Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi

Recenze (1 322)

plakát

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Najlepší diel série? No to teda rozhodne! S ňou to však má spoločné akurát tak názov a formu točenia. Našťastie tu nesledujeme po neviem koľkáty krát rodinku a kamery v dome, ale amišskú komunitu, čo je samo o sebe zaujímavé. V  tejto komunite sa samozrejme začnú diať čudné veci a veľká pochvala strašeniu, pretože funguje na výbornú. Celé to má výbornú atmosféru a aj napriek tomu, že to je found footage, tak kamera je krásna a potrebné veci natočí na výbornú. Ku koncu to je hotové peklo, kde z démona ide ohromný rešpekt a ja som len smutný, že ho tam bolo tak málinko. Maska naozaj perfektná. Dej odsýpa veľmi rýchlo a ja som sa po celý čas skvelo bavil. Na 5* ísť nemôžem, nevystrašilo ma to až tak ale 4* rozhodne zaslúžené a palec hore, odporúčam.

Baby Driver (2017)

Originálny, zaujímavý počin, kde je skvelo zakomponovaná hudba a kde si len užívate jednoduchý príbeh. Herci výborní, akcie je dostatok a celkovo nemám veľmi čo vytknúť. Na plný počet to samozrejme nebolo , ale 4* rozhodne isté.

plakát

Poslední noc v Soho (2021)

Extrémne ma vie vytočiť, keď niečo dostane nálepku horor, má to veľa percent a pravda je nakoniec úplne niekde inde. Prvú hodinu sledujeme celkom zaujímavý príbeh, originálny príbeh, rozhodne však nie horor. Potom sa to preklopí a snaží byť hororom ale bolo to tak žalostne slabé, že vystrašiť to nemôže naozaj nikoho. Herecky dobré, príbeh tiež ale to je naozaj všetko. Dĺžka je ohromne prestrelená a prvú pol hodinu sa v podstate nič dôležité skoro nedeje. Finále nuda a zívačka. Nebyť Anyi tak do toho ani nejdem, bohužiaľ to nezachránila ani ona. U mňa veľké sklamanie a červeným číslam teda nechápem. Regulárne je to za 3* ale nakoľko to mal byť horor, musím hviezdu stiahnuť.

Nou fo (2021)

V tomto žánri sa už extra originálny nedá byť, napriek tomu je toto zábavná podívaná. Príbeh je jasný, policajti, zrada, pomsta a do toho akcia. Akcie je po menej, ale je obstojná. Donnie už tu nemláti každého rýchlymi päsťami a kopmi, ale na konci sa dočkáme výborného súboja. Hlavný záporák je naopak riadne rýchly a bol by som rád, keby ho ešte v podobných filmoch uvidím, nakoľko s nožom je nezastaviteľný, teda skoro. Kto má chuť na akčnú jednohubku, ktorá je príjemne drsná rozhodne nešlapne vedľa. U mňa za 4*.

Peklo (2021) (TV seriál)

Na začiatok určite poviem, že som to čakal úplne iné. Myslel som, že to bude skôr nejaký akčnejší výplach, ktorý sa na nič nehrá. Namiesto toho sme dostali príbeh, kde sa dá toho vidieť viacej, kde treba dávať pozor a kde tie hlavné tri príšery, hrajú druhé husle. Problém bol však ten, že divácky mi to prišlo dosť nudné. Asi to bolo hlavne postavami, ktoré až na 2, sú úplne nezaujímavé a je vám úplne jedno čo sa s nimi stane. Druhá polka sa mi páčila viacej, celkom sa snažila byť aj emotívna a finále bolo teda rozhodne podarené. Vizuálne mi prišlo, že sa dosť šetrilo. Obrovská pochvala tomu, aké je to brutálne a surové. Celkovo som teda skôr sklamaný, ale rozhodne seriál má niečo do seba a nezaprie sa originalita. Na druhú sériu som zvedavý, šancu jej dám, treba však zlepšenie. U mňa medzi 3* a 4*.

Temný dům (2020)

Zaujímavý príbeh, podaný nezaujímavým spôsobom. Rebecca to zahrala skvelo, atmosféra výborná, no a najväčšie plus sú 2 lakačky, kde na vás nevyskočí žiadny duch, ale ja osobne som sa teda pri nich riadne mykol. Inak je to skôr dráma a po hororovej stránke sa veľmi báť nebudete. Finálne rozuzlenie za mňa super, predsa len by som bol asi radšej, keby šlo o nejaké to strašenie. Dĺžka tiež zbytočne prestrelená. U mňa niekde medzi 3 a 4*.

plakát

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Na Carnageho som sa tešil ešte od prvého Spider-mana, možno preto som aj troška po konci filmu sklamaný. Celkovo je to jedna veľká akčná jazda, kde hlavne vďaka kratučkej dĺžke len sledujete jednu akčnú scénu za druhou, no a do toho nejaký ten dialóg. Na jednu stranu super, na druhú by mi prišlo lepšie, predstaviť viacej postavu Carnageho a rozhodne viacej priestoru medzi Hardym a Woodym.. tí tu totiž boli tiež len ako doplnok. Akčné scény samozrejme skvelé, finále výborné a po vtipnej stránke som sa tiež dosť nasmial. Rozhodne som dúfal v lepšie pokračovanie, ale  film asi chcel byť akčných "výplach" a to sa mu podarilo na výbornú. U mňa za 4*. Podtitulková scéna wow.. toto bude pecka.

tick, tick...BOOM! (2021)

Andrew ma nalákal na tento film ,aj keď muzikále vôbec nevyhľadávam a som milo prekvapený. Pozerá sa nato dobre, príbeh je síce jednoduchší ale baví a čo je hlavné pesničky sú chytľavé a krásne napísané. Samotný názov je vymyslený skvelo a vynikajúco sa hodí k celému filmu. Pri pár pesničkách som mal zimomriavky takže na mňa to zafungovalo. Rozhodne by som však pridal na dramatickej časti a vylepšil samotný záver, ktorý mi prišiel taký nijaký. U mňa za 4*.

plakát

The 100 Candles Game (2020)

Mňa to veľmi nechytilo ,príbehy sú skôr priemerné asi najviac ma bavil ten s otcom a deckom na farme, ktorý mal skvelý zvrat a pri prvom o čarodejnici je škoda, že skončil takto predčasne. Inak som sa skôr nudil a čakal na koniec. Slabší priemer.

Góóól! (2005)

Veľmi pekne natočený film o futbale a o malom sne jedného chudobného chlapca. Najlepšie na tom je, že takýchto skutočných príbehov je mnoho. Ja som sa bavil a koniec aj keď presne podľa šablóny sa mi páčil a vyvolal emócie. U mňa za 4*.

Ovládací panel