Mikakunin de šinkókei (2014) (seriál)

Očekával jsem od tohoto anime více, ale vyšla z toho úplně nezáživná záležitost. Jediný co jsem byl celkem spokojený, byla humorná stránka, ale pořád by se dala zlepšit. Romantika je naprosto zde nudná - celý je to prostě o tom, že Kobeni si uvědomuje, že je nakonec do něho zamilovaná - žádný drama, zvraty, dobrodružství - nic. Navíc ke konci to naprosto odbydou úplně. Dále je tam naprosto nevyužitá ta mysteriózní stránka, kdy sice tam nakousnou, že tam cosi je, ale víc nic. Animace je opravdu pěkná a hudební stránka je zajímavá (spíše taková, že je to střelená hudba, zajímavá na poslechnutí, ale do seznamu tracků by si to člověk nedal).

Tokyo Ravens (2013) (seriál)

Animace a hudba jsou úžasné. Sem tam se člověk zasměje, napínavost je tam taky nějaká a romantika celkem ujde. Zpočátku jsem ale očekával trochu jiný příběh, než ten který se po několika dílech objevil. Čekal jsem spíše něco poklidnější, než nějakou národní úroveň a všelijaké možné intriky (kdy člověk vůbec neví, kdo na jaké straně teda stojí). Krom toho člověk ani neví pořádně kdo je kdo (jak u lidí, tak organizací). Pokud by byla zobrazena určitá historie jednotlivých postav, myslím, že by to bylo jasnější. Navíc ten konec se nedá ani nazvat koncem, protože jsem tam vlastně neviděl nic ukončit - všechno je pořád jeden velký otazník (myslím to tak, že ani jako kapitola se to nedá uzavřít). No pokud se jim povede pokračování, tak doufám, že tam spoustu nedostatků opravěj a provedou lépe. Každopádně souboje jsou celkem zajímavé - hlavně pak ke konci a prostředí šamanů také není úplně na škodu.

Princezna a pilot (2011)

Určitým smyslem mi to připomnělo Macross Zero, ale přesto je to v určité podstatě originální. Sice by bylo hezké mít určité pokračování z tohoto světa (konkrétně s těmito postavami), ale to už by bylo riziko, že člověk z toho nebude mít takový dojem a ztratí se onen mysteriózní konec, kdy zakončení nechává na divákovi. Sice existuje ještě seriál, kde ona Fana Levamme vystupuje zatím nepřímo, ale je zaměřen na úplně jinou část toho světa a postavy. Každopádně napětí (jak příběhové, tak i letecké kousky), romantika a dobrodružství je tu nádherně vyvážené. Animace je výborná a hudební stránka je také celkem znatelná. Přesto vše to nepřináší úplné uspokojení, abych to hodnotil pěti.

Busó renkin (2006) (seriál)

Zpočátku jsem čekal nějak hovadinu, ale celkem mě to v určitých ohledech překvapilo. I když je tu spousta různých témat, které člověk vidí v jiných anime, tak zde jsou alespoň zpracovány tou příjemnou cestou. Vtipná stránka není hnána do extrémů (až na pár výjimek), romantika není neustále prodlužovaná, kdy ve většině anime není ukončena nebo jednotlivý páry jsou mezi sebou za každých okolností rozpačití (červení až na zadku) a k ničemu se neodváží. Dále také hlavní hrdina není nějaká bábovka s nedostatkem sebevědomím nebo jalovým (naivním) chováním. Příběhově to není úplná nuda, ale stejnak by se to dalo zpracovat lépe - i když v tomhle oboru (alchymie) se nedá udělat dobré provedení. Takovou zásadní myšlenkou je asi to, že nic není jen černé nebo bílé. Animace i hudební stránka je průměrná. Tohle anime neurazí, ale také nijak extra neohromí.

D-Frag! (2014) (seriál)

Kazama se snaží být ultimátním delikventem, jenže poté co pozná děvčata v provizorním herním klubu, tak zjistí pravou podstatu největších delikventů na škole. Aneb začíná spousta vtipných momentů v jeho životě, které jen tak nepobírá. Divák to ovšem ve většině případů také nepobírá. Zpočátku se to zdá velmi vtipné, ale postupně ten humor opadá a končí jako strašná slátanina. Krom snahy o vtipnost tu nevidím žádný jiný pozadí, což z toho dělá příběhově nezajímavou věc. Animace je dobrá a hudební stránka celkem ujde.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Chvilku jsem zvažoval, zda dát pět nebo čtyři, ale bude to něco mezi. Efekty - jak vizuální, tak zvukový jsou naprosto perfektní. Jednotlivé designy taky úžasný - je vidět, že si s tím zase vším pěkně vyhráli (Medděd byl opravdu suprovej). Soundtrack je tam kolikrát taky dobře znát. Spousta bitev různého ražení a omezení se vtipných scén na minimum. Oproti první části jen a jen zlepšení. Jenže ten konec a všeobecně dojem z toho není úplně uspokojující - vím, že bude ještě třetí část, ale stejnak je to takový hrozně moc nakouslý a člověk má pocit, jako by se tam nestalo ve většině části filmu nic důležitýho. Ale to je jen takový detail, který tomu moc neubere na kráse.

