DaweForeman

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 28.7.2020  20:20

Tohle mi skoro nějak ušlo a byla by to škoda, protože mě tohle opravdu příjemně překvapilo. Trochu se udivuji nad tím popiskem fantasy, když je to spíše sci-fi s přímíchaným nadpřirozenem. Do toho je ještě přidané mírné drama a trocha mystérie, kdy tu nějak nebudu extra rozpitvávat příběh, protože nevědomost na počátku je cílem autorů s tím, že člověk se postupně všechno dozví ve správný čas. Je to překrásný a dojemný příběh s opravdovým festivovalým duchem, kdy se mi především líbil onen koncept zpracování festivalu od příprav až po samotný průběh a vyvrcholení. Vysloveně z toho čišela ona správná atmosféra. Animace je ucházející, kdy mi tam akorát vadilo ono 3D zpracování tance, které bylo bolestně jednoduché. Po hudební stránce to je celkem zajímavé.

• 26.7.2020  21:22
    Hello World (2019)

To byl zase psychedelický zážitek. Tento počin si krásně hraje s divákovým vjemem, kdy příběh postupně mění svou podobu a tak si člověk nemůže být úplně jistý co je skutečné a co není. Hodně mi to připomíná hrátky s myslí z filmu "Počátek" s příměsí prvků z několika dalších jiných (Matrix nebo Sword Art Online). První bych asi ale doporučoval shlédnout anime "Another World" a pak teprve shlédnou "Hello World", protože první jmenovaný vám dá k tomuto určitý prequel, z kterého lze pak vycházet a užít si druhý jmenovaný lépe a obzvláště mít z konce ještě lepší požitek. Navíc pro lepší pochopení tohoto počinu je dobré věnovat především pozornost u událostí na mostě. Po animační stránce je takové kostrbaté, protože je to přece jenom v 3Dčku a navíc by se člověk obešel taky bez všeho toho barevného halucigenního cirkusu. Po hudební stránce ucházející.

• 26.7.2020  19:15
    Tenki no ko (2019)

Po shlédnutí tohoto nejsem o moc moudřejší, než na začátku. Přijde mi tu smícháno příliš mnoha prvků dohromady, kdy každý má něco do sebe, ale dohromady člověka až příliš ohromí, že nemůže mluvit zrovna o příjemném prožitku. Příběh jako takový nebyl špatný, naopak byl povedený, ale provedení okolí bylo vyvedeno až velkého extrému. Po dramatické a romantické stránce samozřejmě úžasná podívaná, po nadpřirozený a sociální stránce už moc ne. Po nadpřirozené to bylo originální a zajímavé, ale zasloužilo by si to trochu jiné zasazení, než Tokyo. Po sociální stránce mi tam příliš nelahodila ta situace s policií, sociálními službami a temnou stránkou města. Sice to dodalo na dramatičnosti, ale myslím si, že i jiným způsobem by se to zachovalo s příjemnějším podíváním, kdy obzvláště ten konec mohl mít rozumnější průběh. Postavy jsou tu zajímavé, ale bohužel se do nich člověk pořádně nedokáže vžít, protože jaksi chybí jejich pozadí, které je tu jen lehce poodhaleno a zbytek je velká neznámá. Po animační stránce a hudební jako obvykle u tohohle studia nádherná podívaná.

• 26.7.2020  17:12

Sci-fi počin z yakuza prostředí. Lidé už běžně neumírají, protože vědomí bylo zdigitalizováno a je možné ho převádět mezi jednotlivými těly. A mezitím je boj mezi tradicí a touze po větší moci, zamíchané s touhou po pomstě a svobodou. Velice jednoduchý příběh, který člověka ničím moc nezaujme, než vymyšleným sci-fi světem. Onen vizuál je ale podán v prapodivné malované 3D animaci, kterou osobně moc nemusím kvůli naprosto nesmyslným tvarům lidského těla. Akce tu je celkem dost a autoři se nebojí to vše vylíčit v podobě gore tématiky. Po dramatické stránce se tu načne pouze pár věcí, které mají potenciál, ale u něho to končí. Po hudební stránce nic moc.

