Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Souhlasím, že se jedná o velice zdařilý film, s výborným scénářem, hereckými výkony i vyvrcholením. Trochu bych možná pochyboval, zda toto dílo zařadit na první místo v žebříčku nejlepšïch filmů, ale na druhou stranu, 'někdo' musí být první, takže proč ne.

Velký Gatsby (2013)

Pozlátko New Yorku 20. let. Propasný kontrast mezi snobskou smetánkou a naproti tomu 'obyčejných' lidí, kteří bojují každý den o přežití. Na tomto pozadí se odehrává příběh milostného trojůhelníku. Líbila se mi výprava, kamera a hlavně hudba. kino, 3D

Pokoj 1408 (2007)

Když jsem viděl toto dílo poprvé, byl jsem nadšen. Napodruhé, v televizi byla verze s koncem, kdy hlavní hrdina přežije a tento závěr seděl do filmu jak pěst na oko. Takže konec, kde hrdina nepřežije **** (DVDRip)/ kde přežije *** (TV).

Strašák (1973)

Tragikomický příběh dvou sympatických životních ztroskotanců. Hodně se mi líbila 'fontánová' scéna. Gene Hackman i Al Pacino svoje role zvládli opravdu skvěle. Příběh je laskavý stejně jako oba hrdinové, a taky to podle toho s něma dopadne.

Nespoutaný Django (2012)

Pro mě velké zklamání. Film se tváří tak cool, až zabředává do absurdností typu černošský kovboj v polovině 19. století na jihu U.S.A.!!!, ztrapněný ku-klux-klan nebo krev stříkající z obětí kulek po hektolitrech. Co vypadalo v Od Soumraku Do Úsvitu komicky, tay nefunguje a Tarantino vytváří karikaturu sebe sama. 1080p

Čarodějův učeň (1977)

Pohádka na dobrou noc...oukej. Ale že sem měl pak divoké sny a viděl všude jednookého čaroděje, to jsem nečekal :-) Tvorbu Karla Zemana mám opravdu rád a tento horor (ne pohádka) krásně zapadá do mozaiky jeho tvorby.

Horká kaše (1988)

To byla mooc hezká parodie na metal v Československu. Ale ten happyend neměl chybu :-) TV

Skrytá tvář nacistického Německa (2012) (TV film)

Hodně dobrý dokument zobrazující civilní život v nacistickém předválečném Německu očima amerického novináře s kamerou. HDTV

Lincoln (2012)

Trocha války, trocha zákulisních intrik a zase ti zatracení černoši :-) Tentokrát se Amerika vypořádává s mindrákem otrokářství tváří nebohého Abrahama. Kdyby ten tak viděl, jaký z jeho příběhu udělali doják...se musí otáčet v hrobě na všechny strany. Ještě že to nevyhrálo Oscara za nejlepší film. 720p edit 25.3.2013: Na druhou stranu je hezké vidět, že zrušení otroctví v USA bylo dosaženo z větší části díky úplatkům, výhrůžkám a přemlouvání. Takže žádná idyla a vznešené ideje :-D

Návrat do budoucnosti (1985)

Fajn komedie s.M.J. Foxem a C. Lloydem. Moc se mi líbilo vykreslení 50. let a pohrání si s myšlenkou alternativní budoucnosti. 1080p