Umbrella Academy - Nejmilejší oběť (2022) (epizoda)

U tohohle dílu doporučuji pijáckou hru - pokaždé, když Vaňoviktor nebo Allison udělá blbé rozhodnutí, tak se napijte. Nedoporučuji hrát s tvrdým alkoholem, hrozí otrava. Divím se, že oběma zmíněným postavám se zbytek rodiny už dávno neprošel po obličeji..

Umbrella Academy - Největší klubko světa (2022) (epizoda)

Tak konečně se všichni diváci UA dočkali toho nejzásadnějšího momentu v celém seriálu - Vaňa si došla ke kadeřníkovi. Tak "snad" se zas celý seriál bude točit kolem toho, na koho Vaňoviktor skočí tentokrát, aby kvůli tomu zase zlikvidovala svět... jinak je to trochu lepší. Trochu je nastíněna minulost #4, #2 se ostříhal, #1 je pořád za debila a #3 se jako vždy hroutí svět.

Umbrella Academy - Sedmero zvonů (2022) (epizoda)

Po shlédnutí tohohle dílu si zkuste vzpomenou, co se odehrálo mezi 5 minutami na začátku a na konci... možná zjistíte, že také trpíte Zapomněním. Hromada prázdných dialogů, natahovaček, nudy....roste počet nesmyslu: Proč Reginald ztrácel s Klausem 2 dny čas, proč bylo nutné (spoiler), aby se všichni sešli? Však stačilo, aby je všechny k sobě zavolal a vzhledem k tomu, že hlavní motivací byl stejně Kugelblitz, tak celá ta "šokující" scéna byla dost o ničem. Co by Reginald dělal, kdyby (spoiler) nešel pro led? Proč Five najednou tak změnil názor? Nejhorší je, že se s nějakým logickým vysvětlením nikdo namáhat nebude...

Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

O fous lepší než druhá série, ale tu by překonal i hodinový dokument o reznoucí kýblu s barvou. V téhle sérii se bude řešit kopa hovadin a klišé, které se objeví vždy, když dojdou nápady (smrt, svatba, dítě). Jde zoufale vidět, jak se režisér snažil navázat na úspěch jedničky a ani se přitom nestyděl opakovat stejné scény (tancování, posmrtný život..), jenže ono to jaksi není ono, když se to vidí podruhé. Nejsilnější momenty jsou těch pár okamžiků z dětství některých postav a zbytek je jen vatáž, zpomalené záběry, nudné dlouhé taneční scény, aby to celé zakončil sračkopád posledního dílu, který se ani netají tím, že divákům naplive do obličeje a čeká, že těch pár dementů s hlavou v mrazáku mu za to ještě poděkuje. A doprčcic chci tak moc, když po 30 dílech chci vidět, jak Klaus konečně použije svoje schopnosti na vyvolání duchů na plno? Ne jen, aby si přivolal kámoše na pokec. URGH!

Umbrella Academy - Svatba na konci světa (2022) (epizoda)

Díl naprosto o ničem, sloužící jen jako výplň. Ani se tím scénáristé moc netají a většinu dílu tvoří nudné taneční scény, dlouhé i několik minut, které děj absolutně nikam neposílají a nejsou už ani zábavné. Postavy jen tupě čumí, křečovitě se usmívají, nebo vrhají jakože zlé pohledy. Kdyby to bylo někdy na začátku série, tak dejme tomu. Ale 3 díly do konce, hromada vyřčených otázek a pak se tu plýtvá časem na takové hovadiny. Pokud to někomu vyhovuje tak fajn, ale od toho tu jsou seriálu typu Tady jde čas...

Umbrella Academy - Tohle je naše rodina (2022) (epizoda)

PRvních pár minut dobrý, pak se to zvrhne v nevtipnou šaškárnu natahovanou stupidními tanečky a zpomalenými záběry. Střih je chaotický jako vždycky a scénář hodně plave. Diego i Luther jsou stejně jako ve dvojce za úplná paka a do popředí je jako vždy narvaná Vaňátor. Ve výsledku se za 50 minut trochu představí Vrabčáci a UA si najde útočiště. Dost chabé.

