Velké vydírání (1976)

Bezpochyby naprumerne poliziotteschi nabite akcni a se sympatickym hlavnim hrdinou. Hodne zajimava byla tez drsna gangsterka Marcella Michelangeli.

Vrah a polda (1976)

Spousta hezkejch italek a zaroslej Milian. S nim Cassinelli jako polda. Vysteruje se unos nemocne holcicky. Tempo je ale pomale, a nic tak vyjimecneho jsem tu nevidel (i kdyz ocenuju obsazeny humor, obzvlast zaver je vytecnej), abych si dokazal tenhle film nejakym specialnim momentem nebo situaci zapamatovat. Snad jen parukovou Nicolettu Machiavelli, protoze mi pripominala jednu kamaradku z kdysi... 3+

Poliziotti violenti (1976)

Henryho Silvu zname spise jako zaporaka, zde si strihnul roli propusteneho elitniho vojaka-vysadkare, ktery se pousti do boje proti zlocinu. Konretne proti obchodnikum se zbranemi. K ruce ma Antonia Sabata, policajta se slabosti pro transsexualy. Tohle zni vsechno sice atraktivne, ale film me prilis nenadchl, a vic nez mirny nadprumer mu neudelim. Nejvetsim pozitivem tak zustava asi ucast puvabne Silvie Dionisio. (chvilema mi pripominala Barbaru C.) 3+

Napoli violenta (1976)

Nejlepsi je, jak lupic vylupuje banky ve trictvrte na jednu, pak skoci na tandem za rychlyho motorkare, a ten ho fofrem doveze k policajtum...protoze lupic se musi v ramci trestu hlasit kazdej den presne v jednu! :-) Dalsi zabavny kousek ve stylu poliziotteschi. No, a etuda s kulhajicim klucinou to cele jen podtrhuje... P.S.: Maurizio Merli je kral techto filmu. 4+

Squadra volante (1974)

Stefania Casini ala Marilyn potesila, stejne jako polda Milian s doutnikem v puse. Tempo bylo pro me ale prilis rozvlacne, a prestoze je to celkem nadstandardne "filmove" zpracovane, mozna je to spis na skodu...chtelo to pridat na akci nebo tempu. Zaver je ovsem ocekavany a tudiz v poradku. :-) 3+

Roma a mano armata (1976)

Zabavna odpocinkova podivana (s mirne usmevnym nadechem) s hrbatym gangsterem Milianem.

Tak načinalas legenda (1976)

Na jaky jiny film se podivat 12.4., nez na oslavnou podivanou o detstvi Gagarina. Jde o film, ktery mapuje nekolik epizod z jeho zivota, v dobe, kdy mu bylo tak 6 let. Cele se to odehrava na vesnici v prubehu valky. Je to moc hezky natoceny, coz neni nic divneho, soveti tocit umeli. Videt muzeme i dost tvrde momenty, jako treba kdyz nemci vesej pred ocima deti jejich rodice. Ale nelekejte se, nejde o zadnou tryznu, je to jen jeden temny moment. To, ze je Jurij kosmonautem, se dozvime v chytre vymyslenem minutovem momentu uplne na konci filmu. P.S.: Potesila svou ucasti mimoradne sympaticka a pohledna Лариса Лужина. 3+

Le Mans scorciatoia per l'inferno (1970)

Jsou tam zabery ze skutecnych zavodu F1 rocniku 1970, coz potesi. (napr. znama nehoda Ickx&Oliver z okruhu Jarama, nebo pekne zabery ze stare Monzy) Dal je tam Edwige a Erna Schürer, ktera byla za mlada taky dost pekna. :-) Jinak nevim co k tomu rict. Pro vetsinu lidi ztrata casu, a i ja mam problem udelit nejake vyssi hodnoceni. P.S.: asi je to o zavodnicich, nebo o vztazich mezi zavodnikama, nabo o vztahu mezi zavodnikama a jejich holkama, nebo o praci zavodniho tymu, ale ani tim si nejsem jistej...nevim. Radsi si pustte Stevovo Le Mans, to je uplne jinej kalibr, to se neda ani srovnavat.

Na plný plyn (1977)

Polda pronasleduje zlocince v aute, ale ti mu ujedou. Dostane proto specialni vycvik, a vsechny je nakonec dohoni. K ruce ma Ferrari 250 GTE. A k tomu je tam spousta dalsich zajimavych aut, vcetne Capri...z toho lze rozumet, ze ve filmu tedy prevladaji automobilove honicky. Coz mne nevadi vubec. :-) 3+

Diamanty jsou věčné (1971)

Prece jen uz trosku zkusenejsi Bond (nechci rict starnouci...). ale zas je tam Jill St. John. Komu by to nestacilo, muze se zamerit na "z okna vyhozenou Plenty", alias Lanu Wood. :-) Posledni bondovska klasika s Connerym. Plusem vynikajici dvojka zaporaku s vychodonemeckou vizazi Mr. Kidd a Mr. Wint.