Škola života (2009)

Krásný film, výborná pointa, poutavý narrativ, skvělé výkony ústřední dvojice (Carey Mulligan a Peter Sarsgaard), vynikající režie a hudba. To vše je prostě skvělá kombinace pro vynikající filmový zážitek. 77 %

Bratři (2009)

Snímek hodný zhlédnutí, především kvůli atmosféře vyvrcholení a výkonu Tobeyho Maguirea, jenž skvěle zahrál postavu člověka, který je nebezpečný tím, že u něj nikdy nevíte, co si právě myslí. Výborná práce, i na straně režie! 64 %

Umění lhát (2009)

Snad jen poznamenám, že nápad je vskutku originální a přináší řadu výborných komických scén, ale děj je nakonec tak zacyklený, že z něj autoři vybruslí jen ve stylu "deus ex machina" - umělým a vykonstruovaným závěrem. Ve filmu mi schází jakékoli emoce, proto mi současné pojetí z tohoto hlediska nesedí. 47 %

Malý New York (2009)

Krásný děj, gradující v paralelních liniích, výborně vystavěno. Podpořeno výbornou režií (současně autor scénáře). Povedl se střih, mix zvuku. Závěr je výborný i ideově. Skvělá práce! Seymour Cassel je asi nejvýraznější postavou celého filmu, budu si jeho hluchoněmého lahůdkáře pamatovat ještě hodně dlouho. 75 %

Mariňák (2005)

Techniky ujdou, ale dějově děs. Trvá to dvě hodiny (10 minut závěrečné titulky!), ale dějově se tam nestane VŮBEC NIC! Narativ katastrofální, díky alespoň za ostatní aspekty scénáře. A nesnažte se mě ukolébat sondou do života vojáka. Běžet to v televizi, nečekal bych snad ani do první reklamy. 44 %

Jolene (2008)

Výborný film po všech stránkách. Skvělý námět i zpracování. Techniky, hlavně hudba, úžasné, herecké výkony velmi dobré. Neprávem opomenuté a nedoceněné. Příběh o Jolene, která se žene za životem, je plný zvratů. Je výborně napsán se slušným narativem. Celkově kvalitní námět (kniha E. L. Doctorowa) je základem dobrého hodnocení. 88 %

Sestra Hawthornová (2009) (seriál)

1. série Díly jsou slabší i velmi dobré. Jejich kvalita paradoxně postupně vzrůstá. Paralelní linie, charaktery postav i příběhová červená nit se teprve postupně vykreslují. To je určitě nedostatek a diváka může tato skutečnost odradit od sledování těch "lepších" epizod. Herci předvádějí výkony, které neurazí. Někteří na sebe upozornili již na stříbrném plátně, ale poté nějak zapadli (např. Michael Vartan, Vanessa Lengies, Adam Garcia). Seriálu někdy dost ubírá snaha o komično. Přidává mu naopak lidský rozměr, byť někdy možná na úkor reálnosti. Celkový dojem je mezi ** a ***, avšak seriál má velmi světlá místa, a tak na vahách převáží vyšší ohodnocení, které si seriál zaslouží. 2. série Po větším dějovém kotrmelci se z ničeho nic přesouváme do sousední nemocnice. Tento zvrat přivádí do seriálu nové postavy a novou zápletku, úroveň seriálu přitom zůstává podobná jako v 1. řadě.