„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Bezchybná komedie dokáže rozesmát snad každého. Vtipné a neotřelé hlášky jsou neustále ve vzduchu okořeněné občasnými komiksovými prvky. Herecké elitě se daří bavit nejen nespočtem vtipných hlášek a momentů, ale také mimikou nebo gesty příjemně postrádající jakýkoli záchvěv trapnosti. Souvislost celého filmu je zřejmá, tudíž nejde o bláznivý a nelogický slet scén.

Ostrov (2005)

Film (ve němž působil Ewan McGregor mnohem sympatičtěji než ve Velké rybě) odhaduje nedalekou budoucnost i chování tříletých dospělých, příběh plyne svižně a na poměry Michaela Baye docela logicky. Nepříliš povedené se mi však zdáli dost nestabilní záběry při akčních scénách. Celkově film nabízí zajímavý námět a jednoduchý děj o těch nejhorších lžích.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Neskutečně smutný příběh zavlažený proudy krve a Burtonovskou temnou atmosférou s troškou nadsázky tvoří s mimořádnými pěveckými výkony obsazených (Johny Depp a Alan Rickman příjemně překvapili) a skvělou hudbou i kamerou vynikající působivý snímek dokonale zachycující drsnou dobu Sweeneyho Todda.  Dobře zvolení herci své role ztvárňují přesvědšivě a ikdyž se zde objevuje trocha přehánění vrcholící až v teatrálnost s troškou přeslazených zbytečných scén patří tento film k mým oblíbeným.

Klik - život na dálkové ovládání (2006) odpad!

Typická blbá americká komedie. A navíc Sandlerovina. Nesympatický kretén ovládaný zvířecími pudy a kapitalistickou snahou hromadit se v dojímavém lijáku dozvídá, že přece rodina je to nejdůležitější. Walken má na víc.