Vánoční prázdniny (1989) odpad!

Absolutně nechápu zdejší hodnocení. Vím, že to je jen vánoční film, navíc komedie a ještě k tomu z 80. let. Dokonce mám pro tyhle filmy ve vánočnim období docela slabost, jako ostatně skoro všichni. Ale tohle je prostě substance americký filmový trapnosti a nepovedenosti. Dobře, výjimka jsou asi ti, kteří maj tenhle film jako "srdcovku" z dětství - u nich chápu, že film hodnotí jinak, ale 5 hvězd stejně nikdy nepochopim. Nejhorší na tomhle filmu je hlavní postava otce. Jakmile tenhle herec hraje v komedii, můžete se vsadit, že to bude nejvíc trapná a odpudivá role dementního fotra, ze kterýho se vám dělá zle. Což o to, takovýhle postavy jsou v rodinnejch komediích docela často, ale tady u tohodle herce a jeho postavy se nezasmějete vůbec ničemu. Cca od konce první třetiny filmu jsem si říkala "Panebože, už ta kravina skončí?!" a měla jsem pocit, že Vánoční prázdniny maj stopáž asi tak 5 hodin. Bleh... Budu si muset spravit filmovou chuť nějakou americkou vánoční klasikou, kde jsou trapný postavy vtipný a kde mi nevadí Vánoce se Santou. Vánoční prázdniny never more :-). Btw tenhle film mě donutil po snad 2 letech napsat komentář na ČSFD, což mluví za vše :).

Roseanne (1988) (seriál)

Pamatuju si, že jsem Roseanne občas sledovala jako dítě u babičky o prázdninách, jelikož ona měla tenhle sitcom ráda. Tehdy mi Roseanne nijak nevadila, dívala jsem se taky a přišlo mi to zkrátka na stejný úrovni, jako třeba Cosby Show, kterou tehdy buď Prima nebo Nova taky vysílala. A tak jsem na ČSFD dala před pár lety, když jsem si na Roseanne vzpomněla, tři hvězdy. Prostě průměr. ALE! Letos (2014) jsem si všimla, že Roseanne asi tak po sto letech Prima zase vysílá. A jelikož jsem jí naposledy viděla někdy tak cca v 10 letech, tzn. asi tak před patnácti lety, řekla jsem si, že se na jeden dva díly podívat. A teď musim hodncení změnit na jednu hvězdu, a to bych nejradši dala odpad, ale nedám, protože asi nejsem cílovka a chápu, že někdy před dvaceti lety seriál asi působil trochu jinak. Jenže když se na něj podívám dneska, chce se mi zvracet. Zvládla jsem asi tak deset dílů, protože jsem prostě furt nemohla uvěřit, že něco tak strašnýho existuje a že jsem se na to v dětsví mohla koukat. Ani tak nejde o to, že by seriál zestárnul. Koneckonců to se stalo i seriálu Krok za krokem, jehož první série dneska působí dost děsně, stáří je na těhle sitcomech zkrátka děsně poznat. Jenže u Kroku za krokem i přes to stáří stále funguje aspoň nějakej vtip (fajn, zhruba tak jeden z deseti, přiznávam), ale prostě k tomu člověk nemá odpor. Jenže Roseanne, bože můj! Ta nechutná odporná tlustá ženská a vlastně celá její rodina! Hrůza! Jejich dům, jejichž život, jejich přátelé, jejich hlášky, jejich zvyky, zkrátka všechno, co se v tomhle seriálu odehrává, je naprosto totální hnus. Korunu tomu všemu dodává naprosto ale totálně příšernej českej dabing, kterej z Roseanne dělá zřejmě ještě větší krávu, než jaká je v originálu. Navíc jsem strávila pár měsíců v USA a od tý doby mám celkem jinej náhled na tyhle maloměstský rodiny ze středu USA a o to víc se mi Roseanne a její rodina hnusí. Tupý bezmozkové, při jejichž sledování si musíte dát pásku přes oči, jinak se vám z jejich vzhledu dělá špatně. Nemůžu si pomoct, ale takovejhle odpor u mě žádnej seriál hodně dlouho nevyvolat. A většinou takovýhle seriály ani nekomentuju, ale tady musim. Protože, jak už jsem psala vejš, jsem byla docela šokováná, jakej seriál jsem to v dětství sledovala a jak čas prohloubil jeho hnusný stránky. Fuj. :)

