Dvojník (2000)

Řekla bych celkem dobrý film, konec však je moc, jak bych to řekla - dobrý... Určitě se však do konce budete chtít dodívat a vidět jak film dopadne. Celkem dobří hlavní herci.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

1. série - * * *, 2. série - * * * *; 3. série - * * * *, 4. série - * * * * *, 5. série - * * * * * , 6. série - * * * *, 7. série - * * * .... Průměr by tedy byl 4 hvězdičky, ale za skvělé hlášky (především babičky Emily ) musím dát pět hvězdiček. Miluju páteční večeře, všechny festivaly, telefonování Lorelai v autě, objednávání večeří domů, Kirkovy zaměstnání, kávu u Luka, Jessovy hlášky, Deanovu postavu, úsměv Logana, paní Kim a její obchod, Yale a jeho prostředí. Ale opravdu nesnáším knírek Richarda (a Emily ho taky nesnáší!), vztah Rory s Loganem, vizáž Deana v díle kde se vyspí s Rory, milostný vztah Paris s Flemingem. A taky moc nemusím sedmou sérii.

Pláž (2000)

Pro mě hodně emotivní a povedený film. Dost lidí k němu asi mělo odpor kvůli DiCapriovi, přece jen ještě doznívala manie Titanicu, mě ale Leonardo nevadí - v tomhle filmu je mi tak nějak šumák a vlastně se tam asi i docela hodí, vypadá mladší, takovej beach boy. První dvě třetiny mě prostě vtáhly do tý atmosféry, úplně si vždycky říkám, i když ten snímek vidím po třetí a víckrát, "jo, tam chci bejt, bože, musim vypadnout ... pryč, hlavně pryč..." - a navíc hlavně člověk postupem času i zapomene, že Richard někomu ten plánek dá... a hlavně, jeho chování je naprosto pochopitelný! A jak si tak člověk užívá tu zábavu, pohodu, bezstarostnej život, kterej by chtěl taky žít, partu nejlepších přátel, marihuanu, sex, zábavu, přírodu.... tak najednou, STŘIH! A přesně tohle je na tom filmu geniální, jak vás nejdřív vtáhne, ale potom se vám ostrov začne pomalu hnusit... nejdřív nesnášíte pár lidí, pak vám všichni začnou připadat divný, už vůbec nemáte chuť tam bejt s nima užívat si... všechno se mění... a co teprv ty věci v pozadí, jako ten týpek ve stanu s prokousnutou nohou...furt si říkáte "sakra, jak ho tam mohli nechat, ježiši kriste....", celý to uvědomění si relativity nějakýho "ráje", aneb co je vlastně ráj? Jít přes mrtvoly a naučit se to ignorovat? To je ráj? Jo, přesně takhle začnete přemejšlet u poslední třetiny... ta atmosféra je nepopsatelná. No a závěr, co říct, asi to jinak dopadnout nemohlo, líbí se mi každopádně scéna, kdy si Richard prohlíží společnou fotku na mejlu. A teď důvod, proč nedám 5 hvězdiček, ale 4... Nemám ráda špatný konce, ale je mi jasný, že bejt musí a nemám problém dát filmum se špatnýma koncema 5 hvězd. Jenže tady je to jiný. Já vim, že to je podle knižní předlohy (nečetla jsem jí), ale stejně mi to přijde tak nějak moc ... jak to jen říct? .... zlý, až to přehlušuje tu filosofii, to zamyšlení, ale asi to tak mělo být? U tohodle filmu se s tim koncem nemůžu smířit, neříkám, že to mělo skončit dobře, to určitě ne, ale dovedu si představit, že mohly být jiné (lepší) závěry. Ale na zamyšlení dokonalý dílo. Nechápu to nízký hodnocení.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Spíše to na mě působilo jako jeden dvojdíl Dawsonova světa, o co víc, že hlavní představitel byl podobný postavě jménem Pacey z Dawson's creek... Špatný ale je, že ten Dawson byl možná někdy i zajímavější... Tady mi byla děsně nesympatická herečka, která ztvárňovala nevlastní sestru (možná to tak ale mělo bejt?). Hlavní "hrdina" vypadal jako trubka (opravdu by ho nějaká chtěla?). Celý mi to přišlo neuvěřitelný... a vlastně o ničem, když o tom teď přemejšlím. To se nedá ani srovnávat s bohatýma dítkama typu Dylan a Brandon z Beverly Hills :) Tihle byli ještě o pár tříd vejš!:-D Film o puberťácích pro puberťáky? Nevím, nevím, pro mě to byl nedělní film pro nudný večer.

Vřískot 3 (2000)

40%... Tenhle film mě hodně naštval (u pokračování oblíbenejch filmů to tak ale často bejvá). Vřískot 1 mám fakt ráda, ale s tímhle se to vůbec nedá porovnávat. Slabý děj, chabé herecké výkony, o nějakém překvapení se vůbec nedá mluvit..

Dožeň, co se dá! (1999)

Já vím, že to nemělo být myšleno vážně, ale mě prostě od začátku štvala ta věc, že to bylo celý nereálný. Že by ten kluk nemohl vyrůst takhle v krytu a bejt pak venku OK. Zřejmě mě ten film nechytnul tak, jak měl, protože jsem se od tohodle nemohla oprostit. Navíc mi byl tady nesympatickej i Christopher Walken, kterýho mám jinak ráda. Byla jsem docela překvapená tím hodnocením, které má film na csfd, čekala jsem něco okolo 50%, přece jen to tu má každá podobná komedie. Některé hlášky byly vtipné, zvláště se mi líbilo jak se otec konečně po 35 letech dostal nahoru a byl v šoku z bezdomovců "mutantů" a podobně. Nejvtipnější ovšem bylo, když se ten bezdomovec potom modlil u vstupu do krytu a očekával Boha, poté vylezl Brendan Fraser a odpověděl bezdomovci "jsem jeho syn" , bezdomovec: "no jistě" - prostě Ježíš Kristus :-))

Kluci nepláčou (1999)

Tak já nevim, všichni mi řikali, jak mě tenhle film rozbrečí, že je to hrozně na city a podobně. A já fakt u každýho druhýho filmu brečim, tak jsem čekala kdo ví co.. no a najednou jsou závěrečný titulky a mě vůbec nepřišlo líto, jak to skončilo... Jako zahraný to je dobře, to jo, a některý scény jsou fakt hustý. Ale na čtyři hvězdičky to asi neni. Prostě mě to nijak nedostalo.

Pelíšky (1999)

Pro mě rozhodně nejlepší český film natočený v devadesátých letech! Co věta, to hláška, co slovo, to perla... Nedokážu spočítat, kolikrát jsem Pelíšky viděla, ale můžu se na ně kouknout znovu a znovu, jelikož to je koncert bravurních herekých výkonů, který snad nikdy neomrzí! "To je tím, s kým se taháš! S ňákym anarchistickym bohémem, rudym bolševickym nokem!"

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Hodně, ale opravdu hodně dobrej a zjímavej film o Applu a Microsoftu. Naprosto skvěle vybráni hlavní představitelé, kteří se hodně podobají těm, které hrají. Film se mi líbil, dle mého názoru byla dobře udělaný.

Šestý smysl (1999)

Tak tohle ne, ten film mě prostě nějak nechytnul. A vlastně nevim proč, ale nelíbil se mi... Splnil svůj učel - bála jsem se a dokonce sem se i nechala nachytat a pochopila až na konci, že Bruce Willis je mrtvej... A vlastně to neni áni tak špatně zahraný, ale já od toho prostě čekala mnohem víc, něco extra. Přišlo mi to ale průměrný, místy nudný.