Tanečník seshora (2002)

MFF KV 2009 Přiznávám se, na tento film ve Varech jsem si sehnala lístky především proto, že jsem byla zvědavá na projev Malkoviche (zejména na ten jeho báječnej hlas, co si budeme povídat :-)), film byl už vedlejší. Jenže projev po pár minutách skončil, světla zhasla a byl tu film. Začátek naprosto chaotickej, zmatenej, rozhodně bych ho změnila a klidně i vystřihla, vůbec by to nevadilo. Děj určitě zajímavej, ale tak trochu jsme mohli předvídat, že ta úžasná hrdinka nebude tak báječná, jak se na první pohled detektivovi zdá. Jen tak mimochodem, ten detektiv byl naprosto sympatickej a super vybranej :-)). Průměrný snímek, pro mě, jelikož se o tuto problematiků vůbec nezajímám, nebyl nikterak zajímavý, rozhodně ale nemohu říci, že by byl špatný. Ale čekala jsem více, jména Malkoviche jakožto režiséra ve mě vzbuzovalo naději na málo známý (předtím jsem o tomto filmu neslyšela), ale dobrý snímek. Dobrý zřejmě ano, určitě i působivý, ale do děje jsem vtažená naplno nebyla a 133 minut mi přišlo příliš.

Telefonní budka (2002)

Je to velice originální fil, nápad ještě, myslím, nebyl zfilmován. I když že se téměř celých 80 minut odehrává v telefonní budce, určitě se nebudete nudit. Halvní herci jsou také dobří a konec překvapí (nebo spíš vám vyvolá úsměv na rtech).

Úkryt (2002)

Ačkovil se tento film nedá srovnávat se Sedm (na Sedm má prostě maximálně tak Mlčení jehňátek), stejně je dost dobrý. Jedním z důvodů je určitě Jodie Foster, která měla pohý týden na to, aby se naučila scénář. Předvedla svůj normální výkon (což znamená naprosto brilantní výkon). První polovina je velice nadprůměrný thriller, druhá polovina filmu už je trochu slabší. Nemyslím si, že by je ten černoch nakonec zachránil.

Únos domů (2002)

Celkem dobrý český film, ve kterém hraje hlavní roli Vojtěch Kotek a musím říct, že to hraje docela obstojně. I když je místy film trochu neuvěřitelný, tak jsem se nemohla odtrhnout a čekala, jak to skončí, i když všichni jistě tuší, jak. Všechny hlavní dětské postavy hrají dobře. Mírně pokulhává scénář.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Ačkoli mám Joshe Hartnetta dost ráda, tak zde mi přišel dost hroznej. Tupá a hlavně nudná komedie, kde jsem se snad ani jednou nezasmála. Taky často dost nereálná... To ale u komedií často bejvá, že...

Babí léto (2001)

Musím říct, že od tohodle filmu jsem předtím, než jsem ho viděla poprvé, vůbec nic nečakala. Brodského ani Zázvorkovou totiž moc ráda nemám, navíc mi připadalo, že film o důchodcích mě asi vážně bavit nebude... A jak jsem byla překvapená! Babí Léto už jsem viděla asi třikrát a klidně se na něj podívám po čtvrté. Film je natočen naprosto skvělým, krásným způsobem ... Nejsem si jista, jak slov vyjádřit to, co režisér vyjádřil tímto snímkem. Asi každý pochopí až po tom, co uvidí. Mimochodem - skvělá hudba, skvělé herecké výkony (Zindulka nezklamal). Určitě se podívejte, stojí to za to.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Myslim, že tohle je důkaz toho, že komedie může bejt dost dobrá, i romantickej film může bejt dost dobrej. A tohle je spojení těhle dvou věcí, málokomu by se chtělo věřit, že i výsledek může bejt fajn. No a přesně tenhle film fakt fajn je, dost jsem se nasmála.

Planeta opic (2001)

Ačkoliv je Tim Burton jeden z mých nejoblíbenějších režiséru, tak musím říct, že tenhle film je od něj asi nejhorší. Ne, že by byl nějak špatný, ale problém je, že jsem originál Planety opic (a všech pokračování) viděla nejmíň 20x, a ten film prostě miluju. Takže i kdyby byl remake sebelepší, tak by nedosáhl kvality originálu.. pro mě prostě ne. Navíc se mi ani moc nelíbily nové masky a noví herci... Každopádně konec byl dost originální (ale když si vzpomenu na konec z originálu - Socha svobody v písku, tak si říkám, že měl Tim Burton opravdu odvahu, že se se do něčeho takovéhleho pustil).

24 hodin (2001) (seriál)

40%... Moc jsem nepochopila, jak všichni tenhle seriál vynášeli do nebes a byli schopni se bavit X hodin o každý epizodě... ANo, přiznávám, že je oroginální ta myšlenky s reálným časem. Jenže to je asi tak jediný, co mě na seriálu zaujalo.Jinak mi to přišlo naprosto obyčejný, nudný.

Cesta z města (2000)

70%... Poprvý se mi to zdálo skvělý - dala bych i lepší hodnocení. Jenže pak jsem film viděla ještě asi 2x, a to už bylo horší. Ano, vím, že to je tim, že jsem znala děj, jenže už jsem se fakt nudila... Nějaký filmy můžu vidět stokrát a nudit se nebudu. Co ale musím pochválit je hereckej výkon Tomáše Hanáka - skvělý. No a celkově se filmu nedá vytknout to, že je to originální nápad. Jinak nejlepší scéna je, když ta babka pálí marihuanu a všichni se tim zhulí...