JFK (1991)

80%

Kuky se vrací (2010)

Opravdu velmi zajímavé a naprosto originální technicky a graficky. A to se musí ocenit, že se někdo u nás pokusil o něco nového. To není v ČR zas až tak často. Ale ten způsob vypravování mi moc nesedl. 60%

Earth (2007) (TV film)

Člověk si uvědomí, jak to mají ty zvířátka těžké samy o sobě, když musí plavat 4000 mil na sváču. A my jim to navíc zrovna neusnadňujeme. Fantastické záběry, citlivý komentář. 95%

Čarodějův učeň (2010)

Měl jsem chuť na nějaký lehčí žánr, tak jsem si vybral tohle. Celkem příjemná zábava, pro děti řekl bych naprosto ideální. Čekal jsem, že to bude vtipnější, ale je to mnohem záživnější než Harry Potter. 65%

The Stratton Story (1949)

Nádherný a dojemný film s možná nejroztomilejší, nejoptimističtější a nejsympatičtější dvojicí ve filmové historii. Pro zájemce: Jedná se o příběh inspirovaný skutečnou postavou Montyho Strattona, který se stal z farmáře a vesnického hráče baseballovou hvězdou. Po nehodě při lovu mu ale museli amputovat nohu nad kolenem, což ale Montyho neodradilo od jeho kariéry. Zajímavost: Podle IMDB se ve filmu pár věcí lišilo od skutečného příběhu. Např. se Stratton nestřelil puškou, ale pistolí a velký návrat nebyl při all-stars utkání, ale při dobročinném zápase. Po životopisných Glenn Miller story a Přeletu přes oceán přidávám třetí vysoké hodnocení panu Stewartovi hrajícímu skutečnou postavu. 85%

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Naprostá kravina, u které jsem čekal alespoň trikové orgie, když jsem viděl jméno Švangmajer. Ale ani ty se moc nekonaly. 20%

Velká země (1958)

Povedený western, Gregory byl úžasný a hrál typickou "Stewartovskou" roli naprostého klaďase. Jediné, co mi tam chybělo k naprosté dokonalosti, byla nějaká pořádná akční scéna. Ale zase to vynahrazovaly kaskadérské scény s koňmi. 85%

Lovec trolů (2010)

Opravdu povedená záležitost, banda z Norska se vyznamenala. Konečně nějaký pořádný sci-fi horor i mimo USA. Triky výborné, atmosféra taky. Člověk by řekl, že dokumentární kamera už bude nuda, ale opět je to něco nového. 85%