Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Říká se, že když potkáte opravdovou lásku, stačí vám jediný pohled, aby jste si uvědomili, že právě s tímhle člověkem chcete strávit zbytek života. Nepotřebujete znát jeho životopis, nepotřebujete to nijak zdůvodňovat, prostě to víte. Návrat krále je nejkrásnější film, jaký jsem kdy v životě viděla. Prostě proto.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jeden můj kamarád, který Pána Prstenů vůbec nemá rád, děj tohoto filmu shrnul takto: "Je to o partě divnejch lidí, co někam jdou a ani za tři hodiny tam nedokážou dojít." V podstatě měl pravdu. Ale ta cesta je tak nádherná, že by mohla trvat klidně desetkrát déle... kéž by!

Hledání Země Nezemě (2004)

Film o chlapci, který nechtěl vyrůst, film o muži, který věřil svým snům a dokázal svou víru předávat ostatním. Film, který vám do očí vhání slzy a vy ani nevíte proč. Možná je to hudbou, která vám padá přímo do srdce. Možná je to radostí z objevování tak krásného světa, možná to způsobuje smutek nad tím, že už nejste dětmi... Ať je to jak chce, tento film je prostě, jedinečně a dokonale kouzelný.

Let číslo 93 (2006)

Skutečně nevím, jak tenhle film hodnotit. Musím přiznat, že začátek mě trochu nudil. Neustálé telefonování sem a tam a opakování těch samých vět.. Nejdřív to bylo zajímavé, ale když už jsem to všechno slyšela popátnácté, nemohla jsem se dočkat, až se děj konečně přesune do letadla a jakmile se tak stalo, absolutně jsem zapomněla na veškerý svět kolem sebe a téměř bez dechu sledovala dění na plátně. Samozřejmě jsem věděla, jak film skončí a přesto jsem až do poslední vteřiny věřila, že to dopadne jinak.. Ještě nikdy mi srdce nebušilo tolik jako v závěru tohoto filmu, tak hrozný strach, tak obrovská lítost.. Let číslo 93 je vynikající skvěle natočený film, který si na nic nehraje. Je ale příliš skutečný na to, abych ho mohla označkovat hvězdičkami.

Pláž (2000)

Už první minuty filmu ve mně vždycky probudí touhu hodit na záda batoh a vyrazit...kamkoli. Hlavně co nejdál od civilizace. Málokterý film má tak úžasnou atmosféru, že téměř cítíte pod nohama jemňoučký bílý písek a na tváři kapky ledové průzračné vody... Když se k tomu přičte ještě vynikající hudba a skvělé herecké výkony, není co řešit. Jedna z mých filmových lásek na první pohled.