Tajný život mazlíčků (2016)

Animák na který jsem byl opravdu zvědavý. Z traileru vypadl film vtipně a očekával jsem přejemnou dětskou komedii. Bohužel většina vtipných momentů (ne-li všechny) byly právě v tom traileru! Ještě k tomu byly použity hned na začátku filmu. Zbytek děje byl takový nijaký, nikam pořádně nesměřoval a nudil. Snad jediné za co bych tvůrce opradu pochválil je právě promo kampaň před filmem. Protože to marketingově opravdu zvládly. Film jako takový však za moc nestojí.

Trollové (2016)

Tvůrci museli snad při vymýšlený tohoto světa být permanentně sjetí LSD. Jinak si neumím vysvětlit jako mohlo někoho napadnout vytvořit takto šílený svět. Postavy se chovají nelogicky a celkově celý film nedává moc smysl. Přesto, že hlavní myšlenka je hezká, tvůrci jí zabalili do tolika nesmyslů, že je sotva zachytitelná. Pokud se na to koukám jako na pohádku pro děti tak mi to přijde snad ještě hroší. Myslím, že si z toho děti nic moc nemohou odnést.

Už je tady zas (2015)

Skvěle komické a výstižné. Do současného dění skutečně zapadající. Jenom je škoda, že se tvůrci filmu nedrželi více knižní předlohy a pár věcí si vymyslely. Jinak nemám filmu prakticky co vytknout. Rozhodně jedna z nelepšících komedií které jsem kdy viděl.

Marťan (2015)

Skvěle uchopený film který velice krásně přistupuje k zvolenému tématu. Je opravdu skvělé vidět použití vědy v praxi. To jak je ve filmu přistupováno k řešení problému je hrozně super. Člověk si potom může uvědomit, že všechna ta chemie a biologie co se musel učit ve škole také k něčemu je. Je smutné, že to lidem musí ukazovat film. To by ale bylo zase na trochu jinou diskuzi. Marťan je krásnou ukázkou lidského odhodlání a vynalézavosti a toho jak se dají řešit problémy vědecky.

Hardcore Henry (2015)

Velice super koncept. Chválím tvůrce za odvahu natočit celý film z pohledu vlastní osoby. Doufám, že se jedná o první vlaštovku, které podpoří další tvůrce k filmům tohoto formátu. Další film tohoto formátu by mohl už být více o ději. Toto dílo vnímám spíše jako manifestaci toho jakým způsobem jde dělat film. Takže jsem ochoten překousnout praktickou absenci děje. Jelikož děj je zhruba tak na úrovni příběhu z her Call of Duty. Jak říkám, doufám, že v budoucnu bude více filmů tohoto formát, jelikož je to formát rozhodně zajímavý.

Osm hrozných (2015)

Velice krásné a pozvolné budovaní vztahů a atmosféry. Jak je u Tarantina zvykem opět brilantní dialogy, skvělé obsazení a ta hudba... Přes minimalistické střídání prostředí a fakt, že se většina filmu odehrává v jedné budově, vůbec ničemu neubíral na kráse. Pravě na opak naopak, je krásným důkazem toho, že film je opravu o postavách v něm. Tarantino stále dokazuje, že patřím mezi nejlepší režiséry této doby a společně s hudbou od Ennio Morricone tvoří skvělou dvojici. Už se nemohu dočkat ne jeho další počin.

Deadpool (2016)

Dlouho mě, nějaký film nenaštval jako tento! Všichni neustále: "Deadpool je super, nejlepší, to musíš vidět" atd. Jenomže co teda ten Deadpool je? Nesmyslná slátanina, která opravdu není vtipná! Mnoho trapných narážek, které se snaží neobratně reflektovat dobu. Je to však pouze trapné. Jestli je toto ten humor, který se líbí takové spoustě lidí, tak to tedy potěš pánbůh. Hlavní hrdina vůbec není konzistentní. Působí jak zfetovaný schizofrenik, který je chvíli velký drsňák, pak si nandá ten oblek a je z něj infantilní idiot! Nejhorší na tom všem je fakt, že bude další pokračování. Další dávka trapných vtipů a dementního Deadpoola. Děkuji a už nikdy více.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Opět seriál který má super start a funguje úplně skvěle na začátku. Hezky se rozvíjejí vztahy mezi postavami. Všechno je docela přirozené a dává smysl. Postupem dílů však kvalita začne prudce klesat. První série byla opravdu dobrá jenomže ten zbytek... Přiznám se, že jsem seriál nedokoukal. Takže třeba to další série zachrání. Já se k tomu už asi ale nevrátím.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem čekal víc. Seriál který, má pár dílů by rozhodně neměl po úvodních dílech ztrácet dech. Pak se také seriál neubránil řadě paradoxů. Tomu se dá však těžko vyhnout a je spíše ojedinělé, když se tvůrcům podaří dodržet všechny náležitosti ohledně fenoménu cestování časem. Kdyby úroveň byla stejná jako v prvním díle, mohlo by se jednat skutečně o skvostný seriál.

Život (2017)

Moc pěkný hybrid Gravitace a Vetřelce. Nápad to není nejoriginálnější, ale mě se tenhle koncept prostě líbí :). Z mého pohledu, si to z obou konceptů bere přesně to, co bych si v takovémto filmu přál. Možná jsou 4 hvězdy moc a objektivně to taková bomba není, nicméně mě se to dost líbilo.