Tekken (2010)

Ďalšia pravidlo potvrdzujúca snímka, že film podľa video hry nedopadne nikdy tak, ako by sme očakávali. Z počiatku film na mňa doslova zapôsobil, kvalitné opísaná budúcnosť, vynikajúco vykreslené prostredie, rýchly a akčný začiatok. A po chvíli sa z filmu vytratilo kúzlo. Dialógy začali byť jedno veľké klišé, zaujímavý prepracovaný príbeh stratil spád a premenil sa v hlúpu zlátaninu kvalitou na úrovni ninja filmov z USA z 90 rokov. Je to sklamanie keď tak dobre začatý príbeh sa tak prvoplánovo a povrchne ukončí. Vyzerá to, akoby autori stratili v polovici filmu chuť dorobiť tento projekt a tak to urýchlili, čím zdevastovali hlbší zmysel filmu a jeho umeleckú hodnotu. A ak by som sa na film pozeral ako iba na americkú akčnú bojovku, tým myslím, že by som v ňom nehľadal nič viac ako povrchnú zábavu pre nenáročného diváka, tak aj v tomto prípade by som nebol spokojný, lebo nie všetky boje sa vydarili, nie všetky pôsobili seriózne. Zhrnutím: Z takej dobrej témy sa dalo vyťažiť viac, dalo sa natočiť viac a mohlo to ponúknuť oveľa viac. 35%

Digimon (1999) (seriál)

Hodnotiť tento seriál až tak nízko je z môjho uhla pohľadu nekorektné. Je to kvalitná anime rozprávka s hŕstkou dobrých nápadov (nesúhlasím s tvrdeniami, že je to kópia pokémonov, pretože DIGIMON funguje na úplne iných princípoch a podstatné aspekty seriálu sa podstatne líšia od pokémonoidných snímkov). Ako dieťa som tento seriál obľuboval oveľa viac ako akúkoľvek inú rozprávku, možno za to mohli zaujímavé súboje, temnejší príbeh alebo to možno bolo iba tým, že stvorenia vyzerali oveľa drsnejšie ako v iných rozprávkach, tak či onak z pohľadu dieťaťa som nemal čo vytknúť. Po opätovnom zhliadnutí v dospelosti sa však pár chýb našlo: hluché miesta, niekedy menej záživnejší príbeh a čo mi kazí dojem najviac je rozpoltenosť seriálu. Na jednej strane sú tu totálne infantilné scény pre malé deti a niektoré príšerky sa podobajú skôr na teletubies, na druhej strane sa tu objavujú nepriatelia v tvare démonov a mierne obnažených sukúb, čo pre mladšie publikum nie je vhodné. Preto sa môže stať, že 12 ročné dieťa nájde časti, ktoré sú pre neho detinské a zas naopak 6 ročné dieťa môže nájsť scény, ktoré sú pre neho nevhodné. Zhrnutím: Digimoni nie sú vrchol kvalitného anime, no určite mierne vyčnievajú medzi priemerom, pre detské publikum sú zaujímavý, no dospelých majú často problém osloviť. 60%

Atlas mraků (2012)

Niečo tak dokonalé som v živote asi ani nevidel. Rozhádzaná skladačka rôznorodých príbehov sa pred vami svižne a postupne spája do bravúrneho celku s hlbokým posolstvom a to všetko vám je predložené na zlatom podnose spolu s neskutočne presvedčivými hereckými výkonmi, podmanivou hudbou, dobrým strihom, kvalitnými kostýmami a dychberúcimi efektami. Ani chvíľu som sa nenudil, nenašiel som ani jedno hluché miesto. Práca hodná metálu, moja poklona patrí tak ako bratom Wachowskim (teda už sestre a bratovi), tak isto aj Tykwerovi a tak isto aj húfu úžasných hercov na čele s Weavingom, ktorý na mne zanechal azda najväčší dojem. Viem, že film neocenia brainwashed Američania, alebo jednoduchý ľudia a tak sa nikdy nestane tak slávnym ako bezduchá akčná hlúposť z Holywoodu ale aj tak ho považujem za raritu svetovej kinematografie, perlu umenia a hlavne za film, ktorý by mal byť šablónou, ako sa majú točiť kvalitné diela. 100%

