Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi

Recenze (1 537)

1899 (2022) (seriál)

Moja predstava o čom to asi tak bude sa ukázala ako úplne mylná. Tvorcovia Dark nám servírujú ďalší mindfuckový seriál, kde treba dávať pozor aby ste sa v tom deji nestratili a vedeli o čo ide. Popravde mne to úplne nesadlo a bral by som radšej iné veci, ako to, čo to nakoniec je. Atmosféra výborná takisto postavy, ktoré mi sadli od začiatku. Na druhú stranu ich je zas až zbytočne veľa a polka z nich je pre dej bezvýznamná. Tempo seriálu je veľmi pomalé, posúvame sa po milimetroch a tu by som buď volil menej epizód alebo rýchlejšie tempo. Celkovo ma to však vtiahlo, bavilo ma to, ale finále ma troška naštvalo, nakoľko predstaví hlavne veľa nových otázok. Ja som dúfal skôr v minisériu... 7 časť za mňa najlepšia. Som zvedavý kam sa to posunie ďalej, ak to náhodou nezrušia.

plakát

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Tretia séria tohto výborného seriálu a opäť som sa bavil. Prvá čas a naši traja roboti príjemne pobavila. Druhá myslel som, že najlepšia ale nakoniec druhá najlepšia. Skvelá animácia, výborný príbeh o námorníkoch a dokonca s pointou. (David Fincher takže je to jasné). Trojka nič moc, príbeh o mašine/bohu. Štvrtý rýchla zombie apokalypsa, úsmevné. Piaty ma bavil, vojaci verzus super grizly a k tomu hlášky. Šiesty o roji a ako chce človek všetko ovládať, výborná animácia. No dámy a páni siedma časť na tuty najlepšia. Škótsky vidiek, starý dedo na farme Vs Krysy, ktoré hrdinsky bojujú. Bomba animácia, krvavé, hrozne vtipné no to si dám určite znova. Siedmy animácia v tope a aspoň troška z Lovecraft sveta. No a posledný pointu o chcení viac a viac a dobývaní som pochopil, absolutne mi ale nesadla animácia. Bola krásna ale to chaotické prevedenie mi vadilo. Let´s go na 4 sériu.

Drsný město (2020)

Taký ten drsňácky film, kde máte mafiu, korupciu, špinavé Marseille a miestami drsnú akciu. Veľmi dobre nakrútené, aj keď tam je akcie pomenej tak príbeh to vykrýva a vtiahne vás do tohto sveta. Finále slabé, tam mohlo byť viac akcie a viac príbehovejšie. No a celkový koniec úplne mimo, nehovorím smutný koniec by som bral, ale nie takýto z ničoho nič len aby všetci umreli. Celkovo za 4*.

Svatá Maud (2019)

Sain Maud je pomaly budované, atmosferické dielo, kde kto čaká ľakačky a nejaký exorcizmus bude sklamaný. Morfydd zahrala skvelo, postupné prepadnutie bohu (vieme komu naozaj) vyobrazené skvelo a celkovo sa mi páčil príbeh o tom ako ľahko sa dalo oklamať narušené dievča. Finále ponúkne jednu lepšiu lakačku a krásne uzavrie príbeh. Kto hľadá horor o exorcizme radšej nech hľadá ďalej, báť sa nebudete ale inak fajn priemer.

plakát

Prisoners of the Ghostland (2021)

Strašné, viac k tomu písať nebudem, dosť času už mi zožrala táto totálna hovadina.

The Lair (2022)

Raz za čas sa stane, že z takého blbého béčka sa vykľuje zábavná jazda, bohužiaľ tuto to tak nebolo. Postavy blbé, scenár ani nehovorím, proste ten film, kde už od začiatku viete čo je na ňom zlé. V bunkri to nebolo zlé, škoda že to tam nebolo točené celé. Mutanti presne ako by ste v béčkovom filme čakali, efekty podobne. 2* dajme tomu.

Pearl (2022)

Slabšie ako predošlá časť, ktorá mala aspoň nahotu a drsnejšiu druhú časť. Toto je skôr taká psychodráma, kde sa objavia 3 vraždy a ani tie za veľa nestoja. Horor ? Prosím vás, to ani len v najmenšom. Čo chválim je famózny výkon, ktorý predviedla Mia, a jej monológ na konci je asi najlepší na filme. Inak je to ale dlhé, nezábavné, nekrvavé a ako som spomínal, v jednotke boli aspoň zadky. Za 2*.

Matriarcha (2022)

Celkom zaujímavý nápad a prevedenie, hlavne teda posledných 20 minút. Problémom filmu je, že má hoďku dvacať, a do 30 minúty sa hlavná hrdinka ani nedostane domov (ako je písané popise). Potom ako príde sa hneď všetky karty vyložia na stôl, vieme že dedinčania na čele s jej matkou sú divný a viac menej vieme aj prečo tečie tá tekutina. Nedozvieme sa čo a prečo sa to vlastne deje a celé to je potom také uspechané. Hlavná hrdinka extrémne nesympatická. Finále ma bavilo, troška nechutné, super masky, škoda že po hororovej stránke je to všetko. Ako prvotina ale veľmi chválim, viac ako za 3* ale rozhodne nie.

Significant Other (2022)

Nie je to nič, čo by ste už niekde nevideli, na druhu stranu sa nato dobre pozerá, postavy ma bavili a je to celé pekne natočené. Palec hore za dĺžku, nakoľko to aspoň nestihne nudiť, a pochváliť môžem aj atmosféru. Teda hlavne v prvej polke, druhá je už taká miestami aj komediálna. Čistý priemer.

The Accursed (2022)

Nie úplne zlé, ale skôr podobné takému televíznemu hororu. Nepozerá sa nato zle, hlavná postava je krásna baba takže aspoň zato plus. Démon na konci nevyzerá zle, ale báť sa určite nebudete. Dostala ma postava dvojnásobnej matky, ktorá porodila dve deti, jedno umrelo, manžel umrel a ona má tak 25 rokov... stihla toho teda. Finále skôr nuda. Veľmi nedoporučujem, rozhodne nevystraší ani v najmenšom.