Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Poslední recenze (836)

plakát

Dexter - New Blood (2021) (série) 

Tak z tohohle jsem byl pěkně vytočenej, kdy po trochu zchladnutí jsem nakonec dal 2 hvězdy. Než se pustím do kritiky a mínusů, tak uvedu pár těch plusů. Zaprvé začátek byl zajímavý, kdy bylo vidět, že si Dexter (Jim) užívá svého nového nabytého života v zimní krajině a snaží se žít normálně, kdy bojuje se svým temným pasažerem jak jen to jde. Pak nastal konec prvního dílu, který byl tak nějak předvídatelný, ale dejme tomu, to bych ještě překousl. Zadruhé hodně povedený vypjatý vztah mezi Harrisonem a Dexterem, kdy bylo co hodně vysvětlovat a nádherně to zapadá do pokračování. Zatřetí opravdu povedený předposlední díl, kterému bych dal 5* samostatně, kdy jsem viděl to napětí a drama z původních sérií. Tím bych to ale zakončil. Obecně je tady toho hoooodně špatně. Zaprvé je to z větší části celkem velká nuda oproti předchozím sériím, kdy změna prostředí ze slunečné Floridy do zasněženého Iron Lake zrovna moc nepomáhá. Další faktorem jsou herci, kdy jak už tomu u pokračování bývá, tak nemůžou sehnat všechny herce a proto to musí vyřešit příběhově. Celkem zajímavou náhodou je to, že Angela mi připadala jako druhá Debra - že by záměr nebo kopírování fungujícího? Další postavou byl Harry, který promlouval k Dexterovi a teď ho tu nahradila Debra - ale to by se ještě dalo opodstatnit, ale lepší by byl dialog Harryho a Debry, kdy už. Dále Dexter je nějaký z formy - to bych tak nějak bral vzhledem k tomu, že je to deset let, ale že by byl až tolik mimo, kdy obzvláště v poslední epizodě udělal až takový zkrat? - tak to fakt ne, kdy jsem vážně doufal, že je to jen v jeho hlavě, jak to bylo několikrát v předchozích sériích, ale bohužel ne. No a nakonec závěrečný díl, který byl naprosto katastrofický. Je vidět, že lidem, kterým se nelíbil závěr 8. série, který dával naprostou logiku (asi ne všem), kdy ono ticho na konci mluvilo za tisíc slov a nepotřebovala dalšího pokračování. *** Pozor narážka na SPOILER *** Ale ne, lidem se to nelíbilo, že to nebylo jasný a taky, že to nemá etický konec, kdy se nemůže ponechat takovéhle dílo jako návod pro konání zla bez potrestání. Prostě museli natočit tohle úplně zbytečné pokračování, aby udělali pointu. Naštěstí menší bezvýznamný plus bych v tom viděl, že to neudělali klasicky klišovitě v podobě vězení a soudu, ale vyřešily trochu jiným způsobem, který mi stejnak připadal jako kompromis pro oba tábory diváků. *** Konec narážky *** Obecně pro mě platí, že Dexter pro mě skončil 8. sérií a tohle se budu snažit vytěsnit ze své hlavy, jako by se to vůbec nikdy nestalo.

plakát

Muv-Luv Alternative (2021) (seriál) 

Tak tu máme další anime ze světa Muv-Luv a bohužel tentokrát hrozný propadák, který může maximálně zachránit jen hodně nadupaný pokračování. První díl byl neskutečným lákadlem vyvedeným do perfektnosti toho, co by člověk od tohohle očekával, kdy není jediná věc, kterou bych mu vytknul. Je to nadupané dechberoucím napětím a akcí s nejistým výsledkem. Od druhého dílu dál už je to celkem katastrofické, kdy jako bych sledoval už úplně jiné anime (možná postranní příběh ze stejného univerza, který slouží jen na dokreslení). Hlavní hrdina je neskutečně otravný a uřvaný, kdy mi přišlo, že celé anime jen o tom, aby měl své prozření na konci. Docela podstatnou a zajímavou část ve zbytku anime jaksi nakonec dali na vedlejší kolej, aby se věnovali hraní na politku, která úplně vyčpěla vniveč, protože už existuje předchozí anime ze stejného univerza Schwarzesmarken, které tohle anime úplně hodí do kapsy. Obecně je tu také problém to, že se tu jaksi zapomíná na jeden důležitý fakt, který si uvědomuje i přitroublý hlavní hrdina, a to je boj s Betou, který jaksi někam zmizel. Nakousne se tu navíc celkem hodně důležitá mise z minulosti, která souvisí s Betou, kdy je to zase určitý důležitý střípek, který není rozvedený a tak nějak pozapomenut z důvodu věnování se nečemu naprosto nezajímavému (i když pro dané prostředí je to celkem důležité, aby si tam urovnali své věci). Po animační stránce je to jako obvykle velice dobré a po hudební z větší části dobrý, ale bohužel se tu najde pár tracků, který tam nemají co vůbec dělat, protože kazí atmosféru zbytku tracků.

plakát

Mahóka kókó no rettósei: Cuioku hen (2021) 

Konečně jsem si spravil chuť po silně nepovedeném zeserializovaném arku Yuutosei, kdy se tady toho zase ujalo studio 8-bit, které si drží svou úroveň jako v Hoshi no Yobu a Raihousha. Tentokrát se příběhem posuneme zpátky na úplně první prequel v době, kdy Tatsuya a Miyuki jsou teprve na začátku nižší střední, kdy se svou matkou Miyou jedou na výlet na Okinawu. Tento díl je spíše doplňkový, ale celkem zásadní, protože vysvětluje spoustu věcí, které už divák viděl v předchozích sériích. Zaprvé je to vztah Miyuki a Tatsuyi, zadruhé trochu z pozadí klanu Yotsuba a postavení Tatsuyi v něm, zatřetí význam jejich nové pomocnice Sakurai Minami (která se objevila na konci Raihoushy a mihne se i tady), začtvrté proč se Tatsuovi říká "Ďábel Okinawi" a zapáté jak se Tatsua dostal k armádě. Ten čtvrtý a pátý bod je taktéž důvod, proč jsem hodil jen čtyři hvězdy, protože si myslím, že to bylo trochu odfláklé a zasloužilo by se to více pozornosti a důraznosti, kdy největší důraz byl hlavně věnován prnvímu bodu (což není špatně, ale čtyřka by si také zaloužila tolik váhy a pětka ještě více prostoru). Po animační stránce je to celkem slušné, kdy možná ty barvy byly trochu takové pobledlé a po hudební stránce je to super.

Poslední hodnocení (2 271)

Dexter - New Blood (2021) (série) (S09)

17.01.2022

Muv-Luv Alternative (2021) (seriál)

10.01.2022

Mahóka kókó no rettósei: Cuioku hen (2021)

01.01.2022

Šin no nakama dža nai to júša no Party wo oidasareta node, henkjó de Slow Life suru koto ni šimašita (2021) (seriál)

29.12.2021

Deep Insanity: The Lost Child (2021) (seriál)

28.12.2021

Selection Project (2021) (seriál)

25.12.2021

Široi suna no Aquatope (2021) (seriál)

25.12.2021

Mieruko-čan (2021) (seriál)

25.12.2021

Takt Op. Destiny (2021) (seriál)

25.12.2021

Reklama

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama