Bláznivá škola (1996)

Nehodnotím ani tak film, ten je docela vtipný a praštěný, ale můžeme se v něm setkat s pravým učitelským ideálem :-)!

Máří Magdaléna (2018)

Když odmyslím takové to americko-kazatelské zpodobnění Ježíše (alespoň na začátku a v některých momentech, ke konci to ubývalo) a znehodnocení apoštolů na natvrdlé hlupáky (kromě Jidáše, který je tady zachycen věrohodně a pravdivě), tak film působí opravdu do hloubky. Je to obhajoba citu ženy a její role v dějinách a je zde zachycena skvěle a opět pravdivě. Celkem mnoho nenápadné moudrosti je v tom filmu taky. Velice pěkná hudba a opravdu krásná, něžná a přirozená Máří. Vzkříšený Kristus na konci je už taky dost dobrý.

Barfi (2012)

Skoro dokonalý film, nádhera, láska...

Smrt darebáka (1977)

Nejen komentář své doby, ale i docela prorocký film.

Yesterday (2019)

Pro milovníky Beatles je skoro povinnost hodnotit vysoko :-).

Le Mans '66 (2019)

V rámci hollywoodských možností jde film mnohem více pod povrch, než jsem čekal a Shelby (Damon) a MIles (Bale) s celou svou rodinou jsou opravdoví sympaťáci. Možná, že uznání od starého Enza bylo pro Milese víc, než vavřínový věnec.

Avengers: Endgame (2019)

Asi nejlepší z celé čtveřice - nejméně soubojů a docela dobrý humor.

Miss Hanoi (2018)

Docela fajn pokus o český noir s dobře a nenápadně uplatněnými charakteristikami tohoto žánru. Vynikající Novotný, někteří Vietnamci trochu nepřirození, ale rozhodně to není celkově na tak nízké hodnocení, jaké film má tady.

Kořist (1971)

Film s úplně nesmyslným dějem, úplně mimo, ale akční scény i scény dialogů stojí za to.