• 26.7.2020  15:03
    Domestic na kanodžo (TV seriál) (2019)

Po dlouhé době jsem se odhodlal toto dokoukat do konce, protože jsem věděl, jak to skončí, tak jsem neměl potřebu to shlédnout hnedka. Prvně jsem se s tím příběhem setkal v manze, která samozřejmě má mnohem delší příběh, než to co je obsáhlé v těchto 12-ti dílech. Drží se to své předlohy a je to o velice komplikovaných vztazích jednotlivých postav. Svým stylem mi to hodně připomíná takový lehčí odvar "Kimi to iru machi", kdy tohle nemá takový dospělý nádech jako ono druhé zmiňované anime. Všiml jsem si, že lidi zmiňují zakázanou lásku mezi sourozenci, jenže problém právě v tomhle je, že zaprvé nejsou pokrevní sourozenci a ještě k tomu se stali sourozenci teprve nedávno, takže je tu vidět ona nesmyslná kritika, kdy se vlastně jedná o dva naprosto cizí lidi, kteří mají své vlastní komplikované okolnosti. Tenhle počin se hodně zaměřuje na sociální tématiku a má hlubší myšlenku, kterou asi jen tak mnoho lidí neuvidí, protože to hnedka kategorizují jako školskou mnohaúhelníkovou romantiku. Větší mínus bych pouze viděl v podání hlavní postavy Natsua, který je svým ufňukaným a jednoduchým chováním velice iritující. Po animační stránce velice pěkné a po hudební taktéž.

• 26.7.2020  14:22

Dva roky před tímto počinem vyšlo kratičké dvoudílné anime s tímto příběhem (Soutai Sekai), takže jsem tak nějak už trochu věděl o čem to bude a byl jsem rád, že to rozpracovali do celého filmu. Bohužel jsem ale od toho předtím čekal trochu něco víc, než jen hloupoučký spiklenecký politický příběh. Sleduje se to celkem příjemně a vztahy mezi jednotlivými postavami jsou celkem slušné, ale chybí tomu ještě trochu více dramatičnosti, kde jednotlivé situace jsou sice celkem kritické, ale člověka to vysloveně neosloví. Divák se s tím příliš lehce smíří a řekne si pouze "No, aha, hmm" a jde dál. Bojů je tu samozřejmě víc, ale taky si s nimi mohly trochu více pohrát v rámci onoho spojení a udělat tak zajímavé kombinace. Animace je taková zajímavá kombinace 3D a 2D, kdy to není úplně špatné, ale je tu vidět ona prkennost a jednoduše zpracované fyzikální zákony. Po hudební stránace je to celkem slušné.

• 26.7.2020  00:10
    Šikioriori (2018)

Film je rozdělen na tři části, kdy v každé je vždy příběh z jiného prostředí s jinými postavami, které ale žijí ve stejném světě. Obecně se to zaměřuje na slice of life, kdy velkou roli hrají mezilidské vztahy. Život je plný různých změn, výzev, strastí a slastí. Naštěstí tento počin nachází určitý balnc mezi negativitou a pozitivitou, kdy se snaží najít určitý balanc ohledně názoru na život. První příběh mě moc nezaujal, krom myšlenky o životě, protože mi to přišlo spíše jako propracovanější reklama na nudle. Druhý příběh nebyl špatný, ale trochu mi tam chybělo dramatické zaměření na určité okamžiky. Třetí příběh se mi líbil asi nejvíce, kdy měl krásnou rovnováhu jednotlivých prvků a celkem se povedla i dramatická stránka. Větší mínus pro mě ale bylo zasazení v Číně, které ovlivňovalo atmosféru jednotlivých příběhů obzvláště po kulturní a sociální stránce. Je tu velice překrásná animace se smyslem pro detail (hlavně u toho jídla na začátku jsem nestačil zírat) a celé je to doplněné velice příjemným soundtrackem.

