Blade & Soul (2014) (seriál)

Tohle je opravdu těžký hodnotit. Hru jsem nehrál, tak nevím jak to příběhově navazuje nebo nenavazuje. Každopádně, když ho zhodnotím samostatně, tak samozřejmě vám chybí spousta informací, i když jsou na konci každého dílu určité vysvětlivky. Navíc ten konec bych řekl je příliš zjednodušenej a pohádkovej. Ale asi by to člověk mohl pochopit jako snahu o zlidštění zabijáka. Nejvíce si asi člověk užije souboje, i když jsou občas nepřehledné. Hlavně jsem nepochopil smysl 13. dílu, který byl očividně fanservisovým OVA. Animace je podprůměrná (hlavně je velice vidět, jak tam hodili tu PC animaci; dále ty obličeje se jim opravdu nepovedly). Hudební stránka je celkem ucházející.

Hicugi no Čaika - Season 1 (2014) (série)

Docela zajímavý anime, ale trochu chaotický. Fantasy prvky a pozadí je úžasný, ale příběh, pozadí frakcí a jednotlivých lidí jaksi hodně trpí. Akce je také dobrá a anime se nebojí ukázat i nějakou tu krvavou smrt. Animace je průměrná (ty obličeje těch ženštin s výjimkou Akari se jim opravdu nedaří). Hudební stránka je též průměrná.

No Game, No Life (2014) (seriál)

Tak tohle anime je opravdu masakr. Dokonce by mohlo soupeřit i s hranýma trhákama. Mnohdy jsem se po shlédnutí nějakého dílu přistihl s běhajícím mrazem na zádech. Žádné nudné anime, které se zaměřuje pouze na jednu hru, ale zaměřuje se na hraní samotné. V žádné hře nehraje hlavní roli štěstí, ale strategie, výpočty, znalosti a umění předvídat. Animace je výborná a hudba taky.

Mangaka-san to Assistant-san to: The Animation (2014) (seriál)

Na to, že to jsou jen desetiminutovky, tak se u toho člověk baví každou chvilku. Nedá se to jinak popsat než ecchi komedie bez nějakýho hlubšího příběhu. Animace je výborná a hudební stránka celkem slušná.

Seikoku no Dragonar (2014) (seriál)

Příběh je celkem zajímavý. Ale opět se tu rozjede celkem zajímavé prostředí, o kterém po celých dvanácti dílech neřeknou moc. Nemluvě o tom, že když už něco nakousnou, tak se to ani pořádně nesnaží objasnit. Škoda je, že ani na mangu se člověk nemůže spolehnout, protože v některých částech liší a je přesto pozadu. Souboje se nikdy pořádně nerozjedou a působí odflákle. Sem tam si člověk hlavně může užít ecchi prvky a sem tam pár vtipných situacích. Animace je celkem dobrá a hudební stránka ucházející.

Bokura wa minna kawaisó (2014) (seriál)

No po dlouhý době anime komedie, která se neorientuje na klasické trapné momenty, ecchi prvky nebo harém. Konečně něco vyspělejšího s tím, že to je nehorázně vtipný. Problém může být v tom, že v celém anime je hodně dvojsmyslů a pokud to člověk sleduje bez českých titulků, tak to může být ještě hůře čitelnější, pokud neumí perfektně anglicky nebo japonsky. Nebo případně, když nepochopí, na co konkrétně to anime naráží. Největší mínus právě vidím u toho to, že autoři spíše dbali na dané situace, než aby udělali nějaký ucelený příběh. Je to něco mezi klasickým seriálem s uceleným příběhem a seriálem, kdy příběh se odehrává podle každého dílu. To že se tu střídají různé styly grafiky ani nevadí, naopak to tomu přidává. Animace je perfektní, protože se přibližuje více reálnosti. Hudební stránka je taky celkem dobrá. Doufám, že udělají i druhou sérii.

Akuma no Riddle (2014) (seriál)

No po prvním dílu jsem čekal něco opravdu zajímavého, postupem času jsem zjistil, že to tak úžasný zase nebude a v závěru to nehorázně zabili. Akce tu nějaká je, yuri by se taky dalo říct (i když je to jako vedlejší prvek), ale to je vše. Nejzajímavější jsou snad ty hádanky a pak díl číslo 6 a 10. Sice je to trochu odlehčený, aby se na to mohli dívat mladší ročníky, ale krev a "zabíjení" se také objevuje. Mnohdy si ale člověk položí otázku, zda ty zabijačky se opravdu snaží danou osobu zabít, protože kdyby chtěly tak tu danou osobu mohou jednoduše zabít. Pokud člověk překousne tohle, tak ho zklame zaručeně konec. Kdyby to po posledním souboji utli a hodili tam něco jinýho, bylo by to lepší. Nejen, že se tu člověk setká s nadpřirozeným, které zde působí opravdu špatně, ale také musí udělat konec postrádající jakoukoliv logiku - jako, kdyby se z toho nic nikdy nestalo. Animace je celkem dobrá a hudební stránka nic moc.

Rjúgadžó Nanana no maizókin (2014) (seriál)

Příběh: Jama Yugo se sám stěhuje na ostrov Nanaejima, kde chce začít nový život jako student. Po prvotním nadšení, že se konečně dostal pryč z jeho původního domova, se dozví, že jeho pokoj má speciálního spoludlícího, se kterým bude muset žít. Díky němu se začne zajímat o skryté poklady, které mají různé schopnosti, a začne je hledat. Díky tomu se setká s mnohými dalšími postavami, které se také ženou za jejich objevení. ... Tak nějak bych to shrnul, abych něco nevyzradil důležitého. Po prvních minutách jsem čekal něco na styl Indiana Jonese v anime provedení, ale bohužel se tak nestalo. Ono dobrodružství se spíše proměnilo v to, kdo koho první obelstí. Tyto lsti jsou snad jediná nejlepší stránka tohoto anime. Sem tam se člověk zasměje a nestačí se divit, jak se vyvine pozadí jednotlivých postav. Samozřejmě se za těch 11 dílů nedozví nic důležitého a proto zbytek zůstává zahalen v silnější mlze, než u jiných anime. Doufám, že tohle anime bude mít pokračování, jinak by vyšlo ještě zbytečněji, než v jiných případech. Animace je nadprůměrná (ty oči se jim tam prostě nepovedly) a hudební stránka celkem ujde.

Kami-sama hadžimemašita OVA (2013) (seriál)

No tohle je spíše takovej mix OVA a dalšího dílu navíc. Samozřejmě tu nechybí ohraný téma jako jsou lázně a začíná to být příliš přeslazené.

Kami-sama hadžimemašita - Season 1 (2012) (série)

Pokud se člověk opravdu a nemá co sledovat, tak mu může pomoct zabít na chvilku nudu. Není to nic úžasné, ale také to neurazí - prostě taková pohodovka. Mě to se to líbilo samozřejmě z toho komediálního hlediska - pštros na začátku byl prostě perfektní. Dále se mi líbil u ten poslední díl, ale ne z toho romantického hlediska jako spíše z toho určité vývoje Nanami v tu pravou bohyni. Kdyby tu bylo něco na styl toho poslední dílu celou sérii, kdy by si toho udržovalo určité napětí a posun příběhu vpřed, bylo by to lepší. Samozřejmě spousta otázek je nevysvětlena a především ta, co se týče původního boha Mikageho. Je škoda, že celá pointa tohohle byla jen o romantice, která je očividně zaměřená na ženy, protože je tu harém pro dívky. Animace je průměrná a hudební stránka naprosto iritující.