Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Buďme upřímní, všichni to Zackovi přejeme, že se mohl vrátit a dokončit svůj projekt a naplnit svou vizi Justice League. 4 hodiny čiré komiksové fantazie a nepřeberného materiálu, který jsme dosud neviděli.. To zní kurva fajn. Nicméně, i když jsem si film užil, musím nenuceně uznat, že kratší stopáž by na škodu nebyla a celý příběh mohl mít pevnější obrysy. Co se akce týče, paradémoni nijak nezaujmou, Darkseid (který má být ekvivalentem Thanose) naprosto nepřesvědčí o roli arcipadoucha, zatímco Steppenwulf v bitvě s amazonkami je naopak nesmrtelný a prakticky nikdo ho ani neškrábne. Tenhle film sice bavil ale čekal jsem na nějaké obří momenty, které prakticky nenastaly - Jestli je lepší tahle verze a nebo Wheedonová? Upřímně, obě verze se mi líbily ale nejvíc bych byl spokojený, kdyby se nějak nakombinovaly dohromady. 4 hvězdy si to dle mého zaslouží ale abych pravdu řekl, předchozí Batman V Superman (a jeho prodloužená verze) je kvalitou a příběhem někde úplně jinde. ALE! Můžeme být rádi, že se něco takového vůbec povedlo. Jako fanoušek, děkuji.

Výběrčí daní (2020)

Ty vole, tak tohle jsem solidně nepobral. Když film vyšel, první recenze hlásily, že půjde o skvělý film, tak jsem hlídal, jestli už to není ke stažení - Nebylo. Po nějakém čase jsem na to úplně zapomenul, až do teď. Film viděn a byl jsem neskutečně překvapen - Jednak jsem se před sledováním podíval na aktuální hodnocení (to se mi hned nadzvedlo obočí) a druhá věc je samotný film. Jakmile ze scény zmizí Shia LaBeouf, tak zmizí veškeré lákadlo. Mexikánci a příběh okoli nich to jednoduše neutáhnou, aby to bylo dostatečně zajímavý. Pokud jde o příběh - Celou dobu to má nějaký směr a my čekáme, co se přihodí dál. Ale co se přihodí dál, z toho nikdo asi dvakrát nadšený nebude. David Ayer film určitě zvládnul. Brutální a akční scény byly naprosto výživné, jen nám to příběhově velmi pokulhává a proto jdeme do průměru. Určitě jsem se nenudil, proklínat tenhle film nebudu ale toho nevyužitého potencionálu je obrovská škoda.

Tlusťoch (2020)

Film, který se nerozhodl, co vlastně chtěl říct a jaký žánr představovat.

Palmer (2021)

Film na jedno podívání. Relativně klasický klišoidní drama příběh, který ale potěší a zahřeje u srdíčka. Málem ukápla i slza. Timberlake herecky výborný, zaujal a zahrál na charisma. Velmi cením příjemný tón filmu.

Vyšinutý (2020)

Možná to tak tvůrci nezamýšleli ale Russell Crowe je v podstatě hrdinou tohodle snímku. Tu agresi jsem si užil a jsem rád, že jí to pořádně nandal. Jsem rád, že tady karma funguje - Chovej se hnusně a on už se někdo objeví, kdo ti pobodá přítele a podpálí bráchu. Nádhera.

Monster Hunter (2020)

Tak tohle byl zajímavý experiment. Začátek vypadal slibně, pak se přehoupneme vizuálně a pomalu i dějem do filmu Černočerná tma, akorát v podání Jovovich. Posléze už to začíná vypadat, že se dostaneme k celkové pointě filmu, která vysvětlí, o co vlastně jde a co od toho všeho čekat. To jsem se hodně zmýlil. Ke konci se tam objeví rastafariánský Ron Perlman, který nasadí charisma ale kurví si to tím příčeskem. Pleška by mu slušela víc a filmaři by ušetřili. Na konci se objeví nějaká nestvůra, bůh ví proč a bůh ví proč ji vlastně chtějí zabít. Poté, co ji zabijí, proběhne oslavný dialog, pak se objeví další stvůra a s ní se objeví i titulky a konec filmu. Jo a bacha na SPOILER. Jak tohle zhodnotit? Vyloženě jsem u toho netrpěl, akční to bylo i přes fakt, že je to nehorázná sračka ale sjel jsem to do konce a mít to s dabingem, tak na noční projekci na odreágování, proč ne?

Ledová archa - Série 1 (2020) (série)

Ty 4 zásadní scény v celém seriálu, které rozhodí děj a hrajou do karet celkovému vývoji, kterým se seriál vyvíjí, tvůrcům odpustím, i když působí jako pěst na oko a dokážou člověka doopravdy nasrat. Když pominu tohle, jde o výživnou a zajímavou zábavu. Slabší 4 hvězdy, černý rastafarián mi v hlavní roli neseděl a nesedí ale celkově jsem zvědavý na druhou sérii.

Tenet (2020)

Nolan se mnou vyjebal a já mu za to ještě poděkuji. Užil jsem si každou sekundu filmu, který nebyl hluchý, nudný, bez prostoje. Od začátku do konce film vyjebává s mozkovnou svého diváka a já v extázi nemám slov, protože upřímně řečeno, ještě pořád jsem z toho kapánek mimo. 150 minut čiré fantastické filmařiny, kde není co vytknout - Tohle se kurva povedlo.

Creed II (2018)

Za těch x dílů už se jede víceméně jedno a to samé. Jsou tam odlišnosti samozřejmě ale i tak můžeme prakticky celý film předvídat. Nicméně i přes tento fakt se jedna o fantastickou podívanou z prostředí boxerského ringu, kde nádherně sekunduje Rocky a jeho mentorská nátura. Drago junior a jeho otec dodal filmu výborný a logický náboj a na samém konci jsem přiklonil své sympatie právě k této dvojici, neboť ten konec byl velmi dobře a emotivně zpracován. Jinými slovy, lehce jsem si pobrečel a strašně se mi to finále líbilo.

Trojí hranice (2019)

Obrovské překvapení. Takové akční komorné drama, které neskutečně chytlo. Scéna, kdy umře zvíře byla srdcervoucí ale celkově chválím, výborný film.