Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Na tento film jsem šla hlavně proto, že Tim Burton je můj oblíbený režisér. Ani tentokrát mě nezklamal, filmem jsem byla nadšena. U Mrtvé nevěsty je ihned poznat, že tento film režíroval Burton a některými prvky se přibližuje Střihorukému Edwardovi. Někomu by se mohlo zdát, že je film trochu morbidní. Ano, to je pravda, je to však „kouzelná“ a pohádková morbidnost. Filmu nechybí vtipné, ale ani smutné pasáže. Hudba je velmi dobrá a obdivuhodné hlavně je, že v dnešní době počítačů se Tim „obtěžoval“ udělat opravdově loutkový film. Mrtvou nevěstu mohu doporučit všem, co mají rádi Tima Burtona, určitě nebudou zklamáni.

Tráva (2005)

Tak... jak to popsat? Jsem docela v šoku! Na tento film jsem šla naprosto náhodou a byla jsem v kině úplně sama... Některé části byli naprosto geniální, vtipné, podivné... a některé nudné, nechutné a opět podivné... Prostě jsem z toho stále v šoku, nevím moc jak hodnotit, ale vzhledem k tomu, že jsem se občas dost nudila, tak dávám tři hvězdičky. Některé písničky byly dobré, i některé herecké výkony... ale celý to bylo takový šílený a podivný ... :o) Skvělá byla pasáž s Ježíšem, taky konečná pasáž se střílečkou, jezením těla adod. :-)

Zkrocená hora (2005)

Těšila jsem se - opravdu těšila. O filmu jsem četla vesměs dobré recenze. A jak to skončilo? Film dlouhý - ke konci jsem se stále dívala na hodinky. Herecké výkony dobré, hudba také. Samozřejmě krásná příroda. Toť ale vše. Příběh sice měl pointu - ale né moc smysluplnou... Ani jsem se do hlavních hrdinů nevžila, což bylo cílem! Nelitovala jsem smrti jedné ze dvou hlavních postav! Jen seděla a čekala, kdy bude konec. Čekala jsem víc od ¨filmu, který měl 8 nominací na oskara.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Myslím, že na jedničku to nemá, jak už tu někdo řekl - občas je to "nastavovaná kaše" a to já nemam ráda. Každopádně jsem se často docela zasmála a to se mi u komedií teda moc nestává. Přiznávam, že to je možná tim, že jsem nemocná, nudim se a tento film byl "zlatý hřeb" večera. Každopádně Robert De Niro byl opět dobrej (i když v jedničce rozhodně lepší). Nicméně Jebalové rozesmát umí!

Letec (2004)

Abych se přiznala, moc jsem od tohoto filmu nečekala. Na film jsem do kina nešla proto, že jsem si byla jista, že by mě nebavil. Přecejenom - délka 169 minut - téměř tři hodiny o mužovi, o které m jsem předtím téměř neslyšela. Ne, to nebudu riskovat - řekla jsem si... Byla jsem překvapena, že se film tak rychle objevil na TV Nova a přecejenom jsem se rozhodla, že se zkusím dívat na film s tématem, o kterém jsem si byla téměř jista, že mě nebude bavit. Jak jsem se však zmýlila! Film mě uchvátil už na začátku... Báječná hudba, která se k filmu hodila... Báječné herecké výkony - DiCapriovi bych možná Oscara nedala, avšak špatný výkon to nebyl - líbil se mi, hodně! Stejně tak Cate Blanchett atd... Také jsem byla překvapena, že v takovémto filmu vidím Alan Aldu (jiný dabing než v MASHI - ano, to byl nezvyk)... Dále dobré kostýmy... Film se mi opravdu líbil až na konec, který mi přišel takový ustřihlý ... a hlavní mírně zdlouhavý, když je Howard uzavřený sám do sebe... stačilo zkrátit na dvě třetiny. Jinak mě dosti pobavily Howardovy úchylky - např. na neumyté ruce, které ve filmu byly zábavně zpracovány... Ano, film se mi líbil a dávám mu čtyři hvězdy - ne pět kvůli konci,.

Pád Třetí říše (2004)

Na film jsem do kina nestihla jít, tak jsem si počkala na DVD... Byla jsem zvědavá, jaký film bude, jelikož jsem slýchala rozporuplné reakce. Předem musím říci, že Bruno Ganz se mi jako Adolf Hitler moc nelíbil... Myslím, že na každém se dá udělat tzv. patka z vlasů a knírek a´la Hitler a tím pádem se lověk Hitlerovi podobá... Pro film by možná bylo vhodné najít někomu, kdo se mu podobá i rysama v tváři apod. A to mi u Bruna Ganze nepřijde. Myslím, že měl hrát Hitlera někdo jiný. To mi však nezkazilo dobrý zážitek z filmu. Naopak dobře vybraná mi přišla herečka, která hrála Evu Braunovou. Moc toho o druhé světové válce nevím - resp. detaily, a díky tomuto filmu jsem zjistila pár zajímavostí. Film určitě není nudný ale hlavně je zajímavá jedna věc... Ač to zní hrozivě, Hitler mi přijde po tomto filmu sympatičtější nž dříve. Ano, je to blázen a hnus hnusů - avšak přijde mi nepatrně lidštější. Film stojí za to skoíuknout.