Witch Craft Works (2014) (seriál) odpad!

Začnu asi jedinou chválou a to, že tam byla slušná animace - design věcí už byl horší. Hudba také naprosto hrozná. Nemůžu si pomoct, ale tohle se může líbit maximálně dítěti. Všichni ty zajíččci, medvídci, jednorožci a nevím co dalšího působí strašně kýčovitě a dětsky. Vzhledem k tomu, že se to pohybuje ve světě magie, tak tu nejsou ani žádný pořádný souboje, pouze určité potyčky. Hlavní hrdina je naprostý ťulpas, který musí být naprosto ve všem vozen za ručičku a ještě kolikrát ani to nestačí. Romantická část je taktéž pokažená, protože se tam vůbec nic nevyřeší. Postupem v příběhu se nakousne spousta otázek a skoro žádná z nich se nezodpoví - takže člověk vůbec neví o co tam přesně šlo. Chybí jakákoliv posloupnost a všeobecně je to špatně provedené.

Mušibugjó (2013) (seriál)

Divím se, že jsem to vydržel sledovat až do konce. Zpočátku mě hlavně lákalo to, že jsem si myslel, že to možná bude vtipný a souboje budou pořádný. Vtipnost vyprchá po chvilce a místo toho člověk začne vnímat onu nesnesitelnost hlavního hrdiny, jehož hloupost a ignorance převyšuje všechny meze. V druhém případě - boje - se jim alespoň povedly, kdy se tu nešetří krví. Po určité době to může připadat stereotypní a také závěrečné boje jsou trochu přehnané. Příběh jako takový se vytrácí, protože se zaměřuje spíše na historii jednotlivých postav a jejich pocity, než na nějakou hlavní ucelenou linku. Hlavní smysl činění "hmyzáků", jejich historie a základna tu vůbec není nijak řešena. Navíc se ke konci nakousne spousta dalších otázek, které se nezodpoví. Animace je průměrná a hudba naprosto příšerná.

Blade (2011) (seriál)

No vzhledem k tomu, že hranej blade je jeden z nejlepších filmů, tak tohle je nechutný japonský paskvil, který tuhle značku ničí. Japonci sem hodili mytologickou podobu svých příšer v mixu s upíry, což působí opravdu hrozně. To samý úplně přetvořili příběh hrané jedničky, což je další mínus. Animace je průměrná a hudební stránka je naprosto nemístná - občas mi to přišlo spíše jako hudba z nějaké eroťárny, než prostředí undergroundu. Dále smíchání titulů jako Blade a X-Men je opravdu velký nevkus. Přesto jsem to nějak vydržel shlédnout do konce, což znamená, že mě na tom něco do určité míry zaujalo a proto jedna hvězda.

Saikin, imóto no jósu ga čotto okašiinda ga. (2014) (seriál)

Příběh o nevlastních sourozencích (Mitsuki a Kanzakim), kdy jednoho dne Mitsuki "posedne" duše mrtvé holčiny a přistane jí na spodní části pás cudnosti. Aby se ona mrtvá holčina mohl dostat do nebe, musí Mitsuki naplnit malou nádobku ve tvaru srdce, která je připojená k onomu pásu. Ta se naplňuje tím, že zažívá různé slastné okamžiky se svým nevlastním bratrem, kterým je mrtvá holčina posedlá. Jenže Mitsuki z toho není zrovna dvakrát nadšená. A tak zažívá spoustu trapných okamžiků. Tak nějak by se to dalo shrnout. Zprvu jsem si myslel, že to bude alespoň vtipné, když už nic jinýho a občas se i člověk zasměje, ale to je tak vše. 12 dílů naprosto o ničem - nic se tam vůbec nevyřeší a ani se tu pořádně neosvětlí spousta věcí, které jsou záhadou po celý děj. Samozřejmě, že poslední díl na konci naráží na pokračování, ale to už předem vzdávám. I když je tu slušná animace, hudební stránka není nic moc a celkově bych to hodnotil jako nemastné, neslané.