• Romantický

Lásky čas (2013)

Úžasný milý film. Místy vtipný, místy vážný, ale celkově krásně zahřeje u srdce. Rachel McAdams si nejde zamilovat. U Domhnalla Glessona (Tima) to trvalo sice déle, ale nakonec jsem si sympatického zrzka také oblíbila. :) Rozhodně doporučuji na něj zajít. Naladí vás na pohodovou vlnu a zůstane vám laskavý úsměv na rtech. :)

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Jennifer Love Hewitt vídám poslední dobou jen v seriálu Posel ztracených duší. Když jsem uviděla upoutávku na film Laskavý dotek s Jennifer, hned jsme zbystřila. Čekala jsem nudný film, u kterého si v klidu počtu knihu a film budu mít jako kulisu. Knihu jsem však hodila stranou, protože si příběh získal mou plnou pozornost. Pokud je film inspirovaný skutečným příběhem, vždy je to plus a beru ho pak vážněji. I pocity jsou silnější a z tohohle filmu určitě byly. Příběh o matce tří dětí a manželce muže, který díky zranění přišel o práci. Postupně se dostanou do situace, kdy jim chce banka zabavit majetek. Kdo ví, jak by se každý z nás zachoval. Možná bychom zažili stejný příběh a udělali cokoliv, abychom ochránili svou rodinu. Nevím jak to přesně popsat, ale něco ve mně film zanechal. Možná pocit vážit si lidí, kteří si prošli kvůli dluhům peklem a dostali se z toho. Rodiny, kde dokázaly odpustit. Poslední dobou je to bohužel čím dál častější reálné téma.

Líbáš jako ďábel (2012)

Film nepřekonal první díl Líbáš jako bůh, ale jako pohodová komedie se to dalo. :) Trochu moc špatných náhod a krapet smůly a je komedie na světě. :) Magálová s Kaisrem nějak ztratili šmrnc a převálcovala je Eva Holubová, jejíž postava byla brilantní a skvěle zahraná.

Po zániku Země (2013)

Synek Wila Smithe si zahraje na hrdinu. :) Kitai má otce bojovníka a problém sblížit se s ním. Přišlo mi uhozené, že mu musel neustále říkat yes sir, no sir. Syndrom vůdce jako vyšitý. :) V celém filmu si vystačili pouze oni dva (kromě výjimky na začátku filmu a pak pár útržků vzpomínek). Kitai celý film jen běží a běží, aby zachránil sebe a otce a strachy se třese před nestvůrou, která je uzpůsobena k zabíjení lidí. Cestou je plno napínavých scén a docela pěkné scenérie. I když to nebyl žádný zázrak, film si mou pozornost udržel až do konce. Prostě se mi to zalíbilo. :)

Drahá tchýně (2013) (seriál)

I když jsem ještě z generace, která rozumí slovensky, působila na mě směs češtiny a slovenštiny hrozně rušivě. Možná to bylo kvůli tomu, že herci mluvili příliš rychle, jako by měli omezený čas, do kterého musí díl stihnout odehrát. Herecky vynikala jen paní Švandová, i když jsem ji viděla hrát mnohem lépe, ostatní herecké výkony mi přišly příliš prkenné a uměle přidaný smích do seriálu vůbec nepasoval. Navíc, když byl za větami, které vůbec vtipné nebyly. Takže bohužel velké zklamání, do dalších dílů se nepohrnu, ale náhoda je blbec. :)

Total Recall (2012)

Rozhodně má film kvalitní hvězdné obsazení v podobě tří sexy hereckých osobností Farrella, Beckinsale a Biel. Zatímco Colinu Farrellovi a Jessice Biel bych tu dřinu a námahu uvěřila, Kate Beckinsale mi přijde až moc upravená - stále krásně namalovaná, vlasy perfektně upravené s estetickými vlnkami - na to, že prolezla všemi různými dírami a válela se kdo ví kde. To ji nemohli aspoň trochu ušmudlat, aby byla věrohodnější? :) Roboti mi připomínali něco mezi Hvězdnými válkami a Já, robot, moc velký prostor na originalitu už zde ale nejspíš nebyl. Jinak jsem si u filmu lebedila a kochala se akčními scénami - stavy bez tíže při změně gravitace, skákání po pohybujících se kostkách, honička přes domy a magnetická auta. U čeho jsem se smála byly scény, kdy si herci telefonovali do ruky. :)

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Málokterý akční film mám chuť vidět více než jednou. Mission impossible - Ghost protocol je však jedním z nich. Směsice akce, vtipu a napětí spolu s pěknými technickými věcičkami. Co víc si přát. :) I když mi Cruise jako reálná osoba není moc sympatický, ve filmu antipatie zmizely a zůstala jen role tajného agenta, který si ví vždy rady a vyvázne z jakékoliv šlamastyky. Nebýt technických hračiček, asi by takový machr nebyl, naštěstí má ještě další nadané kolegy a kolegyně, kteří oplývají všestrannými schopnostmi a spolu tvoří neporazitelný tým.

Zápisník jedné lásky (2004)

Krásný romantický film o lásce mezi bohatou Rachel McAdams a chudým Ryanem Goslingem. Zvítězí pravá láska nebo touha po zaopatření? Plno kouzelných filmových záběrů a hudební dokreslení momentů spolu s chytlavým příběhem a kvalitním hereckým obsazením.

Martin a Venuše (2012)

Film mi přišel spíš pro dětičky, než pro dospěláky. Prťata vesele křičí a pobíhají, zatímco se je Taclík snaží ukormidlovat a Lišková zase řeší pomateřskou krizi středního věku vytvářením uměleckých mazanic. Tohle vážně nebyl můj šálek kávy.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Knihu jsem nadšeně přečetla a těšila se na film, jak mi zase zmrví oblíbený příběh. :) Herecké obsazení se docela povedlo, jen čaroděje jsem si představovala spíš trochu jako Gandalfa z Pána Prstenů a místo toho přišel mladý model z přehlídkového mola, jenž často navštěvuje solárko a má v oblibě oční linky. Film pěkně plynul, byl však trochu zdlouhavý a konec už jsem vyhlížela. Kniha opět trumfla film, ale ten se tak lehce na lopatky nenechal položit. Celkem pěkně se držel dějové linie, kterou měl předurčenou a doplnil ji atmosférou plnou napětí a magie. Trapné scény jsou snad v každém filmu a dalo se to odpustit. Žádný zázrak to nebyl, ale jinak pohodové fantasy. Původně jsem uvažovala nad 3 hvězdami, ale díky oblíbenosti knihy a všem těm týpkům, co dávají z principu odpad!, asi aby se cítili hodně cool (protože hodnocení odpad rozhodně není objektivní bodování), vhazuji do košíku 4 hvězdy. ;)