• 25.7.2020  21:39

Hned po prvním díle bylo vidět, že to bude propadák, ale přesto jsem tomu dal šanci do konce a ani jsem na konci z toho propadáku nebyl zklamaný, protože se to dalo čekat. Dejme tomu, že se v několika situacích člověk dobře pobaví, ale obecně je tam hodně místních narážek při hrátkách s japonštinou, takže člověku uniká skoro veškerá pointa, která se prostě nedá pořádně přeložit, protože to nevyzní nastejno jako v originále. Většinou se tu člověk setká se špatným humorem a spoustu iracionálních situací. Nějak postup příběhu tu člověk taky nemůže čekat, protože se to jen točí kolem těch možností bez snahy to nějakým způsobem uzavřít - udělat nějaké finální rozhodnutí po několika hlavních linkách, kdy se to za každou cenu snaží držet oné klišovité otevřené rádoby harémové komedie s přihlouplým hlavním hrdinou. Hlavní postava mi trochu přišla jak přes kopírák Shido Itsuka z Date a Live. Navíc mi přišlo v tomto počinu, jako by se autor chtěl hlavní postavě pomstít různými tresty a ztrapněním. Takže spíše jako vybití nějakého svého komplexu, než dílo zaměřené na diváka. Animace by si mohla trochu polepšit a po hudební stránce to bylo celkem slušné.

• 25.7.2020  21:29

OVA, která se zakládá na přemístění do date hry, kde musí hlavní hrdina činit krom klasických rozhodnutí i rozhodnutí způsobené kletbou. Celé se to pak točí kolem myšlenky nechápavého hrdiny, který nedokáže pochopit zájem dívek o něho v jeho nejbližším kruhu. Obecně to celé nemá vůbec žádnou hlavu a patu, kdy se tu skáče mezi jednotlivými volbami, špatným humorem a naprostou iracionalitou.

• 12.7.2020  15:13
    Musaigen no Phantom World (TV seriál) (2016)

Už v prvním díle je vidět, že tohle bude obsahovat vše, co je na japonské tvorbě strašně shnilé (především je to vidět na příběhu o mědvědovi Albrechtovi a lázních). Nejhorší na tomhle počinu je ale to, že se nedrží ani své hlavní linky, kdy v úvodu každého dílu tu máme několik zajímavých faktů z různých vědeckých částí vnímání (až na pár dílů, kde je klišovitý festival nebo lázně), ale na druhou stránku nadpřirozené stránky se to hlavně drží pouze na začátku a pak na konci. Prostředek anime můžete vynechat, protože je to spíše špatná komedie s velice špatně zahranými rolemi a velice přihlouplým příběhem. V tomto případě je krásně vidět, že jsou tam docela zajímavě položené základy, ale tím stavba všeho skončila, protože zbytek je lepenkou splácané všechno možné. Romantika zabitá, drama zabité, nadpřirozeno z větší části zabité, psychologie, parapsychika a filosofie zabité, komedie příšerná atd. Animace je celkem slušná (až na ty designy) a po hudební stránce to není špatné.

• 11.7.2020  20:29
    NiNoKuni (2019)

Tohle byl můj druhý výlet do světa Ni no Kuni, kdy jsem byl svědkem utváření království Evermore a proto mě tenhle počin tolik svými událostmi nepřekvapil a ani mě příliš nepotěšil. Je to jedna velká pohádka a tomu odpovídají i jednotlivé události, kdy se spíše dbá na boj dobra a zla, než nějakou hluboké fantasy drama. Vzhledem k tomu, že je to zpracované podle knih/her, tak o to je tu vidět rozdíl. Především je to vidět na délce tohoto počinu, kdy tento příběh si spíše zaslouží delší dobrodružné vyprávění a ne rychle odbytý příběh, takže by se spíše slušelo, kdyby autoři zvolili delší trvání v podobě dvou nebo tří klasických sérií, aby mohli postupně navršit jednotlivé věci (seznámí se světem, lidma v něm, historií, mechaniky, napětí a vžití se do postav a příběhu). Možná díky tomu jsem trochu více rozuměl tomuto prostředí více než ostatní, kteří viděli pouze toto. Animace se drží toho, co znám, ale z mého pohledu to není zrovna můj šálek animace kvůli velkému zaměření na ony oblé tvary a zveličování / zgrotestknění postav. Po hudební stránce je to pěkné, i když jsem čekal vícero známějších kouzelných tracků.

