Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Scénář:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (více)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (více)

Série(10) / Epizody(230)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiální text distributora)

CrazmydRed

Tak neviem, či: = mi je nesympatická Roseanne (a, nie, nie je to tým, že je obézna ;) , je to dosť smutné že sa vyskytujú aj v našich domácnostiach v hojnom počte...) ; = mi lezie na nervy ten nevydarený kvázi humor ; = sa neviem nájsť v tých feministických rečiach ; = si neviem zvyknúť na to šeredné, nesympatické prostredie ; = niekedy pochopím, ako mohol John Goodman vziať takú rolu (ale veď ľudia sme všelijakí) ; = som puritánka, ale mňa NAOZAJ nezaujíma, ako sa Roseanne snaží otehotnieť a mnoho mnoho častí sa točí len okolo kopulácie tých dvoch, čo im tak strašne chutí jesť !!! Vlastne ani neviem, za čo dávam tú jednu hviezdičku...možno len za schopný nemecký dabing, v ktorom som si "dopriala" zopár častí...kde som sa čisto-náhodou usmiala nad niektorými scénkami ),ktorých bolo ako šafranu... :( ()

Oskar

Jeden z důvodů, proč se lidé dívají na sitcomy skrz prsty a řadí je k pokleslým žánrům jako jsou soap opery a telenovely. John Goodman je schopný herec, ale tady je mi z něj přímo špatně, Roseanne Arnoldová je stará tlustá štěkna, jakých znám celou řadu a proto vím, jak je tento typ lidí nebezpečný. Je mi tedy proti srsti dívat se na její exhibici jako na kladnou postavu. A to už nemluvím o nevzhledných a beze zbytku netalentovaných vedlejších hercích. Zejména děti jsou odporné. ()

JohnnyD

Myslím, že to bol dlho veľmi dobrý sitcom, satirický, nekorektný, niekedy s tvrdým humorom, ale hlavne vtipný. To, aký paškvil sa z toho vyvinul neskôr (hlavne v poslednej sérii) je už o niečom inom. Takú potupu by sme ťažko hľadali, hlavne rádobysentimentálny posledný diel bol skutočne otrasný. Ale aj tak si seriál aj vďaka skvelým hercom a vynikajúcim scenárom dlho držal vysokú kvalitu. Osudnou sa im časom stala nekorektnosť, ktorá bola tlačená až príliš na pílu v neskorších častiach. Hmm, niekedy sú predsa len lepšie jednoduchšie sitcomi. PS: obľúbený gag: v jednom diele nevystúpi Roseanne a počas záverečných titulkov je na ňu záber ako hovorí divákom: "Možno ste si všimli, že v tomto diele som nehrala, ale nebojte sa, aj tak dostanem za neho zaplatené." ()

ondrula

Už když jsem ten seriál coby malé děcko sledoval, přišlo mi, že na tom světě roztomilých tlouštíků není něco v pořádku. Když jsem vyrostl, shledal jsem, že mašiny s tuplovanou nadváhou typu Roseanne jsou v reálu zlé, chamtivé, zamindrákované a věčně nasrané svině, které šikanují celé široké okolí a ve vhodnou chvíli zakousnou svého manžela. Roseanne kladivem do držky. ()

tron

Keď som pozeral príšernú poslednú sériu, v ktorej sa z Connorovcov stali milionári (!), skvelý John Goodman v nej už takmer vôbec nevystupoval a zvyšok jeho rodiny zažíval WTF absurdnosti typu "Roseanne vo vlaku likviduje teroristov". Vtedy som si pomyslel, že napriek tomu, že sa to končí tak trápne, stále budem mať tento sitkom rád, lebo máloktoré seriálové rodiny ma dokázali tak dobre pobaviť a zanechali vo mne takú hlbokú nostalgickú brázdu. Možno ešte tak Lambertovci s Fosterovcami, tí ale boli vyložene o komédii, kým Roseanne bola aj o vážnejších veciach (mnohopočetná, nie práve najbohatšia rodina, ktorej rodičia sa finančne snažili prežívať dňom za dňom bež vidiny žiarivej, bohatej budúcnosti, obklopení nie zlými, ale napriek tomu problémovými deťmi) a to ma na tom zaujalo. Potom ale prišlo posledných sedem minút posledného dielu poslednej sezóny a ja som nemohol uveriť vlastným očiam. To, čo som uvidel, mám dodnes v pamäti uložené ako niečo, čo mi pripomenulo svojimi "oslobodzujúcimi" pocitmi koniec VYKÚPENIA Z VAZNICE SHAWSHANK a neskôr záver 25. HODINY. A zároveň to z Roseanne robí jeden z mála dôstojne a plnohodnotne ukončených seriálov (ďalej napr. Priatelia alebo Dawsonov svet). ()

• Populární herec George Clooney se objevil v první sérii seriálu, a to jako šéf Roseanne (Roseanne Conner). (slatkac)
  • V pilotním dílu hraje postavu malého D.J.e Sal Barone, hned v další epizodě byl ale nahrazen Michaelem Fishmanem, který již v seriálu zůstal a odehrál všech zbývajících 220 epizod. (Alfréda)
  • V seriálu hráli všichni tři manželé Roseanne Barr. (M.B)

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (více)