Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Poslední recenze (939)

plakát

Sentóin, haken šimasu! (2021) (seriál) 

Další anime, které jsem prvně vzdal ani ne po shlédnutí pár minut prvního dílu. Na popud různých úseků, které jsem viděl ve sestřihách jsem tomu dal šanci a bohužel nebylo o co stát, kdy ono pár sestřihů bylo to nejlepší z toho anime a zbytek stál za nic. Je to pakomediální mix sci-fi a isekai fantasy, kdy hlavní postava v podobě záporného hrdiny, který je na straně zlé organizace, je vyslán do jiného světa na průzkum a získání nových zisků. Je tu několik vtipných situací, ale ve své podstatě je to strašně ambientní příběh, kdy autoři nevěděli jak se to má tvářit, kdy se tu tlučou hrdinské činy s činy ani né zločince, jakožto puberťáka, kterému se splašili hormony a je hnán tím, co má mezi nohy. Bohužel se kolikrát ukáže, že nedokáže ani jednu z těchto vlastností dotáhnout dokonce, takže ve zlomových chvílích nakonec hodí zpátečku a nedotáhne věci dokonce. Aneb hlavní hrdina je dobrák, který se tvoří jako záporák. Příběh nemá smysl vůbec zmiňovat, který je více než béčkový, akce je tu pouze na dokreslení toho, co chce autor sdělit a po straně fanservisu a komedie, na které by se mělo tohle anime zaměřovat je to velice slabé. Obecně je tu příliš rušivých elementů, aby si mohl člověk cokoliv z toho užít. Po animační stránce je to průměrné, kdy by to mohlo zapracovat na detailech a po hudební stránce je to mizerné.

plakát

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série) 

Tak třetí série zatím ukázala svůj nejlepší potenciál, kdy od průměrné první série přes celkem ucházející druhou série jsme se dočkali téhle vyladěné třetí série. Tentokrát to má jeden ucelený cíl, kdy jednotlivé díly postupně dělají nástavbu na to, co se tam bude dít. Je to čiště o Mandalorianech, jejich zvycích a jejich historii. Je tu sice jeden takový vedlejší díl, který je zase nástavbou na trochu jiné budoucí příběhy, které budou zpracovány pravděpodobně jinde, ale přesto má svou poutavost a odhalí nám zase trochu něco z tohohle univerza jako takového. Jako obvykle jsou tu narážky na předchozí tvorbu a hlavně je tentokrát spousta z nich ve vztahu k animovaným rebelům, ale sem tam se tu objeví i něco z klonových válek. I když to po příběhové stránce vypadá na ukončení jedné éry a celkový konec, tak se přesto dočkáme další čtvrté sérii.

plakát

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série) 

Pokud jsem to pochopil dobře, tak děj se odehrává mezi 6. a 7. epizodou. Zezačátku se to nese v celkem příjemném tempu nájemných lovců s tím, že je tu pak překvapení, které se řeší po zbytek série. Mimochodem se Mando taky vydá na nám velice známý Tattoine, kde vidíme Jawy a Tuskeny z trochu jiné stránky. Hlavní zápletka jako taková je sice svou podstatou zajímavá a má velký potenciál se stát něčím velkým, ale v první sérii se tento potenciál objevil jen v malém množství. Nejvíce mě dopálil ale poslední díl, který mi přišel naprosto nesmyslný z následujících důvodů: 1) Záběrové kiksy (Stormtroopeři vyhodí do povětří dveře a pak je o pár scén dál droid zavře, jako by byly v pořádku a pak v dalších záběrech tam zase chybí. Poté v ústí kanálu, kdy si snaží nandat jetpack, tak to mluví samo za sebe - kdy má plášť na jednu stránku a zadruhý ho má zase v jednom záběru v ruce poté, co si ho nasadil.); 2) Hláška typu Mandaloriani nejsou rasa; 3) Snaží se utéct, s tím že to pravděpodobně nedokážou a pak je to najednou takový, že vlastně se nic neděje, můžeme se vrátit. 4) Naprosto nesmyslný souboj venku před tavernou. 5) Delší scénka se stormtroopery na vznášedlech. 6) Nepochopitelné chování stormtrooperů u ústí tunelu ve scénce s droidem. ... Musím tomuhle hlavně uznat odvahu natočit něco jako hraný vedlejší příběh v podobě seriálu, kdy si to udržuje celkem dobré scenérie, kostýmy, rekvizity, designy, efekty a různé rozmanitosti v rasách a tvorech. Po příběhové stránce mi to ke konci přišlo slabší, kdy hlavně perlil ten poslední díl, jak už jsem popsal. Samozřejmě pár takových kiksů se najít i v ostatních dílech, ale to by bylo na dlouhý sloh, kdy v tom závěrečném dílu je to naprosto bíjící do očí. Trochu jsem byl i zmaten z herce, který hraje Manda, protože je velice podobný tomu, který hrál v Rogue One, takže jsem si chvilku myslel, že tam mají další nekonzistenci s ostatními příběhy, než jsem zjistil, že jsou to dva odlišní herci. Velice mě ale potěšila hudba a postava Cary, Kuiila a kovářky. Celkem příjemné pokoukání, pokud člověk nemá co sledovat, ale mohli by poladit ty chyby.

Reklama

Ovládací panel
4 body