• 11.7.2020  18:02

Tentokrát se "Železná pevnost" přesunuje do Unata, kde je snah o znovuzískání města zpět a především zničení velkého hnízda Kabane, které se vytvořilo uprostřed místního hradu. Brzy všichni zjistí, že Kabane se tu chovají zvláštně, kvůli nějakému neznámému vlivu. Jako obvykle je tu vidět klasický boj, strategizace, společenská hierarchie a snaha se dozvědět něco víc o Kabane. Trochu mi tenhle díl spíše přišel jako prohlubování vztahů mezi postavami, než nějaké hlavní dějové posunutí. Kvalitativně si to tak nějak drží tu svou úroveň ze seriálu, takže nic moc. Na stejné úrovni se drží i animace a hudba.

• 11.7.2020  01:58
    Fragtime (2019)

Popravdě nevím jak toto anime hodnotit, protože mi tak nějak uniká záměr autorů. Na konci se totiž vychrlí tolik možností a rychle se to ukončí, takže je to takové matoucí. Je to o romatickém vztahu mezi dvěmi dívkami? Kritika společnosti, kdy člověk ztrácí individualismus? Poukázání na neduhy středoškolského života? Boj s úzkostmi? Popravdě je tu spousta různých prvků, které tu ve vzájemné harmonii na sebe navazují, ale ani jeden z nich nevyčnívá jako ústřední myšlenka. Spíše jsem se k tomu stavěl na konci jako k úvaze, než vyvrcholení nějakého dramatického příběhu. Proto bych to možná trochu hodnotil jako plané, kdy k tomu napomáhá i ona animace, která má místy nedotažené základní obrysy. Po hudební stránce je to zajímavé.

• 10.7.2020  19:13
    Runway de waratte (TV seriál) (2020)

Tohle bylo pro mě velikým překvapením, od kterého jsem to vůbec nečekal. Příběh je na hlavní lince o Ikutovi a Chiyuki, kdy Chiyuki i přes svou fyzickou nevýhodu se snaží se stát topmodelkou a Ikuto přes svojí nezkušenost vrchní módním návrhářem. Náhoda spojí tyto dva na jejich cestě za jejich sny, kdy si navzájem slouží jako podpora v pronásledování jejich snů do samého konce. Jenže oni dva nejsou jediní, kdo touží po tom, být na vrcholu, a potká je mnoho obtížných překážek, které musí zdolat, aby o tom mohli alespoň uvažovat. V tomto ambiciózním stylu v honu za snem mi to hodně připomíná atmosféru "Bakumana". Začíná to zlehka, ale jakmile se to po chvilce rozjede, jede to v dramatickém stylu až do samého konce. Postavy mají správnou vyváženost a je tu krásně vidět jejich růst, kdy je tu bráno v potaz spoustu různých životních situací, takže to má i široký záběr dané tématiky. Po animační stránce je to velice krásně zpracované (i když je tu zrovna u tohohle počinu vidět, jaké má animace určité limity, které v 2D nelze nebo je skoro nemožné zpracovat). Po hudební stránce je to na místě a některé tracky jsou dokonce opravdu pěkné.

• 9.7.2020  21:30

Velice překrásný příběh. Autoři se totiž tentokrát zaměřili na něj, než na souboje, které tu sice jsou, ale nehrají tak velkou roli, jako v minulých počinech. Příběhově je to něco mezi první a druhou hlavní sérií. Člověk by si tu prožil úplně unikátní příběh o Artemis, jen kdyby nebylo typicky otravné postavy Hestie (tedy alespoň v první části filmu). Když se ještě vrátím k soubojům, tak samozřejmě i po téhle stránce by si to zasloužilo trochu lepšího zpracování, kdy mi to přišlo, že tam bylo pouze pár schopných postav a také mohla trošku vyzdvihnout kritickou situaci v Orariru. Po animační stránce to bylo tak nějak barevně vybledlé, ale jinak se to drželo na svém a po hudební stránce to bylo pěkné.

