Duna: Část druhá (2024)

Stejne dobre jako prvni pulka. Obrazove a zvukove (hudebne) skvele scifi. Jedine proc(?) je Zendaya v hlavni divci roli. To nenasli nikoho, kdo by umel trosku hrat? Ale je to fuk.

Forst (2024) (seriál)

Polsky serial z krasneho prostredi Tater. Problem je opet klasicky, to jest, dort ala pejsek a kocicka, aneb pojdme tam nacpat uplne vsechny napady, ktere nas napadnou a bude to super bomba. Tak ne, neni. Je to slatanina vseho mozneho dohromady, ktera mohla byt velmi peknym krimi filmem o standardni stopazi, kdyby se oprostili od zbytecne omacky. Skoda. Na druhou stranu se polakum neda uprit odvaha a invence. Kam se hrabem.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Mix vysterovani ruznych vrazd a zlocinu, provazany pripadem Hojer. Provedenim je to bezny moderni cesky serial. Zahrano dobre, jen zklamani z vykonu Prachare. Jinak je zarazejici, ze vysetrovani v serialu vypada jako spousta legrace, vyletu, chlastani a vypraveni si forku...nevim, verim, ze p. Markovic mel vysledky, ale stejne mi to prijde podivne. Jako by ani neslo o takovy strasny zlociny. Jedinej, kdo se chova normalne a prirozene (alespon z meho pohledu), je Markovicova zena.

#annaismissing (2023)

Je to stejne jako "marty", jen je v hlavni roli holka. Jinak je sablona zcela identicka, vcetne "prekvapeni" na zaver. Uprimne je nutno si priznat, ze tohle ani jinam posunout nejde.

Barbie (2023)

Americky vyvazene dle vse soucasnych povinnych kvot, presto vybocujici ze zaplavy beznych filmu. Pokus o filozofovani a vyjadreni se k tematum, ktere zrejme americany (a mozna i dalsi modeni bytosti) trapi. Ale co to bylo a proc bych se na to mel jeste nekdy kouknout nevim. Jo a byly tam pisnicky. Nicmene, urcite bych to doprucil vsem, kteri se o filmovou tvorbu zajimaji. Za jedno videni to rozhodne stoji.

Bod obnovy (2023)

Mohylova neni tahoun na hlavni roli, nechapu, proc do takovyho megaprojektu nedali lepsi herecku. Prilis mnoho dialogu ztezuje udrzeni pozornosti. Vizualne bez pripominek, vyrovna se soucasnym (minimalne evropskym) filmum.

Bratři (2023)

Film vypada vizualne uplne stejne, jako vetsina filmu a serialu natocenych u nas za posledni roky a je celkem akcni. Pokud jde o causu skupiny bratri Masinu, ja je nikdy neobdivoval. Takze film jsem odkoukal, ale neverim, ze si na nej nekdy v budoucnu vzpomenu. A muj nazor na Masiny nezmenil.

Děti Nagana (2023)

Neni to uplne debilni a prumer si to asi zaslouzi. Problem jsou neverohodne texty predrikavane detskymi herci (nebo neherci). Jasny, Tomasove Holy se nerodi kazdy den, ale tohle prece jen pusobilo trosku moc umele. Skoda. Potesil naopak Cermak, ktery je cim dal lepsi a zaujala linka s tou tyranou holcickou. Ta tomu dodala trosku sily.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

V kazdem dile je jeden dobrej for. Kdyby to zkoncentrovali do jednoho filmu, mohla to byt parada o neco vetsi. Zajimavy pocin, kazdopadne... Serial se veze na vlne mnoha podobnych "doku" humornych serialu. Chvalim tez podivny vyber muziky.