Shookum Hills (2021)

Režisér Černobyľských denníkov nám ani v tomto snímku neponúkol nič nové. Partička ide preskúmať zmiznuté banícke mestečko a narazia tam na príšery z podzemia. Vôbec by mi nevadilo že tomu chýba originalita, vadilo mi však veľa iného. Kamera je hrozná a veľa si príšeriek teda neužijeme čo je škoda lebo nevyzerajú najhoršie, smrti sú všetko mimo kamery, kým sa niečo stane odbije už vyše pol hodiny z filmu a to pri takejto krátkej dĺžke je pomerne dosť, no a čo neodpustím je koniec, ktorý mohol byť skvelý keby sme ho videli normálne a nie pohľadom otrávených hl. hrdinov. Obrý červ ako papá mohlo byť naozaj skvelé tak veľká škoda. 2* s prižmúrenými očami nakoľko takéto filmy ma celkom bavia a taktický výstrih hlavnej hrdinky v prvých 15 minútach.

The Stand (2020) (seriál)

Knihu nepoznám tak nebudem porovnávať. Seriál ma nalákal hlavne obsadením ani som si nezisťoval o čom vlastne má byť. Prvé epizódy výborné, neprezrádzali veľa a podanie časovej osy mi nevadilo aj keď zbytočne prezrádzala veľa. Neskôr však seriál spraví to najhoršie čo môže, namiesto odhaľovania čo sa deje, kto je temný muž atď rieši úplne triviálne veci.Prišlo mi že ten svet má toľko čo ponúknuť a seriál to síce podáva pomaly ale väčšinu nepodstatných vecí. Aj preto za mňa najlepšia postava Alexander Skarsgard a jeho temný muž dostali tak málinko priestoru. O tom že hlavné či už kladné alebo záporné postavy umierajú úplne odveci a o ničom ani nehovorím. Finále kde svetielkujúcu guľa príde do hotelu začne strieľať blesky a tak hlavní hrdinovia sú prakticky zbytoční mi pokazilo celý dojem. No a posledná časť je maximálne zbytočná a jej pozretím akurát stratíte 48 minút života. Seriál mal potenciál , má veľmi svetlé chvíľky ale s výsledok nie som vôbec spokojný.

Gruham (2017)

Začiatok treba vyložene pretrpieť, nevyhne sa ani nejakej tej indickej vypalovačke a podobne. Neskôr to už naberie celkom zaujímavý smer a ja som s výsledkom spokojný. Je to 2 hodinovka tak sa nato pripravte, našťastie ale duchovia sú viacerí a tak sa vymieta aj v pravej aj druhej polke. Masky obstojné, príbeh si drží zaujímavosť celú dĺžku ale rozhodne by trebalo skrátiť. Herci prekvapivo sympatickí. Kto má rad duchariny/vymietanie bude pravdepodobne spokojný ako ja. Jedna či dve ľakačky sú naozaj podarené. Koniec slabší a samozrejme treba sa pripraviť, že je to natočené takým tým "indickým" štýlom, takže kto je zvyknutý na Ameriku možno mu to nesadne. U mňa za 3*.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Winx som sledoval ako malý tak som tomu musel dať šancu, no a výsledok ? Naprostá spokojnosť, bál som sa, že to bude príliš detské ale ono je to presný opak. Výborné fantasy ktoré nemá problém aj pritvrdiť v pár drsnejších scénach, dialógy nemajú problém byť občas vulgárnejšie a chválim aj vizuál. Herecké obsadenie mi parádne sadlo a každá jedna časť mala niečo do seba. Netvrdím v pár miestach je to veľmi hlúpučké, Bloom a jej hľadanie odpovedí keď prišli vážnejšie problémy bolo troška otravné ale inak nemám čo vytknúť. Je to skôr teen seriál ale ja také môžem. Škoda že séria má tak málo častí nakoľko to ide za mňa prirýchlo a prijal by som podrobnejšie rozprávanie deja. Posledná časť navnadila a ja sa neviem dočkať 2 série, u mňa za plný. Stella zatiaľ najlepšia postava.

