Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Drama
  • Krimi

plakát

Top Gear: US Special (2007) (pořad)

,,(Na měření Jamesova kola) Potřebuju kalendář a né hodinky" • ,,Víte co s tou krávou teď musíme udělat?" ,,Oškubat?" • ,,Věřím, že někde hluboko v Americe ještě obcují se zeleninou..."

plakát

Avatar: The Way of Water (2022)

,,Štěstí je jako večerní rande bez dětí.“ Druhý díl Avatara nabízí stejně dechberoucí zážitek jako první díl. Bezchybné vizuální efekty, nádherná hudba a tak trochu stejný příběh. Pro mě osobně to byl uklidňující tří hodinový relax, který svižně plynul a vlastně by mě zajímalo jen tak „prolítávat“ Pandorou a kochat se zdejší digipřírodou. Herecké výkony  Zoe Saldany byly opravdu famózní a hodně emotivní, totéž se však nedá říct o ostatních, ti už byli o dost horší. Hlavní záporňák mě nějak nudil. Stejná motivace jako předtím, stejné kecy kolem toho. Také se opustil příběh Pocahontas a Cameron tentokrát naservíroval hned dva staronové příběhy – Tarzana a Moby Dicka.   Co mi trochu vadilo, byly rozpory s tím, co bylo ukázáno v prvním dílu. Když se v prvním dílu útočilo na přírodu, tak se i zvířata postavila na odpor a každé zabití zvířátka se prožívalo. Tady najednou vůdce kmenu prohlásí, že nevadí, že jejich uctívaná zvířata zabíjejí, protože je to za obzorem. Dafuq? Taky trochu chyba ve scénáři – hlavní záporňák ani neví, kde se hlavní hrdina nachází, ale pak spolehlivě ví, že někam odešel, ale neví kam. A to mu řekl kdo? Proč, bylo nutné, aby se záporňák učil způsobům Na'vi, když je vůbec nevyužíval a jak sakra mohl dýchat pod vodou stejně dobře jako ti, co trénovali celý rok? Tyhle nedomyšlenosti mi po skončení filmu nedaly spát. Třeba to vysvětlí později nějaký Dirtectos Cut.   Celkově vzato, příjemný odpočinkový film, který asi nebude po chuti všem věkovým skupinám, ale od jeho efektů a ztvárnění přírody by se mohli filmaři učit.

plakát

Hvězdná brána - Zrychlené učení (1999) (epizoda)

,,Koukám, že si expert na archeologii. Kolik ti je let?" ,,Jedenáct. A tobě?" ,,Víš, co? Budeme se bavit o něčem jiném..."

plakát

The Grand Tour - Skandi-film (2022) (epizoda)

První půl hodina ještě ujde, pak už je to jen recyklace starých forků, to by ani tak nevadilo, kdyby to nebylo zoufale přehrávané, že to ani už nebylo k smíchu. Zasmála jsem se jen u pár vtípků, které i vypadaly, že vznikly spontánně.

Mimoni (2015)

Celkem dobré, ale v Anglii ten humor už začne dost váznout.

The Batman (2022)

Není to špatné.  Robert Pattinson nakonec svou roli zvládl na má očekávání, i když coby Bruce Wayne vypadá spíše jak nějaká fetka...i přes velkou stopáž film příjemně utíkal, ale zase kdybych to chtěla znovu zkouknout, tak mi ty 3 hodiny času za to už znovu nestojí. Kdyby to bylo o půl hodinu kratší, tak by to bylo lepší. Hudba byla velmi dobrá, efekty jak kdy a příběh určitě lepší než celý Snyderverse, i když pár WUT momentů tam bylo. Nejvíc mi asi vadí nevhodně obsazené vedlejších postav (Gordon, Alfred, Riddler), ti mi přijdou úplně mimo, naopak parádní byl Pinguin a Falcone. Oceňuji, že se režisérovi povedlo propojit několik známých komiksových událostí do sebe, ale za toho zprzněné Riddlera oko vážně nepřimhouřím. Uvidíme, co bude dál..

plakát

Banda - Série 1 (2019) (série)

Musím ocenit jak si originální způsobem vytírají zádel z Marvelu/DC. Je to takové příjemné osvěžení. Takový mix-up Kick-Asse a Watchmenů. Snad jen občas to hraní si na přílišnou surovost je trochu mimo, je tam až moc vidět, že snaží "šokovat" a ne vždy to přitom je nutné. Not bad.

plakát

Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

O fous lepší než druhá série, ale tu by překonal i hodinový dokument o reznoucí kýblu s barvou. V téhle sérii se bude řešit kopa hovadin a klišé, které se objeví vždy, když dojdou nápady (smrt, svatba, dítě). Jde zoufale vidět, jak se režisér snažil navázat na úspěch jedničky a ani se přitom nestyděl opakovat stejné scény (tancování, posmrtný život..), jenže ono to jaksi není ono, když se to vidí podruhé. Nejsilnější momenty jsou těch pár okamžiků z dětství některých postav a zbytek je jen vatáž, zpomalené záběry, nudné dlouhé taneční scény, aby to celé zakončil sračkopád posledního dílu, který se ani netají tím, že divákům naplive do obličeje a čeká, že těch pár dementů s hlavou v mrazáku mu za to ještě poděkuje. A doprčcic chci tak moc, když po 30 dílech chci vidět, jak Klaus konečně použije svoje schopnosti na vyvolání duchů na plno? Ne jen, aby si přivolal kámoše na pokec. URGH!

Ovládací panel