• 9.7.2020  19:30

Jsem rád, že tohle navázalo na seriál, jak jsem očekával. Opět se tu pracuje s nadpřirozeno/vědeckou složkou a emocemi jednotlivých postav. Především je tu vidět další pohled na kauzalitu, která si trochu pohrává s osudovou výměnou stejné hodnoty. Jsou tu dojasněny okolnosti ohledně hlavní postavy a příběh se tu dočká vyrcholení (pokud autoři nebudou plánovat ještě pracovat s celkem nevyčerpatelným zdrojem možností v rámci nadpřirozeného prvku tohoto prostředí). Velkým plusem vidím změnu v zaměření se na dramatickou stránku, jenže bohužel mi to přijde trochu přehnané. Ani by mi nevadilo, že je tu jeden šok za druhým, ale spíše bych viděl nedostatek v jejich rychlé posloupnosti, kdy by si tenhle počin zasloužil být roztažen na celou sérii, kdy by se drama každým dílem stupňovalo a byl by tu prostor pro lepší orientaci a další hrátky s vědeckou složkou či rozvíjení jednotlivých vztahů. Obecně bych to neviděl jako velké mínus, protože i tak to byla úžasná podívaná, ale tohle mi jediné bránilo od udělení plného počtu hvězd. Po hudební a animační stránce se to drží svého.

• 9.7.2020  16:18

Přesně takhlenc by měla vypadat anime OVA - jako dokreslení příběhu a ne cirkus, klišé, pokusy a čistý fan service. Aneb příběh, jak se Kabakura a Koyanagi dali dohromady, kdy na to přijde jen tak řeč, když se tři z oné čtveřice sedli na kafe. Proto je to krásně nenucené a drží si to ten svůj nádech každodenního života. Samozřejmě je tu typicky lehký humor, takže se člověk zasměje. Animace a hudba se drží na svém.

• 8.7.2020  20:06

Makoto Šinkai prostě umí dělat velice poutavé příběhy o osudu, kdy obzvláště se mi tu líbil onen příměr babči ohledně pletení a vyprávění o "Musubi". Tentokrát tu nemáme jen typický dramaticko romantický slice of life, ale je tu přimíchán nadpřirozený prvek v trochu astrální podobě smíchaný s nádechem cestování časem. Jako obvykle tu šponuje drama až do poslední chvilky, kdy člověka drží v očekávání, zda se to stane to, co si člověk myslí, nebo ne. Nevím jestli se mi to zdálo, ale připadalo mi, že tu zamíchal svět "Kotonoha no niwa", kdy ta učitelka v té vesnické škole mi velice připomínala Yukino. Vše je provedeno jako obvykle ve velice krásné animaci a hudebním doprovodu.

• 8.7.2020  17:51

Tenhle počin mě opravdu překvapil. Autorům se zde povedlo zkombinovat mnoho věcí dohromady v překrásném souladu. Popsat to vše by vydalo na dlouhý esej a proto spíše doporučím se na to podívat a zkusím tu popsat jen malou část. Rozhodně je to atypická fantasy, kdy velké plus vidím, že si na dlouhověkost nevzali elfy, ale vymysleli si kompletně jiný lid. I když se to především zaměřuje na lidské emoce související s rodičostvím a životem jako takovým (velké zaměření na osud), tak i vedlejší příběh historie světa nepůsobí jako něco vedlejšího, aby se jen tak řeklo, ale krásně doplňuje hlavní linku a umocňuje tak prožitek z hlavního příběhu. Dramatická stránka tu celou dobu jede na plné obrátky, takže tu nejsou momenty, kdy by se vysloveně člověk nudil a čekal, co přinese další okamžik. Každý úsek tu má svůj smysl, aby něco podstatného sdělil divákovi. Menší mínus bych pouze viděl v jistých příběhových prvcích, které zrovna já osobně nemusím, kdy se jednalo o určité krutější situace. Na druhou stránku, kdyby to tu nebylo, tak by asi ten zbytek příběhu oproti tomu tolik nekontrastoval. Pak ještě bych jen vytknul trochu animaci, která i když působí obecně velice nádherně, tak při bližším podívání my tam tak nějak chybělo vykreslení jemnějších detailů. Po hudební stránce je to nádherné a krásně to podkresluje atmosféru na jednotlivých místech.

