• Romantický

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Na dobu, kdy byl film natočen, se jedná jistě o skvělé dílko. Proměna ve vlkodlaka mě překvapila, jak byla přesvědčivá a propracovaná. Směs humoru s hororem k sobě docela pasoval, jen mi tam něco chybělo. Napínavé mi to přišlo jen ze začátku a pak už to bylo trochu suché, ještě však musím pochválit skvělou hudební kulisu. :)

Babovřesky (2013)

Na stařenky ze série Slunce, seno, ... prostě nikdo nemá. :) I když byl pokus se sérii přiblížit a více prvků jevilo podobu - stařenky, běhání po vesnici, kostel s farářem, domky, každé ráno buzení kohoutím kokrháním (namísto zpěvu), duch Slunce, seno prostě chyběl. Jinak film nebyl úplně marný a rozhodně překonal mnohé trapné pubertální americké "komedie", žádná chlouba to ale není. Některé postavy se celkem povedly, jen ty stěžejní stařenky, na kterých film stavěl a které měly zřejmě být středobodem filmu a plakátu, zůstaly prkenné a umělé.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Dva chlapci po výplachu mozku, kteří neustále vypatlaně hledí s otevřenou pusou, hledají svou káru. Typická trapná americká komedie pro vymyté mozky, plná ubohého humoru.

Jumper (2008)

Cestování prostorem pouhou myšlenkou je zajímavý námět, to je ale asi jediná pozitivní věc k filmu. Děj zběsile přeskakoval, že se v něm člověk ztrácel a unikal mu smysl a celkový dojem je pak otrávení. K tomu v mnohém dopomáhala i naivní a ufňukaná Millie, která mi po celou dobu neuvěřitelně lezla na nervy.

27 šatů (2008)

Katherine Heigl mám jako herečku moc ráda a je vidět, že romantické komedie jí svědčí. Film 27 šatů je pohodová komedie o dívce, která je romantická duše a vždy a všude je ochotná pomoci, i na úkor sebe samé. Když se jí do života připlete charismatický James Marsden, začne se jiskřit na lepší časy, nejen ty družičkovské. :) Skvělá je scéna, kdy si hlavní hrdinové střihnou hospodskou scénu a zazpívají Bennie and the jets. :) Pro antiromantiky film určitě není.

Comeback (2008) (seriál)

Český seriál, který mne nadchl svou neotřelostí a groteskními postavičkami. Tomáš Matonoha s Kristýnou Leichtovou bravurně hrají zvláštní nesourodou rodinku, ve které je černým Petrem právě Martin Dejdar jako Ozzák. Postavu Ozzáka, i když je stylizována jako hlavní symbol seriálu, nepovažuji za příliš významnou. Spíše mě rozesměje Simona Babčáková s dětmi, kteří jsou neuvěřitelně naivní a občas až mimozemští - s trochu jiným chápáním světa. :) Někdy jsou díly méně povedené, ten dnešní jak Paci vařil jsem si však parádně užila. :)

Šmejdi (2013)

Je moc dobře, že se o těchto tématech hovoří veřejně, ať už byl dokument natočen z jakéhokoliv důvodu. Zmiňovaní "prodejci" musí mít silný žaludek, když se do takového nátlaku a manipulace vůči lidem pustí. Na druhou stranu si za následky někteří lidé mohou sami. V dokumentu zaznělo, že se u některých jedinců může jednat o formu závislosti. Ví přesně, co je tam čeká. Že je budou nutit koupit předražené věci, přesto tam někteří jedou znovu a znovu. Co mě opravdu dostalo, to byla lákadla s výhrou. Vylosují člověka, že vyhrál nějaký předmět, musí za něj ale zaplatit 35 000 Kč a ve výsledku i s úroky to dělá 60 000 Kč. Drsná, ale pravdivá sonda. Snad se z toho někteří poučí a zákony se pro tyto "prodejce" zpřísní. Je to teď na očích, tak by bylo fajn, aby se to hnulo, než to vyšumí a zmizí v zapomnění.

Žena v černém (2012)

Přiznávám, že si tento film mou pozornost získal hlavně díky hlavnímu filmovému hrdinovi Danielu Radcliffovi. Podobných hororových filmů je plno, ale historický mysteriózní horor s Radcliffem? Nešlo odolat. :) Těšila jsem se, že mi Radcliff utkví v jiné filmové škatulce než malý kouzelnický učeň a povedlo se na jedničku. Ve filmu hraje starostlivého otce malého synka, se kterým se vydá na osamocené sídlo zpracovat pozůstalost po zesnulém majiteli domu. Tam ovšem na práci moc klidu nemá. Zjišťuje, že s místem a okolím není všechno v pořádku a začne se jim zjevovat žena v černém...Film byl napínavý a po celou dobu si udržel mou pozornost. Navíc byla skvěle vystižena tajemná dobová atmosféra. Mám ráda nebrutální horory a tenhle byl jedním z těch lepších.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Jedna z těch lepších telenovel, která sršela vtipem a svěžestí. :) Milagros si s Ivem dělají různé naschvály a Mili při tom vůbec nevadí, že je jen chudá služka a Ivo bohatý synek pána domu. :) Plno romantiky, vtipných pasáží a smíchu. Tematika prolínání různých sociálních vrstev hrála v seriálu hlavní roli.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jeníček a Mařenka, pohádka pro děti? Tohle určitě ne. :) Jedná se o trochu hardcore pohádku s poněkud krvelačnějšími sekvencemi a děsivými postavičkami ze světa nadpřirozených bytostí. Pokud nechcete utěšovat své děti, které budou děsit zlé sny a eliminují váš prostor v posteli, mrkněte na film bez mrňousů. Sympatické herecké obsazení, zajímavý námět, ale krvavé scény, jenž se nedaly brát moc vážně, což byl nejspíš účel a celkově mi film trochu připomínal parodii na něco. Ale dívat se na to určitě dalo, jen jednou asi postačí.