Nails (2017)

Vôbec nie zlé ale ani nijako vyčnievajúce. Hlavná hrdinka má nehodu, je pripútaná na lôžko no a zjavuje sa jej strašidlo. Masku má celkom peknú, lakačiek je dosť a niektoré celkom podarené. Postavy veľmi sympatické nie sú ale film je aspoň krátky tak veľmi nenudí. Koniec v celku ušiel a musím pochváliť, že bol celkom drsný. Ohromne mi ale vadilo, že v celej nemocnici pracujú asi len 3 ľudia a sú tam 2 pacienti. Priemerný duchársky kúsok, na nudný večer neurazí.

Son (2021)

Tak toto je obrovská škoda. Prvá polka filmu ma bavila, výborná atmosféra, nejaké tie hororové zjavenia (bez zbytočných lacných masiek) ale aj tak boli celkom creepy a malo to tú tajomnosť o čo vlastne pôjde, či to je sekta a démon alebo len psycho mama. Druhá polka sa však prehupla do smeru ktorí nudil, neponúkal nič nové a bol hrozne prehľadný. Horor sa vytratil a bolo z toho skôr akési dráma. Koniec však ponúkol výborný zvrat , na druhú stranu však opäť sklamal nulovou strašidelnosťou. Celkovo sa mi to páčilo, nakrútené pekne, Hirscha mám rád a Andi tak isto ale viac ako 3* tomu dať nemôžem.

Neverknock (2017) (TV film)

Toto naozaj nie, dlho sa mi nestalo aby som musel koniec pretáčať. Veľmi lacná verzia IT, kde ten dej je strašne hlúpy a postavy ešte viacej. Scenár strach a hrôza a finále ? Smiešne a nudné zároveň. Režisér sa snažil strašiť ale nevyšlo to vôbec. Je to Syfy a ja si značím že znova už radšej nie.

House of the Witch (2017) (TV film)

Strašne je tam vidieť tú televíznu amatérčinu, či už na nehercoch alebo efektoch. Čo sa ale nedá filmu zobrať je jeho snaživosť a aj keď som sa na konci ohromne nudil, režisér sa stále snažil ponúknuť nejakú akciu. Síce nevychádzala a po hororovej stránke by to bolo dobré asi tak 15 rokov dozadu keď som bol malý, ale snaha sa cení. Inak je to proste televízny film, o strašidelnom dome, teenageroch a čarodejnici. Rozhodne sa vyhnite. 2* čisto za snahu a za hlúpy scenár ktorý aspoň občas pobavil (za 15 minúť asi 10 krát zmienili že nemajú signál, a po hodine "strašenia" a indíciach kde na papieri stálo že tu bola čarodejnica, prekvapivo aj to že ich straší čarodejnica)...

Deadtectives (2018)

Takéto komédie môžem, tuto som sa však zasmial snáď 2 krát inak to bolo veľmi nevtipné. Pozeralo sa nato dobre no aj po hororovej stránke veľká slabota. Najviac ma mrzí že Martha tu skoro ani nie je, nakoľko ma zaujala z obsadenia najviac. U mňa teda skôr nuda a slabšie 2*.

The Cleansing Hour (2019)

Nechápem že som o tom doteraz nepočul, nakoľko exorcizmus a horory s ním môžem. Poňaté veľmi originálne, šou kde sa vymietajú démoni ako hoax, až sa na scénu pripletie skutočný démon. Masky výborné, občasná lakačka neurazila a hrdinovia boli sympatickí. Nápad s devil listom sa mi páčil. Horšie to bolo so slabšou atmosférou a hlavne celá tá linka ako sa pozerá celý svet mi prišla skôr trápna a zbytočná. U mňa za 3* ale pre takéto horory mám slabosť tak jednu prihodím.