Jupiter vychází (2015)

Já jsem celou projekci přemýšlela, jestli je fakt možné, že mluvící mýval má větší charisma než Channing Tatum. Pak jsem to pochopila. Channing měl za úkol hrát geneticky upraveného psa s ustřiženými křídly, čož dopadlo stejně debilně, jako to zní. Od té doby, co jsou z bratrů Wachowských sourozenci Wachowští, jde kvalita jejich filmů do háje. Dvě hodiny jsem v kině prozívala, jsem moc ráda, že jsem za vstupenku nemusela zaplatit. 40% P.S. Viděla jsem správně Tančící dům?

Bez dechu (2011)

Trhání zubů je jen o trochu horší. 40%

Láska na kari (2014)

Čtyři michelinské hvězdy za vůni indického koření, chuť nejlepšího provensálského olivového oleje, humor, poetiku a Helen Mirren. 80%

Grandhotel Budapešť (2014)

Vynikající Ralph Fiennes a originální poetika Wese Andersona! Pátá hvězda za celou skvadru skvělých herců ve vedlejších miniroličkách: Brody, Dafoe, Goldblum, Keitel, Law, Murray, Norton, Wilson. 90% P.S. Stát Żubrówka! :-D P.P.S. Mám chuť na mendlovu kurtizánku!

Království (2013) (seriál)

Jak jsem mohla očekávat druhé Tudorovce? Tohle jsou spíše Upíří deníky bez upírů, ale v pseudo-historických kostýmech. 50%

22 Jump Street (2014)

Některé scény (např. oběd s rodiči), patří k tomu nejlepšímu, co současné americké komedie nabízí. Přiznávám, brečela jsem smíchy. 80%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Vymazlený a očividně velmi drahý vizuál válcuje obsah, takže tu máme v krátké době další * biblických rozměrů. O Vánocích jsem opětně zkoukla televizního Mojžíše, který Ridleyho spektákl strčí hravě do kapsy. Třetí hvězda pro Christiana Balea, je to kus chlapa. 60%

Noe (2014)

Starý zákon jsem četla před hodně lety, takže si pamatuju tak akorát, že Noe postavil archu a přežil potopu. Filmový Noe je o tomtéž plus transformeři z kamenů, bitva jak vystřižená z Pána prstenů, spousta CGI vody, brutální rodinné drama a výsledný pocit, že jsem to vidět nemusela. Třetí hvězda pro Emmu Watson, hrála jak o život. 60%