Arn (2007)

Severský pokus o hollywoodskou limonádu ve stylu Robina Hooda s Kevinem Costnerem. Zpracováním a hereckými výkony (zvláště hlavního hrdiny) to připomíná spíš dokumentární rekonstrukci od BBC. Děj se nejen strašně vleče, ale je zároveň velmi předvídatelný, takže udržet pozornost po celé dvě hodiny je skoro nadlidský výkon. Inovativní byl film v tom, že hrdinova milá nebyla moc hezká, ale to jako plus nepočítám :-)

Pan Nikdo (2009)

Zvláštní film. Nevím co si o něm myslet, tak si radši nemyslím nic.

Muž v ohni (2004)

Chvilku je to hypermoderní akce, chvilku rodinné drama, chvilku dojemná love story...no prostě jako když pejsek a kočička vařili dort...a taky to tak dopadlo. Možná kdyby si byl Tony vědom svých předností a nepouštěl se do neprobádaných vod silných emocí, zkrátil to na 88 minut a udělal z toho pořádnej revenge film, tak by to třeba dopadlo líp.

Sherlock Holmes (2009)

Na čtyři to sice není, ale v rámci své kategorie je to nadprůměrná záležitost. Film má solidní tempo a ani na chvíli nenudí, zkrátka splňuje základní předpoklady kvalitní popcornové zábavy. Výborná hudba.

Bídníci (1958)

Tak tenhle film ve zkoušce času jednoznačně neobstál. Za vysokým hodnocením bude nejspíš nostalgie a úcta k legendě, ale já filmu, který sem vypl po třiceti minutách víc jak 2 hvězdy dát nemůžu.

Závěť (2007)

Je to dobré, je to přece od Kusturici! Kdyby tento film natočil nějaký neznámý srbský režisér nebo Zdeněk Troška, tak by se hodnocení pohybovalo možná i v černých číslech, ale protože je to Kusturica, tak tomu pod 3 hvězdičky nikdo nedá. Já s čistým svědomím dávám 2, protože tady už Kusturica notně přestřelil. To co bylo v Černé kočce ještě vtipné je tady až neskutečně trapné. Kusturica se opakuje a většinu gagů už jsme měli možnost vidět v jiných filmech. Film navíc trpí stopáží, protože víc jak 2 hodiny na prázdnou crazy komedii je fakt moc, zvlášť když dobrých vtipů tam bylo tak na 15 minut. Celkově mám z toho filmu dojem, že Kusturica zkouší co jeho západní, zejména francouzští, obdivovatelé budou ještě schopni strávit a má z toho děsnou prdel.

Hard Boiled (1992)

Jedna hvězdička už ani nevím za co. Akční film je koukatelnej pokud má 1)atmosféru, 2)vtip a 3)logický děj. Většinou stačí jediná z těchto podmínek, ideální je kombinace všech tří. Hard Boiled bohužel nemá ani jedno. Po přečtení některých nadšených komentářů a natěšen celkově vysokým hodnocením jsem asi čekal něco víc než bezduché akční béčko, kde lidi umírají aniž by se někdo obtěžoval vysvětlit proč. Vydržel jsem to hodinu a po zbytek života můžu žít v krásné představě, že právě díky té druhé půlce je to film na 84%. Kdo není skalním fanouškem hongkongských akčních filmů uberte tak 50%. Opět se jen potvrdilo, že asijské filmy jsou na ČSFD nadhodnoceny.

Kam čert nemůže (1959)

Nejprve filosofický film o smyslu našeho bytí, pak duchařská komedie a nakonec komedie romantická. Celkově velmi dobrý a vtipný film, na kterém čas moc stop nezanechal. P.S. Tak i před padesáti lety jezdila na Moráň čtrnáctka :-)