Umbrella Academy - Zapomnění (2022) (epizoda)

Spoiler Takže celá existence vesmíru záleží na tom, zda si pár lidí stoupne na hvězdičky a zabránit ji v tom mají švábí samurajové? A to všechno jen proto, aby se zachránil kejhák Noře Fries, pardon, Hargreevsově staré? AHA! Allison zabije taťku jen proto, aby udělala totéž co on? Jaký to mělo smysl? Proč vůbec Allison prostě nepoužila "rumor" aby ostatním nařídila, že mají jít do Oblivionu? Prosté a účinné. K čemu bylo Pětce tetování? Jak se Klaus mohl vrátit do jiného světa, když umřel v jiném? Celý závěr je dost odfláknutý, stejně jako u seriálu Loki - celé to působí, jako když si scenárista, dramaturg i režisér dělají z diváků srandu. Šnupnou si kokeše z vystřelováku, a pak během pěti minut sepíšou nějaký blábol, aby si mohli odškrtnout další zmršený seriál. Smutné!

Batman: The Long Halloween, Part One (2021)

Asi nejstupidnější odhalení Batmanovy identity - prostě Batmana na veřejnosti oslovíte ,,Bruci!". Tohle teda ne vážené DC. Animace jsou dobré, ale příběhově to zase pokulhává... dobré časy DC animáků už jsou ty tam.

Batman: The Long Halloween, Part Two (2021)

Tenhle film zcela postrádá nějakou logiku a úplně kašle nejen na komiksovou předlohu, ale i předlohové standardy. Batman je vlastně úplný looser, kterého pořád zachraňuje Catwoman, jejíž jedinou motivací je vyslechnout mafiánského bosse, a proto mu pořád škodí. Bruce Wayne i Batman pak zmizí na 3 měsíce a nikoho, vůbec NIKOHO to vůbec netrápí ani mu to nepřijde divné. Objeví se i pár známých záporňáků (Solomon, Joker, Penguin..), kteří dělají podržtašku komukoliv, kdo si zrovna řekne. Celý děj mi navíc připomíná příběh z herní série Telltale, kde se řeší prakticky identické problémy. Úplně nejlepší je „odhalení na konci“, které oproti komiksu nedává pranic smysl, protože postava zabijáka Holiday vypadá při střetnutích zcela jinak než „odhalený skutečný viník“, ať už jde o výšku, svaly, vlasy atd. Je to prostě do očí bijicí. Třešničkou na dortu je, že Batmana nechá vraha několika lidí prostě jít, protože slíbil, že už to neudělá. WTF? Tak nevím, jestli si svou komiksovou předlohou víc vytřel zadek tenhle film nebo Batman:Hush, obojí ale stojí za starou hnědku.

Black Widow (2021)

Tenhle film má chybný název, správně by se měl jmenovat Spy Kids po 20 letech. Ze začátku sice film působí dost temně, ale pak se zničehonic zvrhne v kýčovité feministické pojetí Jamese Bonda. A ke konci už je tak nějak jedno, co se ve filmu odehrává, protože celé je to tak předvídatelné, že žádný moment překvapení nepřijde. A ne záporňák mě vážně nepřekvapil, protože se scénářem si někdo moc práce nedal. Zážitek mi také kazila Florence Pugh, která by svým žabím výrazem mohla sekundovat Captain Marvel, protože má stejný "punchable" výraz. Možná, že by film Black Widow měl větší sílu, kdyby byl uveden v době, ve které se odehrává, ale nyní prostě nedokáže nabídnout nic, kvůli čemu bych jej chtěla někdy vidět znovu, to už snad raději i Ant-Mana...