Šílená dovolená (2019)

Promo na Ibizu fajn ale inak čistá priemerná komédia, ktorú nezachráni ani Clavier. Pozerá sa nato fajn, veľmi sa nezasmejete ale ako oddychovka to nie je zlé. Do dňa nato asi zabudnete, za mňa čistý priemer.

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Tak nepravá "2" Maxa je opäť neskutočne nadupaná a originálna podívaná. Minimum dialógov, ale ten svet je aj tak vykreslený na výbornú. Prostredie, postavy, kostýmy celé to proste funguje aj bez zbytočných rečí. Do toho dychberúci vizuál a atmosférická hudba. Akcia je hádam v jednom kuse a natočená je skutočne na výbornú. Dobíjanie auta je jedno z najlepších aké som videl. Horšie to bolo s hlavným hrdinom. Tomovi ako Maxovi ste proste fandili, Furiosa je fajn ale sympatie si nezíska. Chris ako záporák super, aj keď miestami mi prišlo, že vypadáva z postavy. Finále je paradoxne najslabšia časť filmu, je naťahované a žiadna poriadna akcia. Ja som sa skvelo bavil, ale asi každý by radšej Maxa 2 s Hardym a nakoľko toto prepadlo, neviem či sa jej niekedy dočkáme.

The Exorcism (2024)

Neveril som tým 30%, ale už verím. Dlho som nevidel tak zlý horor a nechápem prečo Russel do niečo takého šiel. Po hororovej stránke veľmi slabé, lakačky nefungujú a o atmosfére sa dá hovoriť len veľmi málo. Postavy otrasné, Simpinks vyzerá na 40 a hrá 16 ročnú dcéru, Russel tu je snáď na silu a ostatné ani neviem, že boli. Príbeh nič nové a scenár písalo snáď dieťa. Finálne vymietanie je jedno z najhorších aké som kedy videl. 1* za Russela a viac už takéto prosím nie .

Bojovník - Série 3 (2023) (série)

Po obrovských komplikáciách som sa na tretiu sériu neskutočne tešil a tak mi nedá neskrývať mierne sklamanie. Samozrejme, Warrior v súbojoch nemá konkurenciu, prostredie je vynikajúce a príbeh bol fajn ale celkovo to už vôbec nebolo také dravé. Veľa častí malo väčšinou nudnú vatu, veľký priestor mali postavy, ktoré vás až tak nezaujímajú a príde mi, že sa dosť ubralo aj na súbojoch. V správnych chvíľach je Warrior fantastický, drsnosť a súboje to ťahajú o triedu vyššie. Tak ako tomu bolo aj vo finále, kde som mal z toho po skvelom začiatku opäť zimomriavky. Celkovo je to za 5*, ale ja jednu musím strhnúť, nakoľko očakávania boli väčšia a kráľovskej druhej sa to nerovnalo vôbec.

Ur mörkret (2024)

Tak tu bohužiaľ nepomohla ani obstojná atmosféra Švédskych lesov. Dostaneme partiu 3 záchranárov, ktorí sú všetci ale nesympatickí a tak vám bude jedno ako dopadnú. Potulujú sa lesom, niečo sa jednému zdá no a keď prišiel zvrat tak som len krútil hlavou. "Výjavy" nestoja za veľa, rozpočet bol citeľne malý. Koniec som už prezýval. Pri tom veľká škoda, keby sa to viac držalo mytológie a vecí s démonom mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. Slabšie 2* takto.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Už z traileru som vedel, že táto monster rúbanica bude opäť to pravé pre mňa. Presne takto si totiž predstavujem monštrózny, akčný výplach, kde si Godzilla a Kong dajú poriadne do tlamy a spoločne zničia opäť ďalšiu hrozbu v podobe Skar Kinga. Dej je veľmi jednoduchý, väčší priestor majú titáni začo obrovský palec hore. Linka s ľuďmi je za mňa fajn, miestami troška trápna ale bez Kongovho medika by Kong na konci nedostal upgrade, takže odpúšťam. Godzilla tak isto zas a znova skvelý záchranca a o epickosti celkového filmu sa ani baviť nemusím. Dve hodiny ubehli veľmi rýchlo, pozerá sa nato skvelo a do toho si pridajte zničenie pár svetových miest. Adam to zvládol a ja dúfam, že o pár rokov dostanú na zadok ďalší titáni. PS: Zas a znova, neriadiť sa komentármi miestnych šamanov, je to Godzilla a Kong pre boha čo čakáte iné ako megalomanskú akciu. Za mňa 5* jasných.

Smršť (2024)

Bebjak je jeden z mála našich režisérov, ktorý je zárukou kvality. Tento krát si zobral takéto ťažšie sústo a za mňa to až moc prekombinoval. Herecky je to skvelé, atmosféra sa tomu nedá zobrať a nakrútené je to samozrejme na výbornú. Dej je však extrémne pomalý, a keď sa má niečo vysvetliť zamotá sa to ešte viac. Nakoniec tak máme viac otázok ako odpovedí. Áno, vieme si to nejako vysvetliť samy, ale mnoho liniek vyústi do prázdna alebo ostane nevysvetlených. Za mňa veľká škoda, ono to mohol byť popravde aj dosť fajn hororový zážitok. Takto ale iba za 3*. PS: Toľko mužských zadkov nasnímať, bolo fakt zbytočné.

Des Teufels Bad (2024)

Nalákalo ma aktuálnych 60% a to som teda so sebou pekne vypiekol. Tieto dve hodiny je strašne cítiť a ťahá sa to ako sopeľ z nosa. Absolútne nič sa tam nedeje, a niečo za zmienku sa stane až 10 minút pred koncom. Dovtedy sledujeme pekne nakrútený ale extrémny nudný život hlavnej hrdinky. Ani sa nečudujem že sa chcela otráviť z toľkej nudy, aj ja som mal na mále. V skrate hl. hrdinka sa vydá za riťopicha,  sex sa teda nekoná, svokra je klasicky neprajná, v chytaní rýb a obrábaní poľa tiež nie je najlepšie a tak sa zblázni. Bum jeden kill malého chlapca, spoveď, smrť a ámen. Horor vôbec, skôr veľmi ale naozaj veľmi pomalá dráma. PS: Po dopozeraní je jasné, že keby ten chlap spravil svadobnú noc všetko ako má, mali by sme happyend.

Strážci (2024)

Nápad veľmi fajn, páčilo sa mi aj to prepojenie s mytológiou a celkovou story vystavanou okolo toho, o čo vlastne pôjde.  Bohužiaľ to celé bolo veľmi málo využité. Sliedičov uvidíme poriadne len veľmi málo, čo je ohromná škoda, nakoľko vyzerajú skvelo. Ďalšia obrovská chyba je, že na krvavé scény vôbec nedôjde a pritom sa tak pýtali. Postavy chodia po lese, zisťujú čo sa deje (táto časť ma bavila) no to je tak všetko. Finále, ktoré sa pokúsilo o nejaký ten zvrat skôr priemerné. Škoda, mohlo to byť teda oveľa lepšie. Takto snaživý priemer ale na 4* to proste nie je.

Manželé Stodolovi (2023)

Herecky výborné, príbehovo tiež ale štýl rozprávania mi nejako nesadol. Sledujeme veľmi toxickú lásku, kde pre chod manželstva sa obeťami stávajú dôchodcovia. Krimi neviem, skôr čistá dráma. Nebolo to zlé, ale ani som sa nejako nebavil. Finále chválim, krásne ukázalo aspoň tie zverstvá.