Jak jsem ti slíbil (1987) (TV film)

Velice zajímavý a dojemný film, který se v ČR vysílal snad jen 3x. Děj je podle pravdy, o to je smutnější. Muž, který ztratí všechny syny, ačkoliv se snažil po smrti své ženy být dobrým otcem. V druhé polovině vidíme, co s člověkem dokáže udělat výchova v ústavu. Pokud vás film zaujal, doporučuju komentáře na IMDb, píše tam vnučka jednoho ze synů (tedy ze 4 chlapců), co si myslí o hercích, kteří byli vybráni atd. Poprvé jsem film viděla tak před 12 lety, když mi bylo asi 10. Byla jsem nemocná a ráda jsem se přes den dívala na filmy na ČT2. "Jak jsem ti slíbil" mi utkvěl v paměti, snad proto, jak je působivý. Nejhorší samozřejmě je, že je podle pravdy, a snad každému je jasné, že takto neskončili jen tito 4 chlapci, ale další desítky, stovky, ne-li tisíce dětí, které jsou zcela nepochopitelně zavřeni do zařízení, kam vůbec nepatří. Jedinou útěchou je konec, který v žádném případě není "happy endem", ale přináší alespoň nepatrnou naději. + super hudba, + dobře vybraní herci, + atmosféra. Tenhle snímek byl možná jeden z mých osobních přelomových filmů, díky kterým jsem začala mít ráda v dětství filmy. A to myslím bez nadsázky. Nepamatuju si, že by mě v dětství nějaký film víc "vykolejil". Jméno hlavního hrdiny (Richard) jsem si někam zapsala a řekla jsem si, že hlavně nikdy nesmím zapomenout jméno snímku. A to jsem vážně nikdy nezapomněla. Od tý doby jsem se začala dopoledne, když jsem byla nemocná, pravidelně dívat na filmy a Jak jsem ti slíbil je jeden z těch, na který nikdy nezapomenu.

Cena medu (1986)

Hrozná a tísnivá deprese. Deprese zatuchlýho socialismu. Atmosférou mi Cena medu trochu přopomínala Dým bramborové natě, ale schází tomu Hrušínský. Vlastně mě tak napadá, že kdyby v tomhle filmu hrál jednoho z doktorů Hrušínský, hned by to bylo o něčem jinym. Za 1. nesnáším jakejkoliv žlutočernej poletující hmyz, takže jsem měla problém už s úvodní scénou, kdy roj na chlapce spadne. Za 2. se celej film opakuje základní problém - najít včelaře s krví AB. Nic novýho, furt stejný. 3. Hrozně nesympatický chování doktorů. Nečekala jsem, že to bude jako v Pohotovosti nebo Chicago Hope, ale tohle je vážně moc. 4. Herecký výkony jsou zde opravdu bída. Suma sumárum chtělo by to víc akce, možná méně deprese (ano, vím, že to je podle pravdy a že na tomhle tématu není nic úsměvného. Také neříkám, že to má bejt komedie!) a zřejmě zvolit jiné herce. Ale stejně ve mně vždycky tyhle socialistický temný filmy něco zanechaj a já na ně jen tak nezapomenu. Určitym způsobem je to podobný i Fany, snad tim chovánim doktorů.