• 8.7.2020  15:25
    Ren'ai bókun (TV seriál) (2017)

Přihlouplá romantická harémová komedie s prvky nadpřirozena. Sem tam to má pár vtipných momentů, ale tím to tak nějak končí, co se dá na tomhle vyzdvihnout. Příběh a dialogy jsou opravdu primitivní, postavy jsou z větší části velice iritující (celkem mě ale mile překvapila postava Shikimi), drama z toho vůbec žádné člověk necítí, animace je ucházející (designy jsou ale zase obvykle japonsky příšerné) a hudba naprosto katastrofická.

• 7.7.2020  13:15
    Murenase! Seton gakuen (TV seriál) (2020)

Původně jsem tohle nechtěl sledovat, ale po shlédnutí různých ukázek jsem tomu dal šanci. Moc jsem tedy od toho neočekával a nebyl jsem proto zklamán. Je to velice kontroverzní typická japonská ujetina. Máme tu hlavního hrdinu Jina, který se prvním rokem na zoologické škole, tím však nemyslím školu zaměřenou na opečovávání zvířat, ale studentstvo tvoří polidštělá zvířata. Ironií je ještě to, že hlavní postava má neskutečnou nenávist vůči jakýmkoliv zvířatům, kdy na celé škole je pouze jeden další člověk. Obecně se to zaměřuje na různou triviu ohledně jednotlivých zvířat, kdy i jejich rysy jsou tu celkem solidně zakomponovány. Poté dalším zaměřením je především komedie a fan-service. Člověk se tu opravdu zasměje kolikrát, ale fan-servis je v podobě zvířecí úchylky trochu mimo, kdy se to dá trochu přirovnat počinu "Monster Musume". Ještě do toho tu je klasická japonská loli kultura a tak to vytváří strašně zběsilou kombinaci. Kdyby se drželi pouze komediální a jednotlivé perverznosti si nechali pro sebe, tak by z toho byl o trochu lepší počin. Animace je celkem slušná a po hudební stránce nic moc.

• 6.7.2020  19:09
    Isekai Quartet (TV seriál) (2019)

Smíchanina anime v tématu Isekai. V první sérii je to Overlord, Konosuba, Re:Zero a Youjo Senki. V druhé sérii se pak přidá ještě Tate no Yuusha a Shinchou Yuusha. Obecně tyhle karnevalový počiny jsou odsouzeny k špatné kvalitě, protože míchání světů se svou vlastní logikou a historií nemůže dát vziknout něčemu kloudnému, kdy z toho může být jen onen klasický japonský rádoby komediální paskvil. Vzhledem k tomu, že jsem viděl většinu ze zmiňovaných anime, tak jsem tomu dal šanci a z větší části jsem byl spíše zklamaný, i když sem tam jsem se u některých situací opravdu zasmál při kombinaci některých postav. Veliká škoda je také to, že to má velice primitivní animaci a cirkusovou hudbu.

• 3.7.2020  00:07
    Gleipnir (TV seriál) (2020)

Tohle je opravdu těžký popsat, protože je to taková všehochuť a ve výsledku to nečiní dobrotu. Mnoho myšlenek člověk může vidět v různých anime a proto tento počin nepůsobí nějak výjimečně. Ještě k tomu jednotlivé prvky poukazují na určitý potenciál, který je pouze nakousnutý s otevřenými možnostmi a u těch to zůstává. Je tu spousta očekávání, ale ani v jednom případě se člověk nedočká nějaké vyvrcholení, ale pouze ochutnávky mnohem rozsáhlejšího příběhu. Proto by se toto dalo brát jako trochu úmorné intro, protože je tu mnohem více otázek než odpovědí. Obecně mohu říct, že některé části už poukazují na ne moc povedné provedení - např. iritující (nepřiměřeně myslející) postavy nebo kýčovité designy, které prostě do těchto vážnějších počinů nepatří. Po hudební stránce nic moc a po animační jak co, takže průměr.

