Americký sniper (2014)

Je několik věcí, které by měl ctěný čtenář vědět, než se pustím do vlastního hodnocení filmu: nemám ráda americkou propagandu a militarismus, zbraně jsou mi proti srsti a vzít vědomě lidský život z jakéhokoliv důvodu (i pro "vyšší dobro") je neomluvitelné. Americký sniper by se mi tedy měl nelíbit. Opak je ale pravdou. Já z filmu necítila propagandistický ani agitační záměr. Pouze snahu o co nejvěrnější obraz reality bez ambice ji jakkoliv komentovat. Ať si každý udělá vlastní názor. Za to Clintovi velká poklona a gratulace k odvaze. Pecka! 80% P.S. Od první mise v Iráku se Bradley změnil k nepoznání. Ze sexy Face je redneck, který zvedá 240kg v mrtvém tahu.

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Nejsem fanouškem Katy Perry (netrsala jsem minulý týden na jejím koncertě v O2 aréně), ale její písničky nejsou špatné a často mi zvednou náladu. Dokument mě ale mile překvapil. Je evidentní, že nahoře hodně fouká. Dostat se tam je extrémně těžké, ale udržet se stojí obrovské úsilí, píli a sebeobětování. Některé záběry byly všeříkající, např. když vstupovala na jeviště v Sao Paulu. Její výraz jasně říkal: "The show must go on. The show must go on. Inside my heart is breaking, my make-up may be flaking, but my smile still stays on."

Čarovný les (2014)

Mě se hudba Stephena Sondheima líbí a předem jsem věděla, o čem muzikál je, takže mě ten konec nepřekvapil. Bezchybné to není, ale neumím si představit, jak to zadaptovat lépe. Pokud někdo nezná předlohu, tak to na něj může působit jako chaos (mírně řečeno). Zpívající James T. Kirk...k nezaplacení. :-D 70%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Čtvrtá hvězda je za Mela Gibsona, už mi chyběl kluk ušatej. Celkově se ale trojka svezla do (verbal doplní). Velká škoda, já tu bandu mám totiž moc ráda. 70%

Padesát odstínů šedi (2015)

Nejlepší na dnešní návštěvě kina byl trailer na Kingsmana. Zbytek byl ještě horší, než jsem čekala. 30%