tento film, je mnohem hlubší, než by se mohlo na první pohled zdát a stejně tak, jak je vtipný, tak je i dojemný. Když jsem se na něj dívala jako malá, vnímala jsem ho úplně jinak než dnes, ale stále je stejně úžasný. Oceňuji i dobrý dabing a hlavně hudba je naprosto úžasná. Somewhere in my memory je moje vánoční píseň number one. :)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Because I fucking love science! Postavy z tohoto seriálu docela chápu, neboť mám doma také jednoho takového Sheldona a rodiče chemiky. :) Pro mě nejoblíbenější seriál, vždycky se u něj skvěle bavím a tenhle svět nerdů a geeků je mi blízký a přitažlivý.

Dívka v modrém (1939)

Něžný, křehký, lyrický příběh plný krystalicky čisté romantiky. Při scénách, kdy Nataša Gollová předčítá z knížky či Oldřich Nový promlouvá k obrazu, taju jak máslo na horké palačince. I hudba, jenž je podmanivější než parfém Opium od YSL něžně dokresluje poetickou atmosféru. Manýry Lídy Baarové a nesmělost Oldřicha Nového se potkávají v této jemné černobílé nádheře.

Justin Timberlake - Mirrors (2013) (hudební videoklip)

Vizuálně velmi efektní a poutavý videoklip, zajímavý text. Justin umí. :)

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Tohle je jedna velká bezkonkurenční halucinace. Zbožňuju Spongeho a když jsem viděla Twilight s českým dabingem, tak jsem místo Edwarda viděla Spongeho (díky Honzovi Maxiánovi) a celý film jsem se jen smála. Jojo občas si říkám, že ty starosti, které má Houba Robert v ananasu na dně moří, bych také chtěla mít. :D

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Sorry, no, já vidím to hodnocení i ty komentáře ostatních, ale já musím dát plnou palbu, protože jakmile jde o módní průmysl, tak si každého pořadu vážím. Jasně, globálně vzato je to asi blbost, ale vše co se týká módy, účesů, líčení, focení a všeho kolem mě strašně zajímá. :) Navíc člověk zde může krásně prozkoumat chování hezkých emerických dívek s IQ pod 50.

Partička (2009) (pořad)

Slovenská partička je best. Na rozdíl od té české má úroveň, je to rozhodně inteligentnější humor a není to jen o sprostých slovech a prasárnách na pódiu. A nejradši mám, když hraje Latinák, Kemka a dvaačtyřicetizubý Pomajbo. ;) "Nohy sú dôležité, bez nich nikam neprejdeš. Iba ak po rukách ale je to veľký problém lebo s nohami je to jednoduchšie"

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Joo, Pohlreicha můžu, holt co na srdci, to na jazyku. :) Jeho hlášky jsou bezkonkurenční a jeho upřímnost nezná hranic. Jako odborníka ho velmi uznávám a v pořadu je krásně vidět, že "komu není rady, tomu není pomoci." Navíc nemám žádnou důvěru k restauračním zařízením, proto mi nedělá žádný problém dívat se na ty plesnivé a zaplivané kuchyně.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Bomba. Je tam spousta akce, spousta zábavy, celý pořad tak nějak s lehkostí plyne a zpříjemní víkendová rána. Jen závěrečné finále už mě nikdy nebaví, ale to nevadí, odpuštěno. :)