Traffic Warden (2004)

tady je vidět ten důvod proč milujeme Davida Tennanta!

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Geniální, epické a přelomové dílo, Stevenovi Moffatovi zato věnuji poklonu. Jestli někdo tipoval, že to bude vypadat tak jak to vypadalo, takje věštec nejvyššího kalibru. Aneb vtip, akce, drama, nostalgie, romance,hodně ale hodně husí kůže a EPIČNOST! Myslím, že skvěle to shrnul: kinej. Prostě se klaním Davidovi, Mattovi a Johnovi (spoiler. též Bakerovi a Capaldimu :D).

Sherlock (2010) (seriál)

V tomto miniseriálu, se skrývá nejlepší seriál v současnosti Benedict to prostě dává. Study in pink-90%, The Blind Banker-70%, The Great Game-90%, A SCANDAL IN BELGRAVIA- 100%,The Hounds of Baskerville-85% a nakonec THE REICHENBACH FALL-100% (dal bych víc, ale matika mi to nedovoluje). Celkově seriálu dávám 98% a doporučuju ho každému, je to opravdu geniální.

Avengers (2012)

Prostě jim tech pět nedám, i když za druhou půlku bych jim dal klidně šest. Jenomže první hodina byla tak nudná, podle mě to neni z MarvelUnivers nejlepší film (iron man). A nejlepší už vůbec (Dark knight, X-men2).

Millerovi na tripu (2013)

Jedna z nejlepších komedií za poslední dobu a dokonce bych jí zařadil i nad poslední komedii, která mě rozesmála Teda. Suidekis je naprosto úžasnej a tuhle rodinku si prostě oblíbí každej.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Jestli něco vystihuje slovo: Anglický humor lépe než Atkinson je to toto. Nejgeniálnější věc v historii a největší kult. And now for something completely different chápu, že se to nelíbí každému, ale ono je vážně tak stupidně bláznivé až je to úžasné.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tohle neni typickej zombie style. Je to i dobře natočenej film s velkou kvalitou. Bohužel poslední serie nedokázala navázat na předchozí.

Prokletý klub (2009)

I když nefandim Derby, Leedsu, Nottinghamu, tak jsem si ten užil. Je to spojení výborně povedench fotbalovejch zápasů s silným příběhem a skvělým herectvím. Prokletý klub je pro mě nejlepší film o fotbalu a překonal i mexickou vlnu(gol) a to o dost.

Temný rytíř povstal (2012)

Co k tomu říct film jako osamělé dílko je dobrý ba vynikající, ale po boku temného rytíře se z něj stává: horší brácha supermegafilmu. A to neni moc dobře. Jenomže ten film něni zas tak špatnej, i když se musí rovnat se svym staršim bráchou. Nolan udělal kus práce jak na Batmanovi tak na Supermanovi a jestli budou všechny filmy takovýhle, můžeme říct, že by se Marvel mohl i případně pakovat z trůnu a to by se mi moc líbilo.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jestli nějaký film mohl sesadit trojici klasik Kmotr, Gump a 12 rozhněvaných mužů, měl by to být Shawshank. Ani kurva náhodou, po prvním shlédnutím jsem byl asi stále omámen vysokým hodnocením a byl jsem přesvědčený, že jsem asi něco nepochopil nebo o něco přišel. Ale ne, druhé shlédnutí mě donutilo pochopit, že Shawshank je nejpřeceňovanější film na čsfd, tím nechci říct, že by to byl vyloženě špatný film, ale 95%, v momentě kdy rozhněvaní muži mají 91,5% je nesmysl. Naděje super jo, chápu že jsou udělány filmy, které jsou na přímou podporu. Ale tohle je prostě tak super americkej film :O On se dostane z vězení, on se dostane z vězení, zlý dostanou co si zaloužej a ti dva spolu budou žít šťastně až do smrti, film, který pro mě přinesl jednu hlubokou myšlenku, což je pro mě sakra málo. Lovec jelenů mi sice dal depku, ale byl to chytrý film a má jenom 85%!!!! :O Kdybych se měl rozhodnout mezi Forrestem a Vykoupením, byl by to Forrest hnedka s fleku.