• 30.6.2020  17:36
    Princess Connect! Re:Dive (TV seriál) (2020)

Tenhle počin mi trochu připomínal mix Granblue Fantasy a Konosuby. Je tu spousta postav, příběh tu je, ale neděje se tu nic světaborného, kdy je to spíše nahlédnutí do každodenního života ve fantasy světě se spoustou dobrodružství a také jídla (jeden z rozmarů japonského anime). Navíc je tu pár rádoby komediálních prvků a několik postav, u kterých vám rozum prostě stojí. Když už zmiňuji postavy, tak prvních pár dílů člověk musí vysloveně přetrpět nad frustrujícím chováním jednotlivých hlavních postav. Nejhorší na tom ale je to, že jak už jsem psal, je to spíše relaxační dobrodružství než akční drama, takže od toho člověk nesmí očekávat příliš, ale přesto bych řekl, že po příběhové stránce by se to dalo vylepšit, aby to bylo přesto více poutavější, než aby to bylo zaměřené na klasická klišé. Po animační stránce je to slabší (to množství barev a kýčovitých efektů je prostě přehnané) a po hudební stránce celkem ucházející.

• 23.6.2020  17:20
    Široneko Project: Zero Chronicle (TV seriál) (2020)

Nevím jistě, zda 12. díl byl poslední, ale vypadalo to tak. Každopádně jedna velká katastrofa na mnoha frontách. Po shlédnutí openingu se tu odhalí spousta věcí, jakým směrem se bude příběh odehrávat, jenže je to velice zavádějící a člověk u toho jen drží z toho důvodu, že chce vědět, jakým způsobem se dostane k předvídanému konci. Konec jako takový je naprosto neočekávaný a ne zrovna v dobrém slova smyslu, protože je tu spoustu věcí, která nedává naprostý smysl (tedy pokud mi neuniká nějaká předloha, podle které je to dělaný a nechybí mi tak nějaké zásadní souvislosti). Animace je velice slabá a především mechaniky a fyzika trpí nejvíce. Postavy na tom nejsou taky nejlépe, kdy hlavní hrdina toho krom pár hrdinských ideálů moc nenamluví, velitel rytířů je absurdní a zbytek postav taky zrovna moc rozumu nepobral. Po příběhové stránce je to slabé, kdy celý příběh by se dal shrnout do několik slov a člověk by měl stejný výsledek, než když se s tím zdržuje přibližně 5 hodin sledováním.

• 20.6.2020  21:48
    Yesterday wo utatte (TV seriál) (2020)

Romantický slice of life. Je to docela šedé prostředí, takže člověk od tohoto nemůže očekávat něco vysloveně pompézního jako jinde. Člověk se trochu sžije s tím, jak je to blízko všední realitě a není tam toho přílíš obtížného na přemýšlení. Vztahy se mohou zdát komplikované, ale svým způsobem předvídatelné, i když s určitým očekáváním, že mu možná konec ukáže opak. Jednoduše řečeno je to celé o milostném mnohoúhelníku. U závěrečného dílu si pak ještě člověk uvědomí, že ať to skončí jakkoliv, tak to zanechá určitou pachuť v ústech tak i tak. Žádný velký vzrušení se tu nekoná a proto bych to ani neoznačil pravým dramatem, kdy si spíše člověk než údivem nad příběhem řiká: "Ah" a pokračuje dál v šedém světě. Animace je slabší a po hudební stránce je to ucházející.

