Lekce neslušného chování (2008)

Oh, povedzte mi, že toto je zlý sen. JA dávam 5* filmu z produkcie Veľkej Británie?!? A ešte k tomu tam hrá Jess Biel, ktorú vôbec nemusím?!? Je to neuveriteľné, ale je to tak. Navzdory tomu, že mám k anglickému humoru väčšiu averziu ako pani Whittakerová k Larite, v tomto ponímaní som ho úplne žral. Skvelý remake s perfektnými hereckými výkonmi. Colin Firth je priam ako šitý do tohto prostredia anglického vidieku. Od filmu som teda nečakal veľa, ale to čom som dostal bola fakt bomba. A mnou nenávidená Jessica Biel sa prehnala ako americký hurikán Cathrina cez Anglicko a zanechala obrovské jazvy na ortodoxne konzervatívnej anglickej spoločnosti daného obdobia. Ta chémia tam geniálne fungovala a fakt ľutujem, že som si tento film nepozrel skôr.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Je nádherné, keď od filmu nič nečakáte, skôr si hovoríte niečo v zmysle "To bude zas prepadák." a z ničoho nič potom zistíte, že je to v skutku krásny snímok. Určite súhlasím s názorom, že film by sa nemal škatuľkovať ako komédia, ani dráma. Najlepšie označenie je nezávislý film, krásny a oddychový.

Proroctví (2009)

Keby do toho filmu nestrčili tých eMZákov tak aj uverím, ale takto je to za 3*.

Poločas rozpadu (2007)

Na začiatok pár faktov: Film sa mi páčil. Na slovenské pomery je to skvelý film. Paradoxom je, že slovenské filmy padajú na tom istom, zlý scénar, zlá hudba, zlé herecké výkony, zlé dialógy, katastrofálne vžitie sa do postavy. Tento filmy je absolútne (na slovenské pomery) perfektný po týchto stránkach. Hudba je vážne dobrá, i keď miestami až moc akčná a miestami nevie kedy má prestať. Dialógy sa dajú počúvať aj so záujmom, a tak ďalej. AVŠAK aj tento film na niečom padá. Jednak dej, ktorý je buď na Slovensku tak obohraný, že sa na to nedá pozerať, alebo to proste nemá žiadnu veľkú myšlienku (možno aj má, ale vonkoncom nie pochopenú). A záver je buď veľmi preplácaný, alebo najviac odfláknutý. Musím priznať, že film ma bavil, ale ten záver som už len tak pretrpel. Každopádne som zistil, že dnešná herecká scéna na Slovensku sa delí na "Slovenské herečky" potom "Dobré slovenské herečky" a "Tánička Pauhofová". Ale celý výber hercov musím pochváliť, a to ani Ady Hajdu (ktorého moc nemusím) tam zahral veľmi dobre. Každopádne kvôli Táni si to pozriem ešte niekedy.

Surfařská svoboda (2008)

Rozmýšľal som asi 15 minút ako to napísať a potom som sa k tomu odhodlal. ALE z ničoho nič som si prečítal komentár užívateľa AngelAngie a zrazu nemám čo dodať. 100% vystihuje čo som chcel povedať, akurát som uvažoval o štyroch hviezdach miest piatich, ale tá kamera bola proste nádherná, jedna z najlepších aké som kedy vo filme videl!!!

Pařba ve Vegas (2009)

Niektorí ľudia čakali na moje odporúčanie na tento film a preto som sa rozhodol to napísať takto - jednoducho a stručne. Chcete vidieť dobrý film? Potom úprimne odporúčam The Hangover pozrieť. Chcete vidieť skvelý film? Potom strávte jednu noc v liehu, zabávajte sa a tak podobne... a keď prídete ráno domov, vyspíte sa (i keď iba na 2 hodiny) zapnite si tento film a pochopíte! Toľko k odporúčaniu. Teraz k filmu, dosť ma prekvapil a čakal som, že to bude typovo viac k film ako Road Trip a Superbad. ALE!, tento film prekvapuje svojou vyzretosťou, nenájdete tu žiadne úchylné veci, žiadne nezmyselné fatamorgány ako v How High, proste je to prekvapivo (v pozitívnom zmysle!) skvelá oddychovka. A posledné čo chcem dodať, pozrite si to tou druhou metódou, stojí to za to!!!

Až tak moc tě nežere (2009)

Vzťah Jennifer Aniston a Bena Afflecka sa tam vôbec nehodil. Celkovo film nestojí za nič (ako povedal niekto predo mnou, je to "typický film, na ktorý zoberieš babu do kina.") až práve na vzťah Jen a Bena, ktorý je priam nadčasový a kľudne sa dal natočiť film iba s touto jednou dejovou líniou posadenou do dramata. Avšak toto jediné pozitívum film je dosť v úzadí a hlavná dejová línia rieši večnú tému "ako zbaliť muža/ženu" typickým nudným, nezáživným, priam otrepaným spôsobom. Kto s kým skončí viete dlho pred tým ako hlavné postavy a nezachráni to ani božská Scarlett Johansson, ktorá schytala priam najhoršiu úlohu vo filme.

Teorie chaosu (2008)

1) pozrel som si film 2) okomentoval som film 3) pokúsim sa nezabudnúť na tento film ... 178654) kill myself