Mumie (2017)

Nakonec to byl jen souboj o to kdo má větší baterku! XD ... Konec nepřekvapil. ;) Nicméně, to beru jako první Dark Vlaštovku... Se to povedlo, i když z odřenýma ušima, to nějak dobelhalo do cíle. I když z pohledu jiného vesmíru" IronMan taky přece nějak začínal... ;) Závěrečná myšlenka... Rudý kámen? Že-by fragment kamene mudrců? Ta inspirace anime je přímo nakažlivá... ;) Bohužel i světem POP... ta finální scéna byla spíš už jen takový nevkusný vtípek scénáristů... jako že to prostě musí mít otevřený konec... ve stylu Avengers: Mnooo.. LOLO. Co mě ale fakt vyloženě štvalo byla až infantilní retardovaný nezranitelnost hlavního hrdiny... Halušky ve stilu, Amerického vlkodlaka v Paříži... bych ještě překousl... Ale to že se někde doslova rozsekáte z tetadlem jak cihla mrštěná o zeď a pak se vcelku probudíte na pitevním stole... z tím že to takhle bude po celí film plného pádů, kolizí a vzejných zlomenin na různých částech těla... Když pominu vnitřní a vnější krvácení.. pernamentní nezranitelnost na základě "POHLEDU" aNO TEMNOTA SI VÁS PROSTĚ VYBRALA PROTOŽE JSTE JÍ PADLI DO OKA... No ty vole, tak to nepřekousnu. To bylo fakt infant. Přitom tam je scéna která přímo vybízí k jejímu využití... jo z tím Amuletem. Proč to tam vůbec teda dali? Postrádá smysl úplně. Mimo jiné že se opět tak trochu jedná o Mummi fópa.. Kdy hlavní hrdinka/záporačka? je spíš taková nekromanka než plnohodnotná Imothepanka... Písečná stěna je jen dalších ester egg.. jako Osirisova kniha živých která filmem jen tak vtipně proletí... takže úplně k hovnu nevyužitý mummi potenciál utopený v tupé nesmyslné akci... v někdy moc nepovedeném vtipu... se potácí jak nevidomí zombík temnou chodbou.. kdy mu občas i něco upadne... Vstříc svému předvídatelnému konci... Se opravdu o nic světoborného a zapamatovatel-hodného nejedná... Jen čistý akční průměr z opravdu malou špetkou příměsi hororu a fantasy. Nic tak epicky výpravného barevného a technicky trikově vyšperkovaného se prostě neděje. Chvílemi jsem měl pocit že se snad koukám na úplně jiný film než na který jsem přišel a těšil se celí rok a půl... jak malej Jarda až si poprvé vrzne. Ale každopádně jak jsem už psal výše... je to zatím jen začátek.. střípek fragmentu něčeho co nás "možná ještě čeká" Takže na jedno shlédnutí a vypnutí mozku či chtíče po epice a úchvatných interierech a mythologii... se na to kouknout dá. Za mě 55%

Wonder Woman (2017)

Nezáleží na tom čím jsme, ale čemu věříme a zač pojujem! Kupodivu musím uznat že je WW ZAŤÍM NEJLEPŠÍ DC SÓLOVKOU... To co jsem čekal a mám v podobných filmech rád, jsem dostal... Povedený příběh mythologii.. A babu co do toho umí pořádně někdyaž šíleně praštit! No a v neposlední řadě, KONEČNĚ i dobrého záporáka co má koule!!! A nebojí se je ukázat. I když ta volba hlavního představitele Arese mi přišla při nejmenším úsměvná.. :D Teda, když si představíte řeckého boha. ;) No překvapení se moc nekonalo.. Ale tu bitku a pár dalších scén.. Zákopy a podobně jsem si užil. Nadruhou stranu byl film možná místy až příliž ukecanej a místy vcelku naivní.. Ale, vzhledem ke stopáži, co tam taky narvat. ;) Plis par zbytečných postav... Ale aspoň z toho po stránce příběhu vytřískalo Studio víc než takovej Steve rogers.. Z Druhé světové a samozdřejmě nesnim zapomenout na naprosto epický a nezapomenutelný soindtrack.. Hanz prostě umí. Viděno ve 3D: Vyděno z 3D.. Asi nic. Nedoporučuju. :D