Stepfordské paničky (2004)

Četla jsem knihu, podle který je film natočenej (od Ira Levina), a to se prostě NEDÁ srovnat! Knížka patří mezi moje nejoblíbenější: má dokonalou atmosféru, děj, těšíte se na konec! Prostě je báječně napsná. Ale tenhle film mě fakt totálně zklamal, mám dojem, že každej, kdo se na něj podívá, si pak musí myslet, že i ta knížka je pitomost. Ale tak to přece není! Ten film naprosto všechno hezký na tý knížce zhnusil. Je to trapná komedie, blbě zahraná a radši se na to vůbec nekoukejte.

Terkel má problém (2004)

Tento animáč mě opravdu zaujal - náhodně jsem pustila v pozdních nočních hodinách ČT1 a nemohla jsem oči spustit z týhle komedie... Hrozně se mi líbily všechny ty postavičky, scénář. Bylo to vtipné a milé zároveň. Každopádně mě naprosto znechutil český dabing a čekala jsem, že tady na čsfd si přečtu negativní komenty právě ohledně dabingu... Každopádně to bylo úplně naopak! Snad každej tu píše, jak ten dabing byl dokonalej, mám pocit, že jste snad museli vidět jinej film. Dala bych i těch pět hvězdiček, ale prostě nemůžu, právě kvůli tomu dabingu!

Terminál (2004)

Nebylo to ani tak kvůli tomu, že mám ráda Toma Hankse, nebo kvůli tomu, že ráda chodím do kina. Už v několika časopisech a rubrikách jsem si totiž přečetla, že tento film není dobrý, že to Hanks podělal a Spielberg se asi zbláznil. Zaujalo mě to. Ještě nikdy jsem neviděla žádný špatný film od spielberga, nebo film, kde hraje Hanks a nebyl by dobrý. Ráda bych řekla, že pokud chcete vidět film, u kterého se každou půl hodinu podíváte na hodinky a budete se nudit, tak na Terminál nechoďte. Je to totiž dobrý film, velmi dobrý. Pokud jste ale "slabomyslní" tak asi nebude pro Vás. Film bych rozdělila na dvě poloviny. První je výtečná, zábavná a má "zaděláno" na skvělý film. Je ve stylu komedie a nudit se nebudu. Ve druhé polovině, jako by se změnil režisér. Film začne přecházet do "amerického" filmu, začne se zde prolívat romantický film, křížený s komedií a trilerem. Navzdory tomu, je i druhá polovina celkem dobrá, i když pro "prostoduchy" asi moc ne. Kdybych byla na místě Spielberga, obsadila bych do hlavní role také Hanske. Je to vyjímečný herec. Mám ho ráda a mám také ráda všechny filmy kde hraje. A on je pro tuto roli ten správný. Proč toto všechno píšu? Protože chci očistit tento film, a byla bych smutná, kdyby se zde našli lidi, kteří na tento film nepůjdou kvůli pár americkým kritikům, kterým se u tohoto filmu zřejmě nelíbily "pointy v pointách" ... Ano je hodně věcí, které bych na filmu zlepšila. Ale to je na každém. Závěrem chci říci, že pro mě tento film Hankse nijak nepošpinil a nesvrhnul ho níž - v mém filmovém žebříčku. Nepozvedl ho ale ani výš. Zůstal na stejném místě a to je také výkon. Takže pokud chcete jít na dobrý film, se sice takovým "americkým" koncem, zajděte si na terminál. Možná budete zklamaní, jak se film postupně mění a je o něčem jiném než na začátku, ale každý z nás snad může "udělat botu". A to i Spielberg...

Cesta byla suchá, místy mokrá (2003) (TV film)

V tuhle chvíli má film na ČSFD 63%, což tak úplně nechápu. Film jsem viděla dokonce nějakou chybou dvakrát a vždycky se mi zdál dost děsivej. Děj šel pomalu, často se nic nedělo a občas prostě scény a malé motivy nemají žádnej smysl. Navíc se tam někdy objevuje přímo děsivá hudba, zajímalo by mě, kdo byl skladatel...! Herecké výkony taky nic moc. Jednoduše doopravdy nechápu, co se vám na tom tak líbilo. Myslím, že Kachyňa to umí líp...