• Romantický

Donšajni (2013)

Kdo nemá rád operu, bude během filmu asi malinko trpět. Nejde před ní uprchnout, vždy se zase vynoří a zabubnuje na nervy. :) Asi jsem čekala trochu něco jiného a více dějového, škoda...herecké obsazení nevypadalo špatně.

Pod jednou střechou (2010)

Pěkné, moc pěkné. :) Od začátku dává film jasně najevo, jaká nota bude hrát prim. Katherine Heigl a Josh Duhamel se budou pěkně škorpit a bude to pohodová sranda. :) K tomu jim bude dopomáhat malý svišť - myšleno mimčo :-) . Po tragické smrti rodičů malé Sophie, se musí sžít v jednom domě a postarat se o díte, které jim bylo svěřeno do opatrovnictví. Moc se jim do role samozvaných rodičů nechce a ze situace se snaží vybruslit, není však úniku. Je tedy třeba vytvořit velkou tabuli a začít dělat rozpisy a trochu si přeorganizovat život a priority...basketbal nebo Teletubbies. :) Děj je vtipný, svižný a plný upřímné lásky k dítěti, které sice není jejich, ale zamilují si ho jako vlastní...

Vampire Academy (2014)

Na film jsem přicházela natěšená, ale trochu s obavami. Měla jsem načteno všech šest dílů a věděla, jak filmy knižní předlohy hatí. Kniha byla rozhodně temnější a vyspělejší. Děj filmu byl rozvernější, rychlý, vtipný a celkově ušitý spíše pro pubertálnější publikum. Skvělá scéna byl první souboj se Strigoji – temná, akční a nic pro děti. V takovém duchu kdyby se celý film nesl, byla bych nadšená. Co se týká hereckého obsazení – Zoey Deutch obsadit do role Rose byla skvělá volba. Umí hrát, hýbat se a charakteristiku rebelující postavy, která na pravidla z vysoka kašle a chlapi se kolem ní motají, perfektně vystihla.  Danila Kozlovskij jako Dimitrij…no při první jeho scéně jsem se začala smát. Herec je to dobrý i akční scény umí zahrát, ale vzhledově vypadá trochu jako umělá mánička s těmi dlouhými vlasy a světlou pletí…a při tom dokáže vypadat k nakousnutí, jak jsem se mohla přesvědčit na fotkách z jiných jeho filmů. Celkově bych film ohodnotila známkou 3,5. Našlápnuto má pěkně a doufám, že s dalším filmem, jenž slibuje temnější podívanou a více akčních scén, trochu vyspěje a k tomu si zachová i stávající humor a nadhled. Rozhodně se bude na co těšit, alespoň podle knižní předlohy.

Černý anděl (2000) (seriál)

Celkem sympatický akční sci-fi seriál s krásnou Jessicou Albou. Hlavní hrdinka je geneticky upravený bojovník s kočičími geny, hájící práva ostatních výtvorů z vojenské laboratoře. V boji jí pomáhá muž ze sdružení Svobodný pohled, který hájí práva lidí ve společnosti. S druhou sérií už to trochu upadalo, ale stejně je děj napínavý a akční scény skvěle propracované. K tomu je přidána kapka romantiky a hora vtipu. :)

Holka s prknem (2011)

Překvapivě svěží a vtipná sportovní komedie o snowboardingu a jedné chatě, kde hlavní hrdinka dělá uklízečku, kuchtičku a má dostatek času k lenošení. :)

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Skvělá herecká dvojce - sympatická Libuška Šafránková a bručivý Josef Abrhám - se vydává na předsvatební cestu. Plno vtipných scén a milých momentů. Krásný film z 80. let, který by byla škoda nevidět. :) Vznikl sice ještě před mým narozením, ale když ty filmy se tehdy točily s takovou příjemnou atmosférou. Ne jako dnes, kdy z filmu není cítit to něco, takové duši lahodící charisma. :)

Katie Fforde - Srdce pro dva (2013) (epizoda)

Nuda, nuda, nuda. Měla jsem to štěstí, že jsem četla knižní předlohu od Katie Fforde. Ta napsala pohodový příběh s lehkou vtipnou atmosférou. Bohužel se již film tolik nevydařil. Hlavní hrdinka Flora je sice pěkná, ale tím klady filmu končí. Je takový nemastný, neslaný a chybí mu náboj. Po prvních 10 minutách jsem měla chuť přepnout. Když jsem ale zjistila, že jsem četla knihu, jen díky tomu jsem vydržela až do konce. Byla jsem zvědavá a nakonec zklamaná.

Katie Fforde - Kousek z tebe (2012) (epizoda)

Na německé poměry kupodivu příjemný romantický film. Vivien má dostat novou ledvinu, která by jí zachránila život. Anonymní dárce si to ale na poslední chvíli rozmyslí a odstoupí. Vivien dodá odvahy její kamarád z dialýzy a přiměje ji o svůj život bojovat. Zjistí, kdo byl anonymní dárce a shodou náhod se vydává za zahradnici, která má dokončit úpravu zahrady v jeho sídle na pláži. O romantiku a úsměvné momenty není nouze a příběh i herecké obsazení mě příjemně překvapily. Pokud chcete pohodový film, zkuste tenhle. ;)

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Pohodový duchařský seriál s kouzelnou Jennifer Love Hewitt. Hlavní hrdinka Melinda se snaží pomoct duším zemřelých na druhou stranu. Při tom jí pomáhá její manžel a také profesor z nedaleké školy. Každý díl je něčím jiný a tajemná atmosféra je dokonalá. Příběh se postupně prohlubuje a sleduje rozsáhlejší dějovou linii. Duchařské téma je zároveň prokvetlé vtipnými hláškami a sympatickými postavami.

Drsňačky (2013)

Celkem pohoda. Film měl sice nudné a táhlé scény, ale taky plno vtipných a napínavých sekvencí. Podle mne nejlepší hláška z filmu: "Jsem federální agent, jsem zvláštní agent." - "Jako postižená?". :-D Melissa McCarthy se opět propůjčila do role umaštěné a sprosté osůbky a Sandra Bullock jako toporná a příliš nažehlená agentka FBI mi znovu připomínala agentku ze Slečna drsňák. Žádný zázrak to není, ale jinak je to celkem pohodový film. Hlavní hrdinky si sedly a počáteční škorpení byla vážně sranda. :)