Poslední recenze (1 051)
Megami no Café Terrace - Season 2 (2024) (série)
Tahle druhá část už nebyla tolik poutavá jako ta první. Anime navazuje tam, kde skončilo v původní sérii a "odpovídá" příběhu do 89. kapitoly mangy. Slovíčko odpovídá dávám schválně do závorek, kdy sice z větší části to odpovídá událostem z mangy, ale autoři anime (jak už to bývá zvykem u tohoto autora) si musí upravit konec a pak je tu samozřejmě i úprava několika událostí. Přijde mi to, že autoři anime už neplánují dělat třetí sérii, kdy je tam ještě další prostor pro příběh a radši to nechají takhle lehce zakončené s otevřeným koncem pro divákovu představivost. Vynechali tam tak v závěru novou postavu a dále pak vynechali události s Ami ohledně Vánoc, kdy pak jednu scénu z toho si přetvořili a prskli jí až nakonec. Tuto scénu tam museli vpravit, protože jak už bývá zvykem u autora tohoto příběhu, tak má určité narážky na své ostatní příběhy - zde konkrétně v úplném závěru ona scéna s Ami a náklaďákem, která naráží na příběh Fuuky. Ale dost k tomu, co tu mělo a nemělo být. Příběh druhé série nemá takový wow efekt jako první sérii, kdy člověk už si jednotlivé dramatické situace a jednotlivé komediální skeče užil a zná odtamtud, takže ho tady už tolik nepřekvapí. Máme tu tak opět problémy s oním protivným dědkem, objeví se tu hned několik nových postav a odhalí se tu něco z minulosti ohledně babči hlavního hrdiny a pak také se tu seznámíme s okolnostmi a rodinou některých hrdinek - konkrétně Ouky, Ami, Akane a Riho. Animace se drží na svém a po hudební stránce to tentokrát není nic moc.
Gidži harem (2024) (seriál)
Velice příjemné anime, které má poladěné jednotlivé prvky. Obzvláště překvapivé vzhledem k tomu, že většinou daná směska je vytvořena příšerně nebo je z toho paskvil. Podle názvu jsem si prvně myslel, že to zase bude o hlavním hrdinovi, který je středem zájmu několika hrdinek a je ohledně tohoto faktu totálně natvrdlý. Milým překvapením však bylo, že je tu jen jedna hrdinka, která se o daný efekt postará sama svým hereckým výkonem. Hlavní hrdinka je navíc vyladěna do perfektní podoby - ať už je to její pěkný design, roztomilá povaha nebo velice dobře zvolená dabérka, která jí perfektně vdechla život. Jak už tomu bývá u japonské produkce, tak je tu nutné někde to balancovat a to v podobě trochu přitroublého a ne moc oslnivého hlavního hrdiny. Přesto tato postava ani trochu neurazí a sedí do daného prostředí. Příběh jako takový je orientován z větší části na povedenou komediální část (nezaregistroval jsem tu nic trapného nebo otravného) a dále pak na romantickou část (nebyla přestřelená, ale krásně ucelená a vkusná) se slušnou dávkou slice of life. Drží si to tak určitou vážnost navzdory onomu komediálnímu prvku a to je právě onen balanc, který se málokomu povede. Bohužel k tomu mám ale menší výtku a tou je epizodičnost, za kterou ani nemůžou autoři anime, ale spíše autor předlohy, kdy manga má kratičké kapitoly, které nemají daleko do 4-komy. Chápu, že by to asi možná při celistvosti ztratilo nějaké to kouzlo a příběh by se natáhnul na více než 12 epizod, ale zbavilo by se to určité nahodilosti a skokům v událostech. Celkově je to ale anime, které stojí za to shlédnout. Po animační stránce je to celkem slušné a po hudební stránce to sedí na danou atmosféru, ale samostatně bych si to neposlechl.
Gimai seikacu (2024) (seriál)
Škoda, že tu nelze dávat půlhvězdičky, kdy tenhle počin je něco mezi třema a čtyřma hvězdama. Příběh je o hlavním hrdinovi, který žije pouze se svým strhaným otcem v jedné domácnosti. Jenže jednoho dne mu oznámí, že se plánuje znovu oženit a jeho budoucí nová matka má stejně starou dceru jako je on. Obecně je to drama, které se zaměřuje na tyto nevlastní sourozence, kdy si musí zvyknout na bydlení spolu a jak vlastně se mají mezi sebou chovat - obzvláště, když oba dva jsou máloslovní realisti, kteří jsou na jednu stránku vyspělí, ale na stránku druhou zase strašně dětinští. Příběh působí tak velice dospěle, kdy tu nemáme žádné energické scénky, komediální prvek a ani fanservis (z toho posledního tu trochu je, ale to je spíše jen ojedinělá situace vzhledem k toku příběhu). Trochu hůře se tohle sleduje a zažívá vzhledem k tomu, jak oba sourozenci šetří slovy a když už o něčem mluví, tak to má těžce uchopitelnou myšlenku, kterou divák musí zachytit. Hlavní hrdina je ještě jakž takž čitelnější, ale hlavní hrdinka už méně, kdy autor nakonec pomáhá divákovi prostřednictvím jejího deníčku nebo její vnítřního monologu a pak také její minulostí, kdy začne všechno postupně do sebe zapadat. Tím to nechci však kritizovat, kdy si myslím, že je to tak dobře, že to není všechno dáno divákovi na stříbrném podnose, ale musí se nad tím také zamyslet, ale to může některé lidi iritovat. Co ale mě osobně irituje je zbytečnost zápletky - chápu, že pro nás Evropany je daná problematika naprosto absurdně zbytečná, ale bohužel pro asiaty je to velice choulostivé téma a proto to tak neasijské publikum neosloví tolik. Měl bych asi zmínit ještě postavy, které jsou všechny dobře sepsané a zapadají do dané slice of life atmosféry. V závěru pak musím ještě pochválit pěknou animaci a opravdu zajímavou hudbu.