• 18.6.2020  21:26
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Netypický seriál, který se zaměřuje na technologie a jejich vliv na společnost nebo jednotlivé aspekty života. Ať už se jedná o televizi, TV show, hi-tech technologie nebo future-tech, každý díl má svůj vlastní příběh, který se zaměří na jednu tématiku na zamyšlení. Nejlepší částí bych asi viděl první sérii, která má celkem hloubku a člověk ještě celkem dlouho po shlédnutí musí o tom, co se tam dělo přemýšlet. Druhá série už je spíše o šoku a trochu znechucení, než fajnovosti. V pozdějších sériích je vidět už určité zlehčení příběhů, kdy pořád technologie a jejich škodlivý vliv hraje prim, ale konce už ubrali na otáčkách, takže se dají lehčeji strávit a jedná se spíše o mainstreamové příběhy, které ovšem neurazí a jsou poutavé. I když některé části jsou sci-fi, tak přesto bych řekl, že autoři se tak nějak drželi reálných předpokladů na budoucnost a jak to případně ovlivní nebo už ovlivňuje současnou společnost, kdy se člověk stává čím dál větším otrokem technologií. Technologie jako takové se mohou zdát jako viník, jenže špatnou ji číní ti, kteří jí používají. Jsou tu dobře zvolení herci (většinou neznámý), dobře je to zahrané, má to svůj náboj, má to dobré zpracování a hudba to nádherně všechno atmosfericky doplňuje.

• 18.6.2020  17:33

Další příběh reinkarnace ve fantasy světě. Tohle zpracování bylo pro mě celkem velkým zklamáním. Vzhledem k tomu, že jsem zase četl první mangu, tak ta kvalita byla celkem znát. Tohle bylo silně odfláklé, kdy si to upravovalo příběh (velice to bylo znát na té části s těmi ruinami), animace byla příšerná a obecně to bylo takové strašně uspěchané. Sloužilo mi to trochu jako osvěžení příběhu (v rámci možností) a vydržel jsem na to koukat až do konce, kdy obzvláště zvolení hlasoví herci a celkem i ucházející hudba tento počin zpříjemňovali. Když pominu tu ochuzenost o spoustu věcí, tak tu máme ono klišovité nucení japonské kultury do fantasy světa, pár soubojů, hlavně hodně politického pletichaření a sem tam snaha o vtipnost. Stala se z toho spíše pohádka, než drama.

• 14.6.2020  00:44

Velice povedený počin o Winstonu Churchillovi a jeho zásadních okamžicích po zvolení premiérem na sklonku 2. světové války. Velice se mi líbilo, jak je zde vidět pracování psychologie, kdy je tu nádherně zobrazeno, že kde jaká významná osobnost je pouhým člověkem, která čelí životu tak jako všichni ostatní - mají své slasti a strasti, kdy je rozdíl pouze v jejich měřítku a důsledcích. Pokud člověk zná i další historická fakta, tak uvidí, jak tu bylo zakomponováno pár menších detailů (např. ohledně Dunkirk nebo problému krále Jiřího). Je tu vidět i boj mimo bojiště jako takové mezi vojáky, ale politický boj, nebo mnoho nelehkých rozhodnutí, která ovlivní životy mnohých. Bojových scén jako takových je tu poskrovnu, takže nečekejte mnoho akce, ale spíše se tento počin zaměřuje na dramatické stránky politiky.

• 13.6.2020  22:13

Veliké zklamání. Řekl bych, že si tyto velké filmy budou udržovat určitý standard v dnešní době, ale bohužel tohle jaksi šetřilo v mnoha hlediskách. Efekty jsou velice zvláštní a umělé - obzvláště v první části při útoku na Pearl Harbor a pak je to celkem vidět ještě na dalších místech, kdy až ke konci si tak nějak člověk na to zvykne a má to svůj půvab. Zvolení herci a jejich výkon taky není zrovna nic extra. Vzhledem k tomu, že vím hned o dvou filmech, se kterými se dá toto srovnat a na kterých je vidět, o jaké nedostatky se jedná - zaprvé z části Pearl Harbor (2001) a pak Bitva o Midway (1976). Také tomu chybí určitá kontinuita, kdy sice berou události ve sledu, ale jsou tam příliš nucené skoky v čase, které nepůsobí zrovna nejlépe. Každopádně se jim povedlo určitá autentičnost jednotlivých situací, kdy tu je vidět různá problematika dané doby a po technické stránce je to reálnější.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25