Poslední výstřel (2021)

Neeson nám už poriadne zostarol a tak nová Neesonovka nie je veľmi akčná. Popravde akčné scény sú 2, malinká na začiatku a troška väčšia na konci. Inak je to skôr roadtrip so sympatickými postavami, ktoré prenasleduje kartel. Záporáci veľa priestoru nedostanú čo je škoda a mrzela ma aj postava Katheryn, ktorá je v podstate zbytočná. Pozeralo sa nato dobre, nebyť však Liama bol by to prešľap. U mňa za 3*.

30 stříbrných - Ouija (2020) (epizoda)

Ohromná scenáristická perla.. Skupinka na cintoríne, má ouija dosku a rozpráva sa s duchom. V tom jedna baba vypustí : Opýtaj sa ho či je mŕtvy. Nato duch odpovie Áno a všetci sú v šoku. A nie, nemá to byť myslené ako vtip ale podá sa to s úplnou vážnosťou. No mňa vystrelo, čo čakali, že vyvolajú "živého" ducha. Časť ale inak celkom dobrá, ale toto bolo na mňa moc.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Malý Sheldon je presne taký istý ako si ho pamätáme z TBBT a typická rodinka z Texasu ako ich opisoval, je vykreslená skvelo. Je to veľmi pohodový seriál, darí sa mu rozosmiať a pozerá sa nato veľmi dobre. Kvalitu svojho predchodcu nedosahuje ale rozhodne je to nadpriemer. Postavy sa vydarili všetky a ja rozhodne chválim. Plný počet nedám, ale 4* rozhodne zaslúžené.

The Banishing (2020)

Zaujímavá ducharina, veľmi pekne natočená ale prevedenie bolo hrozne nudné a tempo filmu pomalé. Kňaz so ženou sa nasťahujú do sídla, samozrejme je tam nepekná história a dejú sa tam zvláštne veci. Po hororvej stránke je toho veľmi málo, skôr sa tu veľmi pomaly buduje atmosféra. Ľakačky veľmi málo a funkčná asi jedna. Sídlo vyzeralo super, hlavne to podzemie, avšak prišlo mi málo využité . Koniec zvláštny, radšej by som prijal keby sa nesnažil tvorca o psycho výjavy ale podal nám to pekne po lopate. Postavy divné a celý film sa chovajú zvláštne. Nie je to zlé, ale mainstrem diváci by sa mali rozhodne vyhnúť. U mňa medzi 2 a 3*, dávam 2 lebo ten koniec ma sklamal.

Šest směšných (2015)

Celkom škoda ale nakoniec nič viac ako priemerná komédia. Herecky schopné no po komediálnej stránke slabšie. Občas som sa zasmial ale väčšinou to bolo dosť otravné, hlavne postava Lautnera. Dĺžka prehnaná, na konci som sa už dosť nudil a pozeral kedy to skončí. U mňa za 3* , na nudný večer v pohode. Najlepšie vtipy rozhodne so somárom.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Za mňa super, niektoré vtípky ma kvalitne rozsekali a smial som sa nahlas, iné zase troška trápne a nasilu. Topka rozhodne vtipy z bordelu: Zlato smrdí ti úst. Prepáč práve som fajčila péro.... A pasák oviec ma tiež dostal. Cameo Djanga, Reynoldsa a back to the future palec hore. Theron je nádherná žena a pozerá sa na ňu dobre. Celé by som to však troška skrátil, na konci mi to už prišlo dosť roztekané a začínal som sa nudiť. Inak ale rozhodne silné 4*. No a aby sme nezabudli, na púti sa umiera..

Blok 99 (2017)

Vinca som ešte nevidel v žiadnej serióznej úlohe, preto som sa aj troška obával, opak bol však pravdou. Prvá trištvrte hodinka je pomalšia, dozvedáme sa ako hlavný hrdina prišiel k distribúcií drog a skončil vo väzení. Potom však začne pobyt vo väzení a odkedy je premiestnení do väzenia s maximálnym dozorom začne peklo. Pozeral som len s otvorenými ústami čo sa tam deje, atmosféra perfektná a Vince to zahral skvelo. Kto má slabší zážitok bude možno odvracať aj zrak. Koniec správne dojímavý a u mňa za 5*.

Nepovedenej kšeft (2015)

Priemerná komédia na nudný večer ktorá ale celkom pobaví a prekvapí solídnym hereckým obsadením. Chýbali nejaké pamätnejšie vtípky ale občas som sa zasmial. Koniec mi prišiel hrozne odfláknutý. Komu tieto americké komédie vadia vyhnúť sa, inak ale pohode za 3*.

Child Eater (2016)

Príbeh nebol zlý, starý dedo ktorý si rád pochutí na očiach detí, respektíve hocikoho kto príde práve do rany, no a rozhodne sa takto si pomaškrtiť na malom chlapcovi. Keby bol väčší rozpočet a lepšie prevedenie mohlo to byť skvelé. Takto väčšinu času sledujeme nesympatické postavy ktoré nevedia hrať s občasnými scénami s dedom ktorý vyzerá celkom v poriadku, vždy sa ale mihne len na pár sekúnd. Pochválim celkom obstojné gore , ktorého bolo celkom dosť. Koniec ma vyložene nebavil. Hlavná hrdinka ho udusí listami, jasné prečo nie. Ale keď doňho strieľajú z brokovnice alebo revolveru tak mu to nič nespraví. Inak je to čistý priemer na ktorý rýchlo zabudnem a skôr nedoporučujem.

Dead Mine (2012)

Starý vojenský úkryt kde sa robili pokusy. Že táto téma dáva jasne najavo Béčkovosť filmu je samozrejmé, konečné prevedenie ma však unudilo k smrti viac ako som čakal. Zabíjanie postáv úplne o ničom alebo väčšinou mimo kamery, príšery veľmi slabé a japonský samurajovia sa teda vôbec nehodili. Postavy hrajú ako amatéri a to najhoršie, v tom filme sa nič nedeje. Do 45 minúty nie je absolutne nič, potom príde jedna scénka a čakáme zase do konca filmu aby sa niečo stalo. No a to niečo ? Samuraji chodia po bunkri, príšerky s nimi a hlavní hrdinovia behajú. Otras, vyhnúť sa veľkým oblúkom. PS: Kto sa teší na Taslima, tak ten tu nie je skoro vôbec. PS 2: To tam fakt nemohli dať už aspoň nejakú sexi herečku ?