• Fantasy

Sestra i matka (2004) (TV film)

Pamätám si, keď to dávali na Hólmarku pomerne často a ja som to vždy, keď som to postrehla, sledovala a vždy, vždy, vždy som na konci ručala jak tur, hoci som vedela naspamäť aj repliky - nikdy som sa nezdržala. Pri Grejs nie som schopná odhadnúť, do akej miery nám tvorcovia hrali na city, ale v tomto prípade im to prepáčim.

Inkognito (2003) (pořad)

K Inkognitu mám nejaký zvrátený, pekný vzťah, pozerávala som to ako decko s rodičmi... a s odstupom času zisťujem, že som sa buchla do Zdeny Studenkovej a toho jej chladu a odstupu.

Oculus (2013)

Ďalšie ráno po dopozeraní filmu som mala nutkanie zažalovať jeho tvorcov, nakoľko mi tie odporné, asimŕtve, alebo démonické, alebo akámária bytosti s divnými očami celú božiu noc stáli pri posteli a zízali na mňa. Dlho som nemala takéto stavy kvôli hororu. Nebyť niekoľko minút nudnejší, resp. nezaujímavejších pasáží, buchla by som aj 5 hviezd, no aj tak... dobré to bolo. Dokonca sa mi pozdávalo aj prelínanie minulosti a prítomnosti, čo vo valnej väčšine prípadov nemám rada, ale tu to vôbec nevadilo, práve naopak. Alebo som bola už tak roztrasená, že mi to bolo jedno, ktovie.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Chcela som to vidieť len preto, lebo tam hrá rozprávajúci pes, nemala som príliš veľké očakávania, resp. som nemala žiadne očakávania a kvôli tomu, práve preto, som si to náramne užila. Perfektné dialógy, wtf. postavičky - ňom ňom.

Rebelka (2012)

Chcem vedieť strieľať z luku.

Madagaskar (2005)

...a mne sa to páčilo. Postavičky, ,,humorky", dej... a pre kráľa Džuliena mám dosť chorobnú slabosť. Tak.

Flubber (1997)

Film môjho detstva, ktorý som mala nahraný ešte na VHS a na ktorý som zízala tak často, až VHS ostala opotrebovaná. Po XY rokoch som sa k nemu pred časom aj s kamarátkou vrátila a vôbec nič sa nezmenilo. Smiala som sa jak udretá. A Robina mám rada. Aj komédie podobné týmto, pri ktorých si človek oddýchne a nechýba mu ťažké zamýšľanie sa nad dejom.

Nebe existuje (2014)

Hoci neverím v Boha a všetky tie reči o nebi a podobných veciach ma nudia a v niektorých prípadoch až obťažujú, nejakým spôsobom, už si nepamätám akým, som sa najskôr dopracovala ku knihe, ktorá má veľmi zaujala a bavila, a rovnako som na tom bola s filmom. Ako už bolo spomenuté - film nenútený, herci hrali o dušu, dej pekne odsýpal, nebola to siahodlhá zlátatina, pri ktorej si prepočítam všetky vlasy a každý necht si prekontrolujem trikrát, a myslím, že sa k tomuto kúsku ešte rada vrátim.

Mr. Jones (2013)

Málokedy sa stane, že horor musím dopozerať za denného svetla, ale Mr. Jones ma prinútil pol polhodine ho vypnúť a počkať na deň, lebo za tmy hrozilo, že mi zastaví srdce v polovici úderu.

Žena v černém (2012)

Áno, áno, áno. Všetko hrá, všetko klape, Redklif valí, teta straší, deti umierajú, každý vie, čo má robiť a kde je jeho miesto. A posledný záber filmu spôsobil, že som sa bála asi týždeň chodiť za tmy na WC.