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Politická satira je dobrá téma, no spracovať ju tak, aby oslovila je dosť zložité. Zo seriálu bolo cítiť, že sa autori do danej problematiky rozumejú a že medzi ľuďmi z brandže bude tento počin predstavovať spŕšku podarených vtipov, no pre širokú verejnosť sú tieto žartíky suché, nepripadajú až tak vtipné a v obmedzenom množstve, v ktorom ich seriál ponúka zanikajú ako kvapky dažďa v mori. Nemôžem považovať seriál za kvalitný ak je kvalitný iba pre malú skupinu ľudí. 25%

8. míle (2002)

Eminema mám rád, ale nemôžem považovať za kvalitný film snímok, ktorého ústrednou zápletkou je to o čom rapuje snáď každý: Detstvo v neúplnej rodine, zlé sociálne pomery, nespravodlivosť a klišovité nadobúdanie rešpektu. Toto sú témy pre detská, ktoré o tom, ako to chodí veľa nevedia, pre mňa je to dačo otrepané a bežné, nič výnimočné. Škoda námetu, Eminem je dobrý herec. 40%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriál založený len na tom, že z niekoho spravíte surrealistického nerda nie je podľa mojej chuti. Vtipy sú šablónovité, vždy poukazujú na intelektuál a osobnosť šprtov, pointa vtipov je vlastne vždy tá istá: prerobenie klasického nezáživného rozhovoru do neprirodzene intelektuálnej zlátaniny. Nič geniálne, nič prevratné. Áno, priznávam predbieha to mierne štandard, ale je to komerčne nadhodnotený počin. 55%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriálová legenda, ktorá oslovila milióny ľudí a je schopná pobaviť i po opätovnom pozretí jednotlivých častí. Dokonalosť a výnimočnosť, ktorú by som ohodnotil 5* narúša iba jedna chyba autorov. Tá chyba je jednoduchá, autori si nevedeli povedať dosť. Seriál má skončiť vtedy, keď je už obtiažnejšie vyťažiť z námetu dačo nadpriemerné a nové a to sa Simpsonovcom v neskorších sériach (20 a vyššie) prestáva dariť. Videl som takmer všetky časti a rozdiely v kvalite starých a nových častí je neskutočný. Grafika a prepracovaná animácia nemôže zastaviť absurdnosť a povrchnosť do ktorej sa tento legendárny seriál poslednými časťami ženie, ja len dúfam, že si autori uvedomia, že je načase spraviť dačo nové a prestať tvoriť seriál len kvôli komerčným prachom. Už si predsa nahrabal dosť. Ak mám hodnotiť prvých 19 sérií okolo 95%, zvyšné od 30 do 70%. Budem zhovievavý celkovo 90%.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Umelo predlžovaná verzia FRIENDS. Z počiatku si vás získajú príjemné postavy, podarené vtipy a zaujímavé zápletky, no neskoršie vám začne liezť na nervy značné vybočovanie z hlavnej dejovej línie, nadmerné zameranie sa na Harrisa. Seriál sa sústredí na dobrý zárobok, čo sa odráža aj na tom, že pri šiestej sérii stále nemáte šajnu, kto je tá vysnívaná mama, a nových otázok a príbehov skôr pribúda ako ubúda. Tým pádom sa to celé naťahuje a je všetkým jasné že autori nebudú schopný bez obetovania kvality uzatvoriť toľko začatých príbehov a ešte k tomu uzavrieť celú kapitolu a dobre opísať to, kto je tá úžasná osoba, kvôli ktorej toto všetko vzniklo. 75%

Drákuloviny (1995)

Asi jediná naozaj podarená paródia na filmy v histórií. Aj po viacerých pozretiach a s odstupom času nemám čo podstatné tejto zlátanine vytknúť. Áno je to americká infantilná hlúposť, ale hraje tam geniálny Nielsen, ktorý zachraňuje aj tie suché miesta, ktorých ja na počudovanie naozaj málo. 70%

Patologie (2008)

Mne to prišlo ako taký Fight Club spojený s Body Snatchers, tiež by to dosiahlo aj kvalitu týchto dvoch filmov. Z počiatku sa dej rozvíja kvalitne a vytvára nádhernú mozajku, no už v polovici filmu všetko ide dolu vodou, scény strácajú šarm, dej sa zjednodušuje a nedrží vás v napätí, akoby autor stratil po pár dobrých záberoch chuť natáčať. A tak chtiac nechtiac sa z filmu vykryštalizuje ďalší priemerný horor. Toľká škoda... 50%