Smrt krásných srnců (1986)

70%... Mám ráda filmy Karla Kachyni, ale tenhle mě prostě neoslovil tolik jako některé jiné od něj. Samozřejmě se nedá vytknout skvělý herecký výkon Karlu Heřmánkovi a ještě třeba R. Hrušínskému (ale kde on nehraje dokonale, že?). Knihu jsem nečetla, asi to ani nemám v plánu. Film každopádně špatný neni, to rozhodně říct nemůžu, ale řekla bych, že tomu něco chybí, prostě mě to asi nechytlo tak, jak mělo.... - a hlavně ani moc nedojalo.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986) odpad!

No tak to si snad děláte srandu? Viděli jsme všichni ten STEJNEJ film? Já mam dojem - podle toho hodnocení - že ne! Tento snímek se mi zdál nudnej a naprosto o ničem, většina záběrů na mě působila směšně, usínala jsem u něj. Asi by si tu jednu hvězdičku zasloužil, ale já doopravdy nemůžu, když tady vidim ty ostatní hodnocení.

Vesničko má středisková (1985)

Asi jsem blbá a ukamenujte mě - ale já na tomto filmu nic úžasného nevidím. Jediné dobré je výkon Hrušínského, pár dialogů a scén, ale nic zvláštního.

Dětská hra (1984) (TV film)

HA HA HA! Nic jinýho se asi ani říct nedá :-). Tenhle film mě opravdu pobavil. Nějak nevím, jestli ho mám dát do odpadu, nebo ho ohodnotit pěti hvězdičkama. Jde o to, že se to od začátku tvářilo přesně jako typ filmů, který mám docela ráda, prostě béčkovej horor, kterej vás ale donutí dívat se až do konce a hrozně se těšit na závěrečnou pointu. Neřekla bych, že herci byli špatní (navíc já mám slabost pro Nicholase Claye), ale jestli něco bylo hroznýho, tak to byly neuvěřitelně stupidní dialogy... A navíc mě tam hrozně štvala ta manželka, chovala se jako slepice. Ale budiž, to se dalo celkem přežít. Bavilo mě to napětí, kdy se stupňuje teplota v domě, dochází voda, hlavní hrdinové jsou víc a víc spocený... jenže právě to je důvod, že člověk čeká nějakej skvělej závěr. A pak tohle? Oh my god... to už se ani nedá nazvat stupidní :)). Přes to všechno se mi ten film docela líbil, člověk to musí brát s humorem, jinak by mu bylo líto těch 90 minut, kdy napjatě čeká, co že za tím vším vězí... A závěrečnej nápis? No.... to snad radši bez komentáře :))

Excalibur (1981)

Už tady někdo pode mnou napsal, že ten film má dost chyb a nedostatků, přesto mu to ale odpustíte, a proto mu těch 5 hvězdiček dávám. Tenhle film je prostě srdeční zálěžitost a asi i trochu nostalgie, to ale nevadí, k filmům to patří... Nejvíce se mi na tomto filmu líbí hudba (Carmina burana), která je opravdu dokonalá a v závěru filmu, před velkou bitvu, naprosto geniální. Celý snímek je takový temný a má podivnou atmosféru, ale to se mi u tohodle filmu líbí. Viděla sem ho hrozně mockrát, kdybych ho neznala a dneska by mi někdo řekl, ať se na něj podívám, asi bych se mu vysmála a po pěti minutách film vypla. Proto jsem strašně ráda, že jsem tenhle film poprvý viděla už hrozně dávno a pak hodněkrát zas. Nikdy nezapomenu slova kouzelných zaříkávadel. Ale hlavně, co nikdy nezpomenu, je Merlin, kterej je naprosto geniálně zahranej... Prostě až někdy budete mít chuť na nějakej takovejhle snímek, koukněte se, asi vás nedostane a nepochopíte, proč dávam hodnocení 5 hvězdiček, užijte si alespoň tu hudbu a atmosféru.

To můj Láďa... (1981)

Tak tohle je vážně úlet! Nevíte, kde by se to dalo stáhnout? SUPER! Eva Holubová v hlavní roli mini filmu, kde jediný "dialog" jsou její řeči, které vede sama se sebou, pointou všeho ale je, že to její Láďa.... no, ten je přece dokonalej!