Griffinovi - Série 13 (2014) (série)

Po pozretí všetkých častí 2x-4x. Musím povedať, že toto je najlepšia séria.

Zpráva (2020)

Veľmi smutné, myslím, že tento film by sa mal stať povinným filmom na hodinách dejepisu na základnej aj strednej škole. Záver, ktorý poukazuje na aktuálnu situaciu,  kde populisti alebo skôr fašisti rozprávajú ale najhoršie, že sú to poslanci je smutným výsledkom, toho, že aj mladý ľudia volia a chcú si zopakovať tieto dejiny, ktoré sa zavraždili množstvo nevinných životov.

Sex, drogy a daně (2013)

Dánska kinematografia nikdy nesklame a dokonca aj keď to je podľa reálneho príbehu. Nadpis vhodný, pritiahne pozornosť, film prekoná očakávanie a zaujme ešte viac. Jeden z najlepších filmov, aké som videl, aj keď sa v Dánskej histórii ani osobnostiach nevyznám.

Paradise PD - Následky (2021) (epizoda)

Som rád, že sa tento seriál vracia. Svojim totálne blbym humorom niekedy prekonáva aj Family Guy. Dobré som sa pobavil na prvej časti. Uvidíme čo prinesú ďalšie. ( Opäť som pozeral v poľštine, je to väčšia sranda)

Pumpa (2020) (seriál)

Je to jediný komediálny seriál, ktorý sledujem od RTVS. Mínus časti s tabačkom. Plus za aktuálne témy, taký relax pre ľudí, ktorí neberú veci tak vážne a majú radi politický humor. Nechápem ľudí, ktorý pri sledovaní komédie berú všetko vážne, aj keď sú to svieže a aktuálne témy.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Výborný film, nečakal som od poľského filmu, že bude mať tak dobrú zaplatetku, nikdy v podstate divák nemá šancu myslieť čo sa stane dopredu, keďže sa to vyvíja trošku netradične. Je na netflixe a myslím, si, že si zaslúži pozornosť.

Biohackeři (2020) (seriál)

Das ist gut. Kto by čakal od nemeckého seriálu takéto napätie, už dlho som nenašiel seriál, ktorý by ma zaujal tak aby som musel dopozerať čím skôr.

Za stínem noci (2020) (seriál)

Koncept je skvelý. Konečne seriál, v ktorom sa prevažná časť trávi v lietadle a nie je o obyčajnom únose. Aj keď je to scifi, ktorého nie som fanúšik, zaujal ma ten seriál. Belgicka kinematografia nie je americká a tak nie je vždy jasne, čo sa bude diať. Úprimne nehodnotil by som zle, že tam nie je ani jedna sympatická postava, ako sme už zvyknutý pri americkej kinematografii. Seriál záujme aj bez nutnosti naviazať sa na nejakú postavu. Na začiatku som sa zľakol francúzštiny, ktorú mi Netflix ponúkol na začiatku. Bol by som radšej za holandčinu, ale som rad, ze je to aspoň v angličtine.

Špinavý prachy - Point Comfort (2020) (epizoda)

Časť o tom, ako je zdravie ľudí ukradnuté, ako sú ľuďom choroby ako je rakovina zaručene vďaka znečistenemu prostrediu. Časť sa zamierava iba na oblasť Texasu a Taiwanu, odkiaľ táto firma prišla. Vyrába plast z rôznych toxických chemikálií a vypúšťa ich volne do prírody. Niečo podobné ako robilo na Slovensku Chemko Strážske dlhé roky a ľudia majú zvýšeny počet malignych ochorení a zdravotné problémy. Deje sa to na celom svete a táto časť je veľmi dobre spracovaná. Peniaze sú bohužiaľ viac než ľudské zdravie...