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

To se zhulíte dáte si pár houbiček a vyra6lzíte do posilovny... A nebo na tenhle film? Vyjde to nastejně. Je to takové celé rebelské kendo hravé fantasy a barevné... Ale když je špatný střih... Je to tak nějak? Celé v ryti... Nicméně jako 3D za body za kino... Dobrý. Zadarmo jsem to do konce aj dokoukal. Se týče postav... No prostě takový Gangy Camelotu... Některé scény byli přinejmenším podivné, jiné prostě geniální a nápadité. Třeba za scénu z kámenem a mečem. Dávám hvězdu navíc... Velmy povedené a překvapivé. Slaboučké reciklované finále už tak moc ne. Se týče OST. No bylo to takové kolísavé... Ale třeba ústřední písen The King... Se povedla. Ale skrátka není to něco co bych zrovna chválil. Celkově slušný průměr z otřesným střihem. :) Nevim proč, ale hrozně mi to připomělo Crash Of the Titan... Jak odmítal tu moc a tak...

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Dobrej spoiler... :D Nicméně jako že auta nelítají... Koráby samovolně nevybuchují? Povedený dabing... Mrtví bývají zádumčiví! :D Prostě, Mrtví, prd ví! ;] Velmi povedené po akční stránce... Upřímně, vykrást banku to už je klišé! Ale ukrást jí! XD Co mě docela zklamalo byl možná příliš jednoduchý záporák který byl tak nějak odsunutý trochu stranou než by se slušelo. Možná by bylo fajm si pro příště předefinovat tu definici DUCH! Pač se to ve filmu měnilo jak přišlo scénaristovy vhod. Prostě chvilku hmotný chvilku nehmotný. Chvilku schopný chvilku totálně okleštěný. Prostě živen a hnán pomstou stal se jejím ztělesněním.. Nikdo se ani moc neobtěžoval z vysvětlením proč a jak. Prostě vykouzlili dalšího záporáka z prachu a popela a opět se vykašlali jako v případě 4 na nějakou mytologickou stránku. Což už mě začíná vcelku docela štvát.. Zato těch patlanin okolo... Už začínám vcelku souhlasit z tím že první díl Pirátů byl nejlepším dílem. Kde záporák včetně mytologické stránky byl povedený. Nicméně díky oné akční a humorné stránce kterou je prakticky protkán veškerý děj ve filmu.. Včetně pár dobrých a dobře okořeněných hlášek. :D Dělá i z 5 dílu osobitý originál který dokáže i velmi nadchnout... Se týče hereckých výkonů a především hlavního ptáčníka, neměl bych výhrad... Tedy až na hlavní ženskou postavu.. Ta mi upřímně moc nesedla. Ale musela tam být... Když muži neumějí číst. ;) To má logiku. Takže zkráceně když to vezmu kolem a kolem je 5 díl vcelku povedený, nebo alespoň o pár kýlů lepší než byla slabounká cukrounká 4. Takže určitě doporučuji aspoň na jedno shlédnutí rozhodně. Jack je zpátky a to je DOBŘE! Jen malé varování 3D NE! 3D BYLI TAK LEDA TITULKY. ZLODĚJSKÝ KINO:

Assassin’s Creed (2016)

Překvapivě povedený nevydeoherní zážitek... 91% Upřímně až takového vrahounského supermana jsem vážně nečekal... Což mě i pobavilo... O finále ani nemluvim. Tam jsem přímo žasnul jak šíleně a přitom geniálně to dokázali scénaristé zakončit...

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Mnoho povyků pro nic... Oproti skvěle našlapnuté jedničce slušný pokles. Nic víc než pár dobrých triků a podivně poslepovaných scén.. Manthis a Groot pro tentokrát více než zbytečné postavy... Sice tentokrát nechyběl záporák co má koule... No spíš kouly, jednu pořádnou. Ale to finále... Pořád čekáte že konečně přijde ten Záporák na kteréhp všichni čekají a najednou je po všem. Se týče komediální stránky je to takové na vážkách... Občas se zasměte, občas a to dost převažuje, nevíte co si o některých fórech máte myslet. Například rasa zlaťáků jak se pořát vstekaj.. To pobaví, včetně jijich videoherního přistupu k boji je sranda, ale třeba trapárna z Ohnivákem... Mnoo. No a co se týče příběhové stranky. Jako že cože? Ani se nechci vyjadřovat... Čekal jsem rozhodně víc a závěčném GOW souboji se ani nezmiňuji. Fakt digitální hnus. No a teď je na řadě i ten Adam Worlock.. Mám se bát asi ano... 55% ale žádný zázrak... Se fakt nekoná. Prostě jen jeden velký barevný ohňostroj... A velmy ukecaný.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Nikoho Andílci: Na plný plyn!!! Když docházejí záporaci... Tak je třeba zapojit i civilisty, vojáky a tak nějak celkově nic netušící neutrální lidi... Bude asi něco špatně. Obzláště v RUSKU tenhle díl budou milovat! B) Jinak po akční a trikové stránce nemám výhrady. Ale se týče příběhové linky a OTŘESNÉ KAMERY! Nemůžu a nechci dát plný počet. 7díl byl rozhodně lepší naprosto ve všem. Od 8 jsem čekal rozhodně víc, než jen dětinské pošťuchování... A posunování škatulat? Nevim, ale asi jsem se toho Pocoornu už nějak přejedl. :/ 54%

Život (2017)

Jednoznačně.. Ať se jde Ridley bodnout... Ze svím vytlemeným Covenantem.. JÁ UŽ JSEM SVÉHO VETŘELCE DOSTAL!!!! ;)

Příchozí (2016)

Pičo ti jebe? To ty jsi tu host tak se kurde nauč po našem! Tady pero a piš! Ingoust už vidím že máš.. tak že by jsi teda něco načáral? no tak sakra kam si to strkáš ty čuně! Přestaň to oslintávat! no ty vole ty jsi teda fekál.. Tolik k prvnímu setkání čtvrtého druhu! No ty jsi se posral! Né vážně to si utřeš... já ti dám papa! Deník důstojníka Zemské datum... a doprdele! No tak kurde už po 6654osmé... Aaaaaaaaaa! Vole! Malá stříška přeškrtnout! Kurde to umí u nás i šimpanz jebnutý!!! Vole! Jakou zase NULU SAKRA! No super takže O"... no konečně se někam dostáváme, takže O" KURDE SPOMAL!!! Co jsi PORNO NÁPOVĚDA?!!!! ooooooooOOOOOOoooo!!!Víš co? Játě rovnou sejmu a pak sebe.. Pač jestli ty jsi inteligentní rasa.. nadřazena našemu chápání, tak to jsme všichni v RYTI!!! PRÁÁÁÁSK!!! Tak jak tohle pojmout hmm, Hmm...To se vám takhle prostě jednou vycáká na sklo akvárka vaše oblíbená sepie.. a vy si hned myslíte že že svámi komunikuje... a přitom si možná jen prdla. O.o No takže super si přidávám tanhle ingoustovej matroš k dalšímu Inštalaterovy... teda až přijde mi podruhé protáhnout moje mozkové trubky! Kurde co to tam v tom Hawlylandu poslední dobou hulej to není možný! 81% Však šíbnutý lidi jste? A nebo podmázlí...? upřímně, jít na tohle do kina.... tak přiškrtím příchozí co přijdou po nás.. abych je té hrůzy ušetřil! Jestli je tohle BUDOUCNOST sci-fi... Tak si z fleku udělám lobotomii.. flaškou kečupu!!! Že to nakonec není ani o těch "příchozích vám bohužel dojde až v závěru filmu... však možná až po titulkách. V podstatě kdyby tam nebyli ty lodě... NIKOHO BY TO VŮBEC NEZAJÍMALO! 15% Odpad nedám ani nevim za co.. možná za digitál, netušim... O_o Závěrečná myšlenka.. Ani né tak otázka jak je mohli vidět když neměli oči, nebo proč vůbec sklo... Ale, co se sakra stalo z Ebotem? Toho jako ti ostatní Octapodi upálili protože si moc pustil inkoust na špacír? Nebo proč to měl být útok z naší strany, To jim ani nedošlo že ta bomba byla lidského původu, jak kdo proti komu útočil...? pochopil ten film vůbec někdo, nebo se tu všichni tváří, pokyvujou a dělají že jo aby nebyli z blbce? O_o

LokalFilmis (2015)

Klidně se to mohlo jmenovat RITMAUS... a každému by to bylo u ryti. Upřímně film který začíná narozením roma ve mě vybouzelo opravdu velké nutkání to smazat... Ale upřímně, film kde chytí někdo KONEČNĚ ten zelený alZla slim pod krkem a totálně ho dojebe.. tomu dám aj 6 hvězd! :D Hele, jako animace předpotopní, příběh podřadný ale, muziálová vložka občas přímo na odpad.. ale TY KECI A HLAVNÍ POSTAVY! Však kedy bych mal jikry tak potratim... XD Plus jednu hvězdu za ten luxusní konec který aspoň vysvětluje prečo jsme všicí takový dojebnutí! 101%