Do morku kosti (2010)

Kdybych tenhle film neviděl, tak by se vůbec nic nestalo. Ani v nejmenším mě neoslovil a kromě určitých pasáží nedokázal vůbec zaujmout moji pozornost. Je to patrně záležitost osobního vkusu, ale celkové pojetí děje, atmosféry a charakterů postav se mi vůbec nelíbilo. Nejprve se mi do filmu i přes snahu jít proti vlastní logice nepodařilo proniknout a po určité době už jsem ani neměl chuť se snažit. Tak aspoň ty krásné písničky jsem si poslechl. Tyhle já můžu vždycky. 41 %

Králova řeč (2010)

Úžasně fungující celek. I když děj možná není úplně strhující, úžasné herecké výkony, skvělá kamera, hudba a další aspekty dodají filmu takovou šťávu a rozměr, že jen s těží se u milovníků dobrých filmů může dostavit nespokojenost. 84 %

Sociální síť (2010)

Výborný Fincher, výborný Eisenberg, ale tím to končí. Jednoduše je to „jen“ nadprůměrný životopisný snímek. 74 %

Nenarození (2009)

Tak jsem si po pár minutách říkal, že už by tomu chyběla snad jen konexe s nacismem... a vzápětí byla tam! 19 %

Symptom Pandorum (2009)

Pandorum podle mě po dějové i technické stránce předčí Star Trek ze stejného roku. Bylo fajn podívat se zase po dlouhé době na kvalitní a hlavně originální vesmírnou sci-fi. Škoda, že se v tomhle žánru v poslední době většinou setkáváme jen s mnohokrát provařenými tématy... 68 %

Černá labuť (2010)

Úžasná symbolika, skvělá hra s realitou, perfektní hudba a bezkonkurenční herecké ztvárnění. A skóre tomu samozřejmě odpovídá. 85 %

Zrazený Tchaj-wan (2009)

Docela pěkný a zajímavý exkurs do moderní taiwanské historie, ale jinak spíše podprůměrný snímek. Na druhou stranu co bychom za 6 miliónů chtěli. Každopádně propadák to není a zhlédnutí tohoto filmu určitě mnoha lidem pomůže rozšířit obzory. 46 %

Pohřben zaživa (2010)

Obrovská vypravěčská a herecká výzva. Výstavba děje trošku připomíná seriál 《Lost》. Také zde začínáme na nule a vývoj děje, jakož i jeho gradaci, vždycky zajišťuje přihození nějaké nové informace (a s tím souvisí všechna pozitiva i negativa jako u zmíněného seriálu). Výsledek sice není strhující, ale přesto velice uspokojivý. Ryan se hodně snaží a podává výkon na hranici svých možností. Povedly se kamera, střih, hudba i zvuk, které do velice statického a komorního prostoru dobře vnášejí velice žádoucí dynamiku. Každopádně jednota místa, času a děje pořád funguje. 70 %

Ju Dou (1990)

Čínská Studna v podání Zhang Yimoua. Dobře, že zůstal u lidských osudů a moc do toho nemotal historii, která mu moc nejde. Krásná kamera, obraz, velmi dobré herecké výkony a vůbec první z řady nominací čínských filmů na Oskara z počátku 90. let. 61 %

Pan Nikdo (2009)

Zajímavá úvaha o 10 rozměrech vesmíru a lidském životě jako takovém. Dovídáme se, že z bezvýchodnosti nevede cesta ani přes minulost. Je to pesimistické, ale jakékoliv naše snažení v podstatě vůbec nikam nevede. Každé naše rozhodnutí vede jen k dalšímu. A pak přijde smrt... teda jestli se vesmírné dimenze nepostaví na hlavu a čas nepůjde pozpátku... Absolutní pecka je především perfektní technické zpracování - hudba, kamera, obraz, střih, výprava, kostýmy: tyhle všechny dílčí aspekty by si zasloužily absolutní skóre. Za tohle tedy klobouk dolů, v tomhle ohledu těžko hledat konkurenci. Celkem ode mě Mr